Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Baron Prášil se představuje

Realizační tým s plakátemNový muzikál Baron Prášil – s podtitulem muzikááál k neuvěření – se poprvé představil novinářům. Hned v úvodu bylo prozrazeno několik umělců, se kterými produkce jedná o spolupráci, např. Kateřina Brožová, Kamil Střihavka.

Zajímavější však bylo slovo producenta Oldřicha Lichtenberga, který řekl, že zde uvidíme kouzla, která se jinde vidět nedají. Samozřejmě jsme se zajímali, jaké triky má na mysli – Tomáš Trapl a Hanka Křížkovájak se nám podařilo zjistit, baron Prášil bude létat na kouli, z knihovny se ve zlomku vteřiny dostane doprostřed vulkánu. K tomu bude samozřejmě potřeba doplnit stávající jevištní techniku o další zařízení. Pokud se tedy podaří shora uvedené, bude to opravdu muzikááál k neuvěření.

Realizační tým je toho docela dobrou zárukou: hudba Zdeněk Barták (ukázku z Barona Prášila můžete najít zde, v létě se na zámku Hluboká bude uvádět jeho zpracování muzikálu Romeo a Julie), Producent Oldřich Lichtenberg a Baron Prášilrežie se ujal Filip Renč (Rebelové, Golem), scénárista je Petr Markov, choreografie Kristýna Bastienová.

Příběh o baronu Prášilovi je dobře znám (každý si vybaví, jak se nechá Prášil vystřelit na dělové kouli, aby obhlédl ležení nepřítele) zvláště ze stejnojmenného filmového zpracování Karla Zemana z roku 1961, kde barona Prášila ztvárnil vynikající Miloš Kopecký. Film (i muzikál) je oslavou lidské fantazie, kterou ti, kteří ji nemají, pokládají za nebezpečné šílenství. Renata Šopová u zápisu ke konkurzuA to i přesto, že bez fantazie by nebyl žádný pokrok.

Že hudba Zdeňka Bartáka je dobrá a chytlavá jsme mohli zaznamenat již v listopadu minulého roku, kdy na koncertu Mariána Vojko zazněla ukázka písně „To jsem já“ právě z muzikálu Baron Prášil. Ukázka byla svižná, měla nápad a výraz. Pokud takový bude i zbytek muzikálu, je se na co těšit.

Josef ŠtágrProducent Oldřich Lichtenberg uvedl, že tento muzikál bude muset mít silného partnera, neboť bude stát několik desítek miliónů a s dotacemi z radnice, které schvaluje grantová komise počítat nemůže. Muzikálů pro celou rodinu tady mnoho nebylo – naposledy Popelka, Pomáda, Cats nebo Adéla.

Zajímavá informace zazněla v samém závěru – na probíhajících konkurzech do tohoto muzikálu (který by měl být znovu opravdovým muzikálem – tedy spojením zpěvu, tance a herectví) se hledá doposud neznámá hvězda. Talent, kterého ještě české produkce neobjevily, takový, který bude hvězdou díky tomu, co umí a ne díky tomu, co o něm píší bulvární plátky.

Účastnice konkurzu Míša NoskováZatímco si novináři fotili známé tváře v klubu, dvorní fotograf divadla Hybernia Martin J. Polák zachycoval tváře lidí, kteří přicházeli na konkurzy. A tak vedle známých tváří jako M. Nosková, M. Dolinová, J. Štágr, R. Podlipská bylo možno vidět zcela nové tváře, ale i lidi, kteří již zkušenost s muzikálem mají, ale zatím se neprosadili, jako například R. Šopová, L. Marošová, R. Minks.

Někteří neprošli hned, jiní dostali šanci na konkrétní texty do druhého kola, které se koná 8. – 10. 6., kde se bude rozhodovat, kdo se projektu zúčastní. Mnozí zpěváci z ulice si přišli svůj talent na konkurz „vyzkoušet“ a ani nepočítali s tím, že by mohli projít. Jiní neprošli jen o kousek – třeba Roland Minks (hrál třeba ve fanklubácké Kleopatře v divadle Broadway) – u něj se porota shodla, že má hezký hlas, je na něm patrná dobrá škola, Martin J. Polák si připravuje Míšu Noskovou k foceníale tento projekt potřebuje spíše hotové zpěváky. Škoda, že neprošel do druhého kola – pokud by tady prokázal své kvality, pak by mohl Eduard Klezla s ním pracovat a objevit tak další zajímavý hlas.

Ať už konkurzy dopadnou jakkoliv, doufejme, že z nich vzejdou kvalitní lidé, kteří ve finále podají natolik zajímavý výkon, že budou u vytržení nejen dětští diváci. Další informace z příprav včetně bonusů nejdete samozřejmě na našich stránkách.

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.