Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Mona Lisa stále zůstává obestřená tajemstvím

Autor hudby Bohouš Josef a producent Michal David představili v Hybernii část obsazení Mony Lisy Tisková konference k připravovanému muzikálu Mona Lisa se konala 9. září v Divadle Hybernia. Byla poměrně krátká a stručná. Její hlavní a v podstatě jedinou náplní bylo oznámení dalších hvězdných jmen, která se objeví v obsazení.

Muzikál bude mít premiéru 4. března 2009 v Divadle Broadway a mnoho informací o něm zatím ještě zveřejněno nebylo. Zatím byla pouze naznačena dějová linie a odtajněno několik jmen účinkujících.

Moderátor tiskovky Michal David odhalil novinářům důvod konání akce

Z realizačního týmu byli přítomni autor hudby Bohouš Josef a Michal David, který s ním na ní spolupracuje a je zároveň jedním z producentů muzikálu. Ten také přinesl zásadní informaci, kvůli níž se vlastně celá tato tiskovka konala. Jednu z velkých rolí v muzikálu Mona Lisa budou spolu alternovat dvě stálice české populární hudby zpěvačky Helena Vondráčková a Hana Zagorová. Dámy byly obsazeny do role matky Mony Lisy jménem Caterina de' Gherardini.Obsazení muzikálu Mona Lisa je pro Bohouše Josefa splnění snu… Z původně malé role se tak právě díky jejímu hvězdnému obsazení stála jedna z rolí hlavních. Zatím jsou tedy známy dvě její představitelky, počítá se však ještě s třetí alternací. Kdo to bude, prozradí Michal David na jedné z dalších tiskových konferencí. Opět se bude jednat o známou zpěvačku, ale její jméno zatím zůstává v utajení, protože dosud nedošlo k podepsání smlouvy.

Helena Vondráčková i Hana Zagorová byly v Hybernii přítomny. Vzhledem tomu, že se jedná o známé tváře, nemusel je Michal David, který tiskovku uváděl, příliš dlouho představovat a proto jim hned předal slovo. Jako první mluvila Hana Zagorová, která četla scénář a slyšela některé písničky, ale roli nezná zatím komplexně. Novináři k Moně Lise neměli otázky a tak se obě dámy rozpovídaly o svých dalších nejbližších pracovních plánech Podobně mluvila i Helena Vondráčková. Po ní zmínil Bohouš Josef jen to, že si nesmírně váží toho bsazení se producentům podařilo získat. Doslova řekl: "Obsazení je splnění mého jaké o snu." Ještě jednou připomenul, kdo se v muzikálu objeví. V hlavní roli Mony Lisy se můžete těšit na Moniku Absolonovou, Ivetu Pomeje Bartošovou a Dashu, dále pak uvidíte a uslyšíte Petra Koláře, Petra Muka, Josefa Vojtka a další.

Potom už byli přítomní novináři vyzváni k tomu, aby se ptali na všechno, co je zajímá. Místo obvyklých dotazů se však v sále rozhostilo ticho. Broadwaysko-hybernský ansámbl se tak doplní o dvě (možná tři) legendy české hudební scény Ne, že by nikoho nic nezajímalo, ale novináři se vlastně neměli na co ptát. Přítomné zpěvačky zatím o roli mnoho neví a další detailnější informace o muzikálu zase tají produkce. Aby se ticho prolomilo, ujala se slova Helena Vondráčková. Víc, než o roli v muzikálu, se však rozpovídala o svých vlastních projektech. Upozornila na právě vycházející album hitů a rarit "Blázen, kdo se lásky zříká", a na chystané novinkové CD, které by mělo být na trhu na jaře. Podobně mluvila i Hana Zagorová. Ta se zase zmínila o svém novém albu duetů "Dávné lásky", které vychází v říjnu, a pozvala přítomné na koncert, který se uskuteční 23. září právě v Divadle Hybernia. Do třetice se přidal Michal David. Hovořil o koncertech, které připravuje, a o novém CD "Michal David disco".

Jak už jsem předeslala výše, obě zpěvačky zatím o své muzikálové roli moc nevědí, proto jsem se jich ptala nejen na Monu Lisu, ale na i na další témata spojená s muzikály. První na mé otázky odpovídala sympatická Hana Zagorová.

Hana Zagorová: Muzikál předčil mé očekávání

KdyPrvní role, kterou Hanka Zagorová přijala v muzikálu Jack Rozparovač, ji velmi nadchla jste dostala nabídku na roli matky v muzikálu Mona Lisa?
V květnu 2008.

Kdo vám roli nabídl?
Nabídku jsem dostala od pana producenta Lichtenberga.

Váhala jste dlouho?
Ne, když jsem si přečetla scénář, tak jsem moc dlouho neváhala, protože tam ta role už měla vývoj. Myslím si, že je to hezká příležitost pro paní ve středním věku (smích).

