Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Kleopatra se vrací do Čech!

Kleopatry M. Absolonová, I. Csáková a R. FišarováV úterý 7. března se v klubu Solidní nejistota konala tisková konference u příležitosti znovuuvedení muzikálu Kleopatra v pražském Divadle Broadway. Jedná se o omezený počet představení. Od září tohoto roku by čeští diváci měli mít šanci zhlédnout 100 repríz tohoto úspěšného muzikálu.

M. Absolonová a I. Macháčková

Vzhledem k tomu, že Kleopatru již místní publikum zná velmi dobře, hlavní pozornost byla soustředěna na změny oproti původnímu nastudování. Divadlo Broadway se také touto tiskovou konferencí dočasně rozloučilo s PR manažerkou Ivanou Macháčkovou, která odchází na mateřskou dovolenou.

Nové návrhy kostýmů Jána Kocmana jsou odvážnější a více sexyDle slov producentů a tvůrců bude nová verze Kleopatry modernější než její předchůdkyně. Režie se vedle Filipa Renče ujal choreograf Ladislav Beran. Původní kostýmy Jána Kocmana budou upraveny podle návrhů Romana Šolce, který má na svém kontě i kostýmy muzikálu Tři mušketýři. "Modernizace" by se měla dotknout i choreografie.

O. Lichtenberg a M. David představují novou KleopatruObsazení lze nejlépe charakterizovat slovem staronové. Své role si ponechaly tři představitelky Kleopatry Monika Absolonová, Radka Fišarová a Ilona Csáková. Radka Fišarová se znovu objeví i jako Fulvia. Naopak Bára Basiková nabídku na návrat do hlavní role odmítla. Z původních účinkujících si dále zazpívají např. Martin Pošta a Jiří Helekal (Caesar), Tomáš Trapl (Octavianus), Zbyněk Fric (Marcus Antonius), Zdenka Trvalcová a Zuzana Norisová (Octavia) čiKleopatry s Ivanou Macháčkovou a návrhem Juraj Bernáth (Rufius a nově i Ptolemaios).

Nové "posily" jsou výhradně účinkující z muzikálu Tři mušketýři, který Kleopatra na podzim vystřídá. Hlavní mužskou roli Caesara bude alternovat Marián Vojtko. Ten se představil již v Bratislavě coby Caesar a Marcus Antonius. Octaviana si nově zahraje Bohouš Josef, Octavii Sabina Laurinová, Ptolemaia Petr Poláček a Marca Antonia Josef Vojtek.

Na tiskové konferenci bylo mnoho původních i nových umělcůDo dvou činoherních rolí Isis a Jupitera byl obsazen manželský pár Linda Finková a Richard Genzer. Linda Finková si také znovu zazpívá Fulvii.

Navzdory problémům s návštěvností, které v poslední době trápí mnohé pražské muzikálové produkce, působí tým Kleopatry velmi optimisticky a sebevědomě. Pozitivním signálem je také 5000 vstupenek, které byly objednány v den uvedení do prodeje. Zda se velká očekávání naplní a Kleopatře se podaří znovu ovládnout naši muzikálovou scénu, to ukáže čas. Obnovená premiéra je naplánována na 28. září. První diváci se mohou přijít podívat na novou Kleopatru již o dva dny dříve, kdy začnou veřejné generální zkoušky.

Fotografie Michal Škvor, text Alena K.

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.