Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Přípravy Krysaře nyní pod vedením Dirka Smitse

Dirt Smits je v zahraničí známým choreografemPo konkurzu do jednotlivých rolí znovu připravovaného muzikálu Krysař se naplno pokračuje v přípravách. Po prvních čtených zkouškách a se začalo s nacvičováním choreografie. Tyto přípravy probíhají v novém zkušebním sále, který divadlo Kalich získalo v létě tohoto roku.

… a tak jednu scénu zkouší, dokud není zatančená na výbornouDo úterý 4.12. se zkouší pod vedením Dirka Smitse, holandského choreografa, kterého ke spolupráci získal Daniel Landa, když letos v létě spolu dělali Krysaře v Rakousku. Jeho pojetí choreografie se Landovi líbilo, a tak ho přizval ke spolupráci i k nám.

Někdy to končí i pádem, ale musí se rychle vstát a jít zkoušet znovuDirk Smits začínal jako tanečník v jazzové skupině, vystudoval taneční akademii, po jejímž absolvování tančil pod choreografem Edem Wubbem, který se stal jeho choreografickým vzorem. Postupně se vypracoval do hlavních rolí, tančil v muzikálech A Chorus Line, Cats, Rocky Horror Show.Žádná chyba Dirkovi neunikne

Účinkoval i v dalších hrách, kde se etabloval nejen jako tanečník, ale už i jako nadějný choreograf. V roce 2001 se Smits rozhodl ze zdravotních důvodů ukončit aktivní taneční kariéru a věnovat se pouze choreografii. Té se nyní věnuje na muzikálové škole v Klagenfurtu, Když nelze jinak, tak Dirk figuru předvede sám nebo pomůže s její realizacíkde vyučuje.

O tom, že pod jeho vedením je tanec a choreografie zvlášť tvrdá řehole, svědčí jak záběry ze zkušebny - které máme díky spolupráci s Hamlet Production jako jediní k dispozici - tak i výroky členů souboru.

O Krysaře je velký zájem již nyní, čtyři měsíce před premiérou. Lístky jsou v předprodeji v pokladně divadla Kalich nebo v síti Ticketpro.

text a foto Michal Škvor

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.