Zpívala jste už v jednom muzikálu (Jack Rozparovač), A tak s přijetím nabídky do Mony Lisy neváhalaproč jste do toho šla znovu?
Ten první absolutně předčil mé očekávání. Byla to hrozně krásná práce a věřím, že tahle nová práce a spolupráce s jiným panem režisérem bude taky krásná. Jsem na to zvědavá.

Před Rozparovačem jste nedostávala nabídky do muzikálů?
Dostávala, ale nebyly to role, které by mi připadaly pro mě vhodné.

Vašimi I dnešní hudební legendy začínaly v soutežích hledajících nové talenty…kolegy teď budou zpěváci z různých soutěží typu Superstar nebo X faktor. Co si o takových soutěží myslíte?
Myslím, že je to dobře, protože my jsme také začínali v soutěži "Hledáme nové talenty". Je to vlastně příležitost, jak se zviditelnit pro širší veřejnost. Ale to štěstí v soutěži vám ještě nezajistí úspěch.

Proč jsou u nás muzikály stále tak populární?
Ony ve světě jsou taky velmi populární. Tady je to, myslím si, obdobím a tím, že dříve tu tento žánr chyběl. Mě osobně zajímá muzikál od doby, kdy jsem absolvovala vysokou školu.

Hodně cestujete i se svým manželem Štefanem Vedle zkoušení muzikálu vyráží Hana Zagorová také na koncertní šňůru po republiceMargitou. Určitě jste viděla několik muzikálů ve světě. Který vás vyloženě okouzlil?
Určitě to byli Cats, které jsem viděla v premiérovém obsazení v Londýně. Ten byl opravdu nádherný. Pak jsem viděla Bídníky, Mamma MiaBídníky jsem viděla i v Torontu a ti byli také krásní.

Co vás čeká v nejbližších dnech?
Vyrážím na šňůru. Jako první jsou České Budějovice a následují další místa po celé republice. Tady v Hybernii mám koncert s BoomBandem 23. září. Hosty budou Petr Rezek, Drupi, Monika Absolonová a jeden host bude ze záznamu. Tím bude Josef Vinklář.

Helena Vondráčková: Divadelní práce je strašně příjemná

Jak jste se k roli matky v muzikálu Mona Lisa dostala?
To O nabídky do muzikálů neměla Helena Vondráčková nikdy nouzimusím vzít trochu ze široka. Ke svým 60. narozeninám jsem dostala od divadla Broadway nabídku do muzikálu Baron Prášil. Jenže ten zatím nechali u ledu. V divadle se mezitím rozhodli, že budou uvádět Monu Lisu, a i do ní jsem dostala nabídku. Zároveň však přišla také nabídka do Carmen. Tam mi ale ta role nevyhovovala, takže jsem si řekla, že počkám, až přijde něco adekvátního, a ono přišlo. Po přečtení scénáře Mony Lisy a po poslechu té hudební stránky jsem usoudila, že je to zajímavá role a stojí za to. Jen se mi zdálo, že není tak rozsáhlá, jak se o ní mluví, a tak jsem řekla Míšovi, jestli by tam nechtěli něco připsat.Při svých cestách po světě jich měla možnost spoustu shlédnout…

Takže rozšíření role bylo na váš popud?
(Smích) Tak trošku ano.

Čím vás muzikály lákají?
Je to divadelní práce a ta je strašně příjemná. Je to něco jiného než běžné koncertování. Člověk tam má větší možnosti, třeba herecké.

Který světový muzikál vás zaujal?
Ono jich bylo strašně moc, ale líbil se mi třeba Fantom Opery na Broadwayi, který byl naprosto úžasný, pak Mamma Mia, muzikál… a v jednom světovém - v Bídníkách - si dokonce zahrála Bídníci, který byl, podle mého názoru, srovnatelný s verzí, která se uváděla na Vinohradech.

Máte nějakou vysněnou roli, kterou byste si chtěla zahrát, ale na kterou ještě nebyla příležitost?
Určitě ano, ale nevím, jestli je to realizovatelné, jelikož jsem už ženská ve věku, kdy už ty role musí být adekvátní i k němu. Ale doufám, že se ještě nějaká role světového muzikálu objeví.

Proč myslíte, že jsou muzikály tak lákavé pro Také Helena potěší své fanoušky a vyrazí v nejbližších měsících na turnédiváky?
Myslím si, že je to určitým způsobem spojení divadla a tance se zpěvem. Mnohdy je zábavnější než třeba jenom činohra.

Kam byste nás v nejbližších měsících pozvala?
Tak určitě na svoji koncertní šňůru a na koncert do Lucerny, který se koná 21. prosince. Je to zlatá neděle a vstupenky jsou již v prodeji. Hosty budou například Jitka Zelenková nebo Michal David.

Fotografie Michal Škvor, text a rozhovory Petra Gregorová

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.