Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Státní opera plná bohů

Martin Kumžák a orchestrZviditelní světová premiéra skladatele Martina Kumžáka?

Není náhodou, že na jeviště kamenného divadla vstupuje muzikál. Má tady dojít k prolínání klasiky, populární hudby a dohromady to má stvořit výborný divadelní zážitek, který nebude nudit mladé a neurazí znalce vážné hudby. Zní to trochu neskromně?

DashaMartin Kumžák si na to troufá právě uvedenou Božskou komedií. Ve Státní opeře Tomáš Traplnechybí špičkový operní orchestr ani Daniel Hůlka…Takže muzikál nebo opera? Prostě kulturní zážitek.

Teprve letos v září se Martin Kumžák dozvěděl, že bude moci svůj projekt, který měl zatím jen hrubé rysy, realizovat na scéně, kterou si vybral. On hudbu a Luboš Holzer libreto vytvořili opravdu v rekordním termínu – od září do února – a povedlo se. Kompletně celé představení se zrealizovalo za dva a půl měsíce!

David UličníkZa zcela zásadní v realizaci považoval autor účinkování Daniela Hůlky. Protože jsou přátelé a unesou společně časový tlak aniž by si lezli na nervy, protože Hůlka je slavný a přiláká diváky… Vedle něj uvidíte na jevišti Tomáše Trapla (ten je poslední dobou neskutečně pracovitý, Daniel Hůlka a Dušan Kollárprotože hraje v Krysaři, Kleopatře i Božské komedii), Janu Tetourovou nebo Dušana Kollára.

Kromě olympských bohů můžete vidět i Buddhu, Šamana a Ježíše. Hlavní myšlenkou Božské komedie je – jak jinak láska, a to, že od ní a s ní se odvíjí všechno ostatní.

foto ze zkoušky Martin J. Polák
text Milena Pekárková


Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.