Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Tereza Duchková hraje do roztrhání těla

Tereza Duchková (Anita) musela druhou půli odchodit s berlemiJe to tak! Pro úspěch představení dá v šanc i své zdraví. Stalo se tak naposledy dnes večer při představení muzikálu West Side Story k Hudebním divadle Karlín.

Kolegové museli kvůli berlím měnit i choreografiiPřibližně v polovině představení, při nejznámější písni celého muzikálu "Amerika" si vyvrtla kotník. Michal Kavalčík v roli Bernarda ji včas zachytil a odnesl z pódia. Po rychlém ošetření v zákulisí se Tereza rozhodla, že nenechá kolegy ve štychu a zbytek představení odehrála o berlích.

Za tento výkon ji diváci ocenili mohutným potleskem při děkovačce. Tereza sama brala své zranění s humorem, ale bolest, kterou vymknutý kotník způsobuje, je opravdu velmi silná. Z jeviště odcházela s úsměvem (a bolavou nohou)Přes všechnu bolest měla při odchodu z jeviště jedinou starost: aby na fotkách dobře vypadala a aby jí nevypadlo ňadro z kostýmu.

Jak se to stalo? "Při "Americe" jsem po jedné otočce špatně došlápla, noha mi trochu ujela a pak jen silná bolest. Chtěla jsem to dotančit, ale bolest v noze mě rychle přesvědčila, že přes tohle vlak nejede. Kluci mě odnesli dozadu, no a zbytek jsem odpajdala o berlích, tos nakonec viděl sám." Ironií osudu je, že původně se měl ten večer hrát jiný muzikál, Zpívání v dešti, ale namísto něj uvedlo HDK právě West Side Story.

Při děkovačce sklidila velký potlesk za své nasazeníPo převlečení do civilu se nechala ještě jednou zvěčnit - dle jejích slov proto, aby "módní policie" viděla, že má barvu berlí sladěnu s barvou svého šátku. Původně chtěla jít na mejdan, ale poranění kotníku znamenalo zásadní změnu plánu. Pak už nastoupila do auta a nechala se odvézt přímo do nemocnice.

Tereza v zákulisí rozdávala úsměvy - mohlo to dopadnout hůřNa rozloučenou mi řekla: "Teď budu mít konečně čas se podívat na ten váš muzikálový server, těším se na fotky z dneška - takové ještě nemám. Konečně se podívám na články o muzikálu Jekyll & Hyde. Doufám, že jste mě nezdrbli!"

Tereza sladěná s berlemiPopravdě, ani já bych dnešní fotky neměl, kdyby Tereza nedala echo o svém poranění. Rychle jsem naběhl do divadla a stihl závěr celého představení. Znovu se mi tak potvrdilo přísloví "Náhoda přeje připraveným", neboť jsem byl jediný fotograf, který to zaznamenal.

Noha, již v sádřeZa celý muzikálový tým přejeme Tereze brzké uzdravení a doufáme, že v její roli Anity bude moci někdo zaskočit - Vanda Konečná to nebude, neboť je na mateřské dovolené. Sama Tereza zmínila Lindu Stránskou