Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Michaela Nosková prošla Světem muzikálu

Míša Nosková v zákulisíV Libereckém divadle F. X. Šaldy se 6. října 2008 konala premiéra nového pořadu Světem muzikálu. Jedná se o koncertně-divadelní mix známých melodií ze světových i domácích muzikálů. Původně jsem byl Míšou pozván proto, že potřebovala hezké fotky z tohoto koncertu. Ale atmosféra byla tak úžasná, že mi to nedalo, abych Vás nepozval na toto zajímavé dílo do Liberce.

Míša Nosková a Honza Kříž jsou zase spolu... na jevišti aneb „Song hrál nám ten ďábel saxofon“

Míša Nosková a Honza Kříž jsou opět spolu, ale tentokrát jen na jevištních prknech a pod dozorem sólisty Státní opery Praha Oldřicha Kříže. V pořadu Světem muzikálu se podařil namíchat koktejl z děl světových i českých a chutná vskutku různorodě. Ochutnat můžete díla jako je Fantom Opery, Bídníci, My fair lady, Jekyll & Hyde, Miss Saigon, Monte Cristo, Hello Dolly a mnohé další.„Já se dnes dopoledne žením...“ aneb Oldřich Kříž a Balet divadla F. X. Šaldy

Vzhledem k divadelnímu pojetí koncertu si můžete vychutnat nejen zpěv interpretů, ale i různé kostýmy, doplňující vhodně atmosféru daného muzikálu, výborný orchestr divadla F. X.Šaldy pod vedením dirigenta Martina Doubravského a balet divadla F. X. Šaldy, bez jejichž choreografií by to byl jen koncert.

Život je kabaret aneb kabaretní umělkyněOkouzlí vás My Fair Lady , Dolly se vysměje Horáciovu mamonu, krvelačný Hyde se pohádá s Jekyllem, Sally Bowles nám řekne, že "Život je kabaret", Kim bude s Chrisem obdivovat ďábelský tón, Javert díky Valjeanovi prozře a ukončí svůj život a mnohé další postavy vás přijdou okouzlit. Ti tři na jevišti nás dobře provedou těmi známími muzikály, takže velký potlesk všech diváků na závěr je krásnou tečkou za tímto dílem.

Zeptal jsem se Míši Noskové: proč procházka divadelně-koncertním světem muzikálu?Sexy Míša Nosková - škoda, že v tohle nechodí častěji
"Úžasné na tom je, že mám možnost si zazpívat melodie, které miluju a navíc s lidmi, které mám fakt ráda. Jsem hrozně ráda, že můžu stát na jevišti s Honzou a s jeho tátou. Honza je velký talent, který sotva přišel, už si ho do sítě zachytila Miriam Landa do muzikálu Touha a divadlo J. K. Tyla v Plzni mu dává jednu příležitost za druhou. A taky za poslední dobu hodně vyspěl - už se z něj stává pořádnej chlap :o)

Míša Nosková, Honza a Olda Kříž a dirigent Martin Doubravský si zasloužený aplaus užívajíNo a Oldřich Kříž, s tím stojím na prknech hrozně ráda, protože je to taková jistota. U něj se člověk nemusí ničeho bát, je to profík s krásnou barvou hlasu a i přesto, že život strávil hlavně v opeře a operetě, má i přirozený herecký projev a to se pak hraje jedna báseň."

Co říci závěrem? Představení se hraje přibližně dvakrát měsíčně a je o něj stále velký zájem. Liberec zase není tak daleko, aby si příznivci tohoto tria i příznivci muzikálů obecně neudělali výlet na pěkný koncert. A jako bonus najdete zde krátkou videoukázku z více jak dvouhodinového koncertu a rozšířenou galerii fotografií pod článkem.

Procházka Světem muzikálu

 

Honza Kříž, Míša Nosková a Olda Kříž Míša Nosková a Honza Kříž v prostorách krásného Libereckého divadla F. X. Šaldy Oldřich Kříž
Na sólovou trubku hraje Pavel Jeníček Dirigent Martin Doubravský ... ... a orchestr divadla F. X. Šaldy
Míša je s Honzou zase spolu... ale jen na jevišti Honza Kříž a jaho další kostým Míša Nosková jako Dolly

Fotografie a text Michal Škvor

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.