Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Nový muzikál připravuje divadlo Broadway

Petr Janda ve svém muzikálu Jak se lítá vzhůruCo mají společného Karel Šíp a Petr Janda? Oba jsou hudebníci. Mohlo by se zdát, že to je vše, co mají společné. Ale není to tak! Více se dozvíte v následujícím článku.

Karel Šíp byl známým spíše v oblasti popu, zatímco Petr Janda je znám v bigbítu a jeho kapela Olympic je pojmem na hudební scéně. Nicméně tito dva hudebníci se sešli také jako autoři na společném projektu. Začínáte si namáhat mozkové závity, přemýšlíte, v které písni se mohli potkat? Olympik na scéněNapovím... Jmenuje se "Bláznivej kmet".

Ale to není to ten projekt, co jsem měl na mysli. Já mluvím o jejich spolupráci na novém českém muzikálu Ať žije rokenroll. O jeho přípravě se Janda zmínil už na podzim 2008, ale až nyní začaly prosakovat zprávy, že muzikál se blíží do finále. Byla zaregistrována doména a na ní jsou i první informace.

Muzikál přiblíží období pronikání rock' and 'rollu do Československa pohledem Ronyhho, kluka ze Žižkova, který tuto hudbu miluje. A miluje i Yvettu, která má za tatínka stranického funkcionáře. Petr Janda se svojí dcerou MartouA z tohoto rozporu vzniká řada komických situací. Divák může sledovat jeho dráhu od prvních pokusů až na jeviště. Neskrývá ani temnou stránku, jakou je alkohol a drogy, a s tím související morální úpadek. Autoři slibují, že příběh je podložen zážitky skutečných lidí, kteří rokenroll přivezli do socialistického Československa.

Premiéra je plánována na 19. 10. 2010 (původně se uvažovalo o únoru 2010) v divadle Broadway.

Komentáře k článku

avatar Adam
0
 
 
Ne že by špatná zpráva, ale opravdu mě mrzí, že Praha se pomalu ale jistě stává pouze ,,útočištěm,, českých muzikálů...něco ze světa by neškodilo
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Petra Gregorová
0
 
 
To máte jistě pravdu. Taky bych uvítala nějaký světový titul, ale bohužel práva na určité muzikály stojí několik milionů korun. Ale možná se něčeho dočkáte v nové divadelní sezóně, ale víc prozradit nemůžu.
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.