Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Urinetown v Liberci

Divadlo Františka Xavera Šaldy v Liberci se 26. června chystá uvést českou a evropskou premiéru amerického satirického muzikálu Urinetown.

Urinetown, muzikál z dílny Marka Hollmanna (hudba a text) a Grega Kotise (libreto), se v české verzi bude jmenovat Močohrad: muzikál o městě, kde se nesmělo čůrat zadarmo. Muzikál, který se uváděl v letech 2001 - 2004 na americké Broadwayi (celkem 990 představení). V roce 2002 získal tři ceny Tony a to za hudbu, libreto a režii. 

O co v Urinetown jde? Lidé nesmějí mít své vlastní záchody a proto musí svou malou potřebu vykonávat na draze placených veřejných záchodcích. Močení na veřejnosti je zločin. Ovšem jednoho dne dojde lidem trpělivost a vzbouří se...

Muzikál bude mít svou evropskou premiéru právě v Liberci, kde se mladý inscenační tým pokusí přenést humor, parodii a satiru na česká prkna.

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.