Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Muzikálové album - recenze CD Moniky Absolonové

Monika prezentuje svoje nové albumMonika Absolonová vydala po šesti letech nové CD s muzikálovou tématikou především na popud Hany Zagorové. V úplně nových aranžích můžeme slyšet známé písně z českých i světových muzikálů, divadelní komedie, jeden duet a jeden nemuzikálový bonus. Svým složením deska mapuje celou Moničinu muzikálovou kariéru od jejích počátků v muzikálu Dracula po nejnovější Monu Lisu.

Muzikálová královna Monika AbsolonováVšechny známé hity dostaly zbrusu nový kabát zásluhou Jiřího Škorpíka. Díky tomu se některé písně proměnily a získaly zcela nový ráz. Slyšela jsem pár negativních reakcí od lidí, kterým nové aranže nevyhovují, ale za sebe musím říct, že se mi úpravy písní líbí a pro CD jsou přínosem. Často se stává, že ústřední hity muzikálů se časem stanou tak ohranými, že člověk už ani nemá náladu je poslouchat. A právě takovéto změny, jaké se podařily zde, dokáží člověka zaujmout a přimět je znovu se k těmto písním vrátit.

Autor aranží - Jiří Škorpík spolu se zástupcem firmy Popron Alanem Piskačem"Teď královnou jsem já"
Nejzásadnější píseň Moničiny kariéry, dnes už téměř notoricky známá. Muzikál Kleopatra znamenal pro Moniku zásadní průlom, proto celou desku otevírá.

"Jsi můj pán"
Píseň z historicky prvního muzikálu, ve kterém Monika účinkovala. V nových aranžích zní úplně jinak, než její divadelní verze a je důkazem toho, že i prověřené slavné písně mohou překvapit.

Věčně energická a impulsivní "Asi, asi"
Česká verze písně "Honey, honey" z muzikálu Mamma mia!, kterou již v minulosti nazpívala Hana Zagorová, dostala nový energický nádech.

"Jako Fénix"
Zatím poslední muzikál, ve kterém Monika ztvárnila Lisu del Giocondo, jejíž portrét je nejznámějším dílem Leonarda da Vinciho, na CD poprvé v Moničině verzi (na CD muzikálu ji zpívá Dasha).

Temný stín doslova a do písmene - stylová světelná show"Lásko má, já stůňu"
Píseň z muzikálu Noc na Karlštejně patřila mezi Moničiny oblíbené už v jejím dětství. Proto bylo její angažování do karlínského uvedení jedním z jejích splněných snů.

"Volba má"
O nazpívání této písně prosili fanoušci už od jejího připsání do muzikálu Tři mušketýři. Jedná se o první oficiální nahrávku, která byla pořízena.

I kontakt s publikem je důležitý"Temný stín"
Tato píseň pochází z muzikálu Daniela Landy Krysař. Roli Agnes si Monika zahrála ve slovenském nastudování muzikálu.

"Co na to je tak zlého"
Árie Marie Magdaly z muzikálu Jesus Christ Superstar. V tomto díle Monika nezpívala, ale zařazením písně na svou desku si splnila přání si tuto píseň zazpívat a nutno říci, že by byla hodnotnou alternací této role.

Monika v doprovodu svých tanečnic"Hádej s kým"
Tato píseň patří mezi ostatními na CD spíše k těm málo známým. Pochází z divadelní komedie Den na zkoušku Lumíra Olšovského, ve které si Monika vyzkoušela činoherní herectví.

"Doufám, že mi sílu bůh dá"
Ústřední árie z muzikálu Angelika. Stejně jako z ostatních se z ní stala nová neoposlouchaná píseň a uzavírá hlavní muzikálovou část desky.

Monika a Zorro - Marián Vojtko"Chci žít tvou láskou"
První bonus, jediný duet na CD, kterou s Monikou nazpíval její kolega Marián Vojtko. Jedná se o duet z filmu Zorro "I want to spend my lifetime loving you", který v originále nazpívali Tina Arena a Marc Anthony a do češtiny ho přebásnil Rudolf Kubík.

"Nespoutaná"
Jediná nemuzikálová píseň na desce. Jejími autory jsou Jiří Škorpík a Lumír Olšovšký. Jedná se o energickou píseň, která je příjemným zakončením celého CD.

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.