Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Tři týdny před premiérou Les Misérables

Zkouška bez kostýmů: Robert Jícha jako Enjolras V Městském divadle Brno finišují přípravy na premiéru Les Misérables, která je naplánována na 13.2. (a následně i 14.2.). Producent Cameron Mackintosh dal Stanislavu Mošovi volnou ruku v realizaci inscenace.

I když je deklarována snaha přiblížit se co nejvíce skutečnosti, můžeme se těšit, jaké nové Zkouška bez kostýmů: Petr Gazdík jako Jean Valjean nápady přinese Mošovo režijní pojetí, jaké nové kostýmy navrhla Andrea Kučerová, čím se bude od stávajících verzí lišit scéna Christopha Weyerse z Německa. Podle fotografií bude vekolepá. A samozřejmě co do jednotlivých postav vnesou účinkující, ať už brněnští nebo hostující, kterých je tentokrát požehnaně (Jan Ježek - Jean Valjean, Hana Fialová - Fantine, Zuzana Maurery - Madame Thénardier, Tomáš Novotný - Marius, Kateřina Halíčková - Eponine).

Zkouška bez kostýmů: Lenka Janíková jako Fantine Obrovský je podle očekávání i zájem publika, všechna únorová představení jsou sice již vyprodána, naštěstí se ale dočkáme několika přidaných představení, a to pravděpodobně v odpoledních hodinách všedních dnů. První takové přidané představení bude 17.2. v 15 h. Pár lístků ještě zbývá...

Oba již v kostýmech: budoucí Fantine Lenka Janíková a Jean Valjean Petr GazdíkNa březen se zatím počítá s 12 představeními, potom již hlavní slovo dostane Evita, o jejímž brněnském nastudování jsou dosud známa jen dvě jména – Michael Prostějovský (překlad) a Pavel Fieber (režie).

Stanislav Moša a brněnský primátor Roman Onderka si prohlížejí kulisy... ...takto bude vypadat barikáda

Text: Antonín Krása, Fotografie: Jef Kratochvil (z webu MdB)

Komentáře k článku

avatar Karel Čtvrtý
0
 
 
Dobrý den.
Moc krásný článek. Děkuji velmi. Určitě se půjdu podívat.
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Antonín Krása
0
 
 
Díky za pochvalu, nicméně dvojnásobné nejnižší možné ohodnocení článku (jednou hvězdičkou) čtenáři hovoří o tom, že jiným se článek opravdu nelíbil. Snad se ten příští vydaří více (třeba dva týdny před premčou:-)).
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.