Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Rozhovor - Martina Čechová

MARTINA ČECHOVÁ JAK JI NEZNÁTE

Martina Čechová jak ji neznáteJen vstoupila Jarka Čiháková do našeho týmu, hned začala být její ženská ruka znát. Internet jí připadal tak trochu zběsilá záležitost spíše pro muže. Dohodla se s Martinou a pak s Renátou Podlipskou na rozhovorech o věcech, které "zajímají normální lidi". My, postižení muzikálem, jsme si řekli, že bychom měli podpořit úplně nový (pro nás) pohled na muzikálové osobnosti. A tak jsem rád, že dnes mohu uvést první Jarčino (a Martinino) dílo toho druhu na našem serveru. Doufám, že jste normální a že se vám bude líbit. :-) Jakub Z.

Ahoj Martino, tak čím začneme? Tak třeba, co máš ráda?
Jídlo. Miluju jídlo. Hned tě o tom přesvědčím. Tak tady to je sushi a medové koláčky s fazolovým pyré uvnitř - ty mám moc ráda. Klidně ochutnej! (Ochutnávám hmmmm… je to výborné). Mám taky ráda čínskou kuchyni, mexická je moc zajímavá a samozřejmě vůbec nejlepší je naše česká kuchyně: svíčková, knedlo-zelo-vepřo apod. Takže můj nevětší zájem je prostě jídlo.

Máš nějakého koníčka?
Koníček je opravdový koníček - mám ráda koně a rekreačně jezdím. Jako malá jsem chtěla být žokejka. Sledovala jsem každý centimetr, o který jsem povyrostla a strašně jsem nadávala. Nakonec měřím 157 cm a teď bych naopak byla za každý další centimetr ráda. Žokejka se ze mě stejně nikdy nestala. Ale rádi si s přítelem na koních vyjedeme do přírody. Můj sen je mít koně doma. Chtěla bych velikánskej barák - tedy nemusí být velikánskej - kdo to zas bude uklízet, ze jo? (S tím souhlasím!). Prostě mít barák s bazénem a koněm. Je příjemný mít takový sny, i když nejdou kolikrát uskutečnit.

Martina Čechová je velmi bezprostředníA další koníček?
To je takovej velkej kůň - pěkný a rychlý auta. Asi dalším nesplnitelným snem je mít Porsche. I když jsem holka, tak od malička jsem si hrála s autama a jsem s nima i na všech fotkách. Jen ze školky mám fotku s panenkou, a taky se podle toho tvářím…

Kdyby došlo na rozhodování mezi autem a koněm?
No, v tom autě je víc koní… Rozhodování by bylo těžké. Já bych chtěla obojí. A nebo nic!

A co ruční práce - šití, pletení…
Nenene! Zkoušela jsem to! Ale jsem levák a máma měla problém mě to naučit. Nejsem trpělivá na takový titěrný práce, kde je zapotřebí se soustředit. Jsem roztěkaná a netrpělivá, takže radši dělám něco ve velkém.

A co mužský? Máš nějaký ideál?
Mám radši tmavovlasý kluky.

Myslela jsem spíš charakter.
Jsem ženská, která má ráda inteligentní chlapy se smyslem pro humor, se kterými si můžu povídat o všem. I když muži jsou většinou takoví, že si neradi povídají! Tak to si pak jdu pokecat s kamarádkou. Muž by měl být citlivější, ale zase musí to být chlap, o kterého se mohu opřít - musí být schopný také zabezpečit rodinu. Nemusí být krásný s postavou do "véčka", ale musí mu vyzařovat něco z očí - prostě takové to kouzlo osobnosti. A takovýho chlapa mám snad doma!

Kromě žokejky, čím si chtěla v dětství být?
Zpěvačkou - a to se mi vyplnilo. Ale měla jsem ještě jedno přání - být kadeřnicí - a to se mi taky vyplnilo. Jsem jí vyučená a dodnes mám asi 20 klientů, ke kterým dojíždím. Zrovna teď jsem byla stříhat - moc mě to baví.

Jak se ráda oblíkáš?
Strašně dlouho jsem se hledala, protože jsem malinká a máloco na mně vynikne. Nejlíp mi vyhovuje sportovnější oblečení - dobře se v něm cítím a volně pohybuji . V teplákách je mi hej.

Jaké máš ráda doplňky a šperky?
Jsem zimní typ a na něm vynikne stříbro - zvláště, když jsem opálená, to si pak lidé myslí, že jsem Italka. Rodiče mám ale opravdu pravý český!

Martina odpovídala i na otázky na těloVěříš na horoskopy?
Hrozně moc, ale nejvíc mě zajímá numerologie. Čísla, ty odjakživa něco znamenala. Už například při stavbě pyramid apod. Podle data narození mám v mřížce čtyři dvojky a vychází mi osudová pětka, že bych si právě proto dříve říkala "Pet"? Pro mě to spíše znamenalo mazlíček (z angličtiny). Teď se ráda vracím ke svému rodnému jménu Martina Čechová. A k těm dvojkám jsem ještě chtěla říct, že když je jich v mřížce mnoho, není to moc dobré - člověk má příliš energie a tak by měl např. hodně sportovat.

