Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Cestou ke slávě se najde Robin Hood

Kdo projde Cestou až ke slávě?Začátek příští muzikálové sezony bude ve znamení muzikálu Robin Hood. Ale ten nezačne až v září 2010, ale vlastně již nyní. Divadlo Kalich a TV Prima představily novinářům projekt Robin Hood - cesta ke slávě. O co vlastně jde?

Generální ředitel TV Prima Marek Singer představuje projekt Cesta ke slávěJe to první projekt svého druhu, kdy bude mít divák možnost nahlédnout pod pokličku přípravy muzikálu. Respektive bude přihlížet výběru představitelů hlavních rolí - Robina Hooda a Mariany. Členy poroty budou Gábina Osvaldová (texty písní), Ondřej Soukup (muzika), Ján Ďurovčík (režie) a producent divadla Kalich Michal Kocourek. Moderátory celé show budou Martina Kociánová a Muzikáloví moderátoři Petr Vondráček a Martina KociánováPetr Vondráček.

24. a 25. ledna 2010 proběhnou castingová kola, kde se porotě představí všichni zájemci o roli. Z nich pak porota vybere ty, kteří postoupí do televize. Ti, kteří se ocitnou v televizi, budou plnit různé úkoly, a diváci budou sledovat, jak se jim daří se zlepšovat. Na konci každého dílu budou diváci rozhodovat, kdo byl nejslabší a kdo soutěž opustí.

Přísní porotci: Ján Ďurovčík, Ondřej Soukup, Gábina Osvaldová a Michal KocourekDivák uvidí 13 dílů: 4 z nich budou pouze sestřihy z konkurzů, ale 9 bude (stejně jako v obdobných soutěžích) přímých přenosů. Boj to bude tvrdý, bude záležet na individualitě každého soutěžícího, jakým způsobem bude nabízet a Doatzy zodpovídal hlavně pracovníci TV Primaprezentovat své zkušenosti, splněné úkoly a jak si vytvoří početné fankluby. Nezbytným předpokladem bude totiž chuť na sobě tvrdě pracovat.

Jedinečností celého projektu je podle tvůrců to, že vítězové získají smlouvu na hlavní roli v muzikálu, zatímco v obdobných soutěžích vítěz "jen" vyhraje, natočí CD, získá výhru a to je vše. Žádná další meta, výzva či cíl. Podle slov porotců na tiskové konferenci, jejich role bude také jiná - Porotci a moderátoři pohromaděvybrat ty nejlepší pro sebe, tedy ne ty, kteří jsou mediálně zajímaví, ale kteří umí. Protože jinak by se to obrátilo proti nim samotným.

Přímé přenosy jednotlivých kol bude doprovázet orchestr Martina Kumžáka, který má s podobnými akcemi bohatou zkušenost. Nepochybujme, že mediální kampaň, která se rozbíhá právě dnes, přitáhne k obrazovkám spoustu diváků a jednotlivé přenosy budou velkou show, samozřejmě pokaždé v jiném stylu.

... a přísná porotaUvidíme, zda se porota dokáže odpoutat od formátu a bude vybírat opravdu ty nejlepší. Možná, že se zde konečně narodí fenomén, který na rozdíl od jiných zábavných formátů zaujme. Tito lidé totiž nerozhodnou jenom o dvou výhercích, ale možná také o tom, jestli se takovýmto formátům bude u nás dařit. Důvodem může být také důvěryhodnost poroty, účinkujících i samotné show.

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.