Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Láska je láska – oddychovka pod taktovkou Lucie Bílé

Ona Lucie Bílá a Eržika Tereza HálováPrvní představení muzikálo-písničkálu Láska je láska po předávání cen Týtý se i přes porážku Lucie Bílé neslo v humorném duchu. Láska je láska si nehraje na nějaké velké umění, ale milovníky Lucie Bílé pobaví a rozesměje.

tn_MS09C-026175Dramaturgicky je dílo slepeno z hitů Lucie Bílé, které ovšem častokrát nezpívá sama, ale v zajímavých duetech nebo je podávají úplně jiné postavy. V režii Antonína Procházky pak vznikla hříčka, která se logicky točí kolem Lucie Bílé, která v tomto představení nemá alternaci a hraje tak částečně sama sebe.

Hlavní postava s názvem Ona, která je parafrází na samotnou Lucii Bílou, je uvedena jako Tatínek a Maminka alias Martin Pošta a Helena Dytrtová„hysterická žárlivá zpěvačka, vegetatriánka s alergií na luční kvítí, která nejí maso protože ji v dětství pokousala krůta." Ona se rozhodne přepsat scénář života svého otce, aby nebyla oněmi negativními vlastnostmi ovlivněna. Leč nakonec to dopadne trochu jinak...

Hodnotit Lucii Bílou v roli skoro-Lucie Bílé se dost dobře nedá. Na jevišti je prostě za sebe a její fanoušci ji takovou milují. Ona, Vávra a Kulpová (Lucie Bílá, Vladimír Marek, Zlata Kinská)Nechybí tak interakce s publikem, které obvykle hltá každé její slovo. V představení, které jsem viděla, se pak několikrát musely opakovat nástupy písniček, protože se Láska je láska hraje poměrně zřídka a samotní představitelé často zapomínali text. Lucie Bílá prostě suverénně zakřičela na zvukaře, ať to pustí ještě jednou.

Díky hláškám, kterých bylo v představení opravdu hodně, se nedá dost dobře poznat, Kulpová a kapelník alias Zlata Kinská a Noid Bártaco do představení skutečně patří a co už je improvizace. Vzhledem k tomu, že roli kapelníka hrál Václav Noid Bárta, padla také hláška „Nechcete se znova vzít?", což odbouralo jak publikum, tak účinkující.

Kromě Lucie Bílé se představila Tereza Hálová jako Eržika, Radim Schwab jako neodolatelný manžel, skvělá dvojice maminka a tatínek - Helena Dydrtová a Martin Pošta. Dokonalé šišlání předvedla Zlata Kinská jako dcera továrníka Kulpová a šípy lásky jako Amor střílel Kamil Střihavka.

Stínohra ve sprše v podání Radima Schwaba a Kamila StřihavkyKromě Lucky Bílé jistě pobaví Martin Pošta v několika netradničních převlecích, přece jen, s vlasy (resp. šedou parukou), ho vídáme velmi zřídka. Něhu a domácí atmosféru pak tvořila Helena Dytrtová jako hodná pradlena a budoucí maminka hlavní hrdinky. Ona přepisuje osudSprávnou prostitutku si s přehledem vychutnala Tereza Hálová a Kamil Sřihavka tu má asi nejšílenější ze svých rolí. Scéna ve sprše s Radimem Schwabem se nedá popsat, to se musí vidět.

Pokud si chcete poslechnout výběr hitů Lucie Bílé, leckdy v netradičním provedení, jako jsou například: „Trouba", „Vokurky", „Amor Magor" nebo obligátní a samozřejmý hit, který dal dílku název - „Láska je láska", od srdce se zasmát a patříte k fandům Lucie Bílé, nelze než doporučit. Láska je láska si na nic nehraje a je to čistokrevná oddychovka na nedělní odpoledne.

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.