Tím se dostáváme k pohybu a sportu - jak na tom jsi?
Před rokem jsem se začla učit tancovat. Chodím k bratrům Igorovi a Jurovi Kolovým. Dva roky se pokouším hrát tenis - je to strašný! Kdybyste mě viděli na těch kurtech, tak byste se smáli. Lítám tam jak šašek - jak hadrovej panák.

Líbí se ti golf?
Jé, ten mám ráda! Minigolf. Při něm je nutné se soustředit a to potřebuju - zklidnit se! K tomu by mi pomohla určitě i jóga, kterou mi doporučil nejen můj profesor zpěvu.

Chodíš tedy někam na hodiny zpěvu?
Ano, a taky na hlasovou hygienu k profesoru Rybičkovi. Ta je dobrá, aby mi rozdílné pěvecké techniky nezničily hlasivky.

Jaké techniky máš na mysli?
Je rozdíl zpívat na jevišti a ve studiu - tam hlasivky méně namáhám. Na jevišti jedu na plno, chci lidem ukázat, co ve mně je a co umím.

A to ve studiu nemůžeš?
Tam je spousta techniky, která tě koriguje, zastaví a opraví - a to třeba i intonaci - prostě všechno. I úplný amatér a diletant, který neumí vůbec zpívat, dnes v pohodě natočí desku - a to mě mrzí. Proto radši zpívám před lidma, má to úplně jinou šťávu.

Co ty posloucháš za muziku?
Kromě dechovky poslouchám všechno, i když takovýho Vysokýho jalovce si při dobrém červeném vínečku zazpívám ráda! Jsem odkojená na poctivém roku, např. Queen, Pink Floyd, Deep Purple a Led Zeppelin. Pak jsem se dala na ABBU, tu jsem měla vůbec nejradši. Teď ráda poslouchám černošskou muziku, jazz, blues a soul. Docela velký vzory jsou pro mě Whitney Huston a Marriah Carrey.

A co vážná hudba?
No jéžiš! Čajkovský pro klavír - miluju moc, Bacha, Dvořáka, Smetanu - cokoliv si ráda poslechnu. Myslím se, že z vážné hudby se vlastně odvíjely všechny hudební směry.

Já a technika? Jak to jen říci :-)Tíhneš k literatuře?
No, to se musím přiznat - je to hřích - ale já jsem vždycky strašně moc nerada četla. Stydím se za to doteď! To teda musím na sebe bonznout! Přečetla jsem tak slabikář a Babičku. Snažím se to teď všechno dohnat. Mám ráda příběhy o lidech, životopisy, historické knížky a literaturu o záhadách a pyramidách - ano, i v nich je kus historie, to mám docela zmáklý. Mám jeden problém, nepamatuji si jména, názvy knih ani filmů, ale pamatuji si čísla. Přitom s matematikou to taky bylo nic moc! To je hrůza, já na sebe prozradím taky všechno! Panebože.

Pořád nás provázejí ty pyramidy. Cestuješ ráda?
Strašně ráda. A mám vedle sebe přítele, který miluje cestování. Chtěl by vylézt na Mount Everest - to zas já moc ne. Taky ráda chodím po horách, ale těch nižších. Rádi bychom do Ameriky, Austrálie, Egypta, na Hawai. Letos v létě jsme byli na Štrbském Plese, Lomnickém sedle, v Tatranské Lomnici. Bylo to moc pěkné.

Lyžuješ ráda?
Nelyžuju! Bruslení a lyžování nenávidím. Strašně se bojím. Přitom mám hrozně ráda rychlou jízdu autem, prostě v něčem uzavřeném. Jakmile to má jen dvě kola, pokud nemám půdu pod nohama, tak jsem vyřízená - to ne, to končím! Sáňky a boby to jo, to klidně. Taky z letadla mám hrůzu, i když miluju startování! Ta rychlost, jak mě to tam přicucne. Ale musím v sobě mít dva panáky.

Jaký máš vztah k technice?
No ano, to jsem pro! My Vodnáři máme strašně rádi techniku. Vždycky jsem si myslela, že jednou budou videotelefony a už jsou tady. Nebo vím určitě, že jednou přijdete domu a řeknete - světlo - a rozsvítí se, - televize - a zapne se.

Poslední otázka,co nemáš ráda nebo přímo nesnášíš?
Když lidi chodí pozdě, to nadávám a jsem nepříjemná. Dál neupřímnost, závist a pomluvy, i když ty v tomto světě jsou a nedá se nic dělat, s tím se musím smířit.

A z činností úklid, mytí nádobí…?
No to si piš! Proto mám myčku! (á technika vítězí). A co úplně nenávidím, je žehlení. Takže můj přítel, chudák malej, ač opravdu není domácí puťka, košile si žehlí sám. Žehlení je snad nejhorší činnost jakou znám.

Martino, děkuji Ti za krásné povídání. Přeji Ti aby se Ti Tvé sny splnily a abys zůstala pořád tak veselý živel.
Díky :-)

Ptala se Jarka Čiháková, úvodník Jakub Zahradník
Fotografie Martin J. Polák

Komentáře k článku

avatar Honza
0
 
 
Tak to Martina opravdu nekecá, poznávám jí v těch odpovědích. Je i teď pořád taková.
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.