Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Pokřtěné - nepokřtěné CD Johanky z Arku

Radka Špáňová křtí CD Johanky z ArkuV divadle Kalich se 9. prosince konal ne zcela tradičně pojatý křest CD muzikálu Johanka z Arku. Nejde o nahrávku celého představení, ale o soundtrack s výběrem 17 písní. Jako Johanka má zde největší prostor Bára Basiková, v ostatních rolích slyšíme hlavně ty interprety, kteří neúčinkovali v první verzi uváděné v divadle Ta Fantastika.

Představení videoklipu ''Láska je Bůh''Vše začalo ukázkou zbrusu nového videoklipu k písni „Láska je Bůh“ v podání Jiřího Zonygy. Byla to úplně první veřejná projekce, kterou mohli novináři i účinkující zhlédnout. Videoklip je sestříhaný z představení Johanka získala Zlatou desku za pouhých 40 dní od svého vydánía nejvíc se v něm objevují La Hire Jiří Zonyga a Johanka Bára Basiková. Je vlastně takovou ochutnávkou toho, na co se můžeme v divadle těšit.

Potom na jeviště přišli autoři muzikálu (Ondřej Soukup,Gábina Osvaldová) a někteří z mnoha účinkujících (Zdeněk Podhůrský, Vilém Čok, Bára Basiková, Jan Apolenář, Martina Pártlová, Radka Špáňová, Jan Kříž). Následoval samotný křest, kterého se ujali nováčci v tomto představení Radka Špáňová a Zdeněk Podhůrský. Zdeněk to okomentoval se slovy „mám to pokřtít, protože potřebovali někoho, kdo jim otevře sekt.“Radka Špáňová přistupuje ke křtu ...

Samotný křest byl neobvyklý hlavně tím, že se vlastně nekřtilo CD, ale jen jeho obal. Ozvala se totiž Bára Basiková, která namítala, že desky bude škoda. Než aby se zničila, to prý si ji raději nechá. A tak se i stalo. Disk se vyndal, zůstal Basikové a sektem se polil jen prázdný obal. Další zajímavostí bylo, že, ještě než se CD stačilo pokřtít, již získalo Zlatou desku za prodej. ... a záhy je CD pokřtěnoTo samozřejmě všechny zúčastněné velmi těšilo, protože to svědčí o tom, že nahrávka má u posluchačů úspěch.

Vlastní křest byl mimořádně rychlý, a tak se program „nastavil“ tím, že každý z přítomných řekl nějakou historku s muzikálem spojenou.

Zcela jistě nejakčnější příhodu měl autor hudby Ondřej Soukup. Vyprávěl, jak se v Bratislavě hrálo představení Johanky málem bez hlavní hrdinky. CD získalo ''zlato'' za necelých 40 dníByl to první víkend, kdy se Johanka uváděla na Slovensku. Měla ji zpívat Lucia Šoralová. Ta však v 16 hodin volala, že jí lékař výslovně zakázal zpívat, protože by to mohlo mít následný vliv na její hlasivky. Od 19 hodin mělo začít představení.

Tak a co teď? Soukup ihned volal Basikové, jenže ta měla již domluvený koncert v Olomouci, který nešel zrušit. Následoval telefonát třetí alternaci Radce Špáňové. Další nováček v Johance - Zdeněk PodhůrskýTa byla na narozeninách kamarádky v Rakovníku. Jak ji ale dostat během několika hodin do Bratislavy? Ondřej Soukup tedy využil své, díky pilotování získané, známosti, a tak na letišti ve Vodochodech pro ni přichystali tryskáč. Do toho jel taxík z divadla, který vezl kostýmy.

V letadle, které odstartovalo v 18:38 Špáňová zjistila, že má na nohou nalakované nehty na červeno a gelové nehty na rukou. Johanka v novém kabátě je úspěšnáObojí pro postavu Johanky značně nevhodné... V letadle tedy odlakovávala nehty na nohou, okusovala gelové nehty, převlékla se do kostýmu a připravovala se na první veřejné představení Johanky z Arku. Na letišti v Bratislavě přistáli v 19:38. Špáňová jen proběhla jako VIP hvězda, nastoupila do auta a když byla 2 minuty před divadlem, spustilo se představení. Ve 20 hodin byla na scéně jako Johanka. I to se může stát. Martina Pártlová, Bára Basiková a Radka Špáňová - popularita, zkušenost a mládíA jak sama řekla, ani se nedostavila tréma, i když do té doby před publikem nezpívala.

Bára Basiková neměla žádnou veselou historku, ale vzpomenula na Kamila Střihavku, který byl na tom velmi špatně. „Nemoc hlasivek je vážná. Doufám, že se z toho vyléčí.“, řekla doslova Basiková.

Jan Apolenář zavzpomínal na uvádění muzikálu ještě v Ta Fantastice. Tam je divadlo velmi komorní a první řada je opravdu hned u nohou herce. Apolenáře opravdu velmi pobavila paní v první řadě, která představení sledovala velikým maskáčovým dalekohledem.

Původní a nová garda Johanky pospoluZdeňka Podhůrského vyvedly z míry dvě jeptišky, které se přišly na představení podívat. Seděly v druhé řadě a všiml si jich zrovna při scéně, kdy pobíhá po jevišti s bičem a obviňuje spoutanou Johanku z protivenství proti církvi a Bohu…

Vilém Čok vzpomněl na okamžik, kdy byl na scéně a ze zákulisí se ozvala věta Johanky Báry Basikové „Vypij si to kakao a spát.“ Zcela nové kulisy dávají jevišti nový prostorByla sice určená Bářiným dětem, ale Čok přiznal, že vyprskl smíchy a měl dost práce, aby scénu vůbec dohrál.

Skoro poslední píseň v muzikálu "Kat", kterou zpívá Richard Tesařík, zmínil Jan Kříž. Řekl, že Tesařík měl s textem „volala po kříži“ občas problémy. Při vážné, téměř patetické písni se totiž začal smát. Vzpoměl si totiž na kouzlo nechtěného. Kříž hraje Raimonda a je to právě on, kdo kříž Johance podává.

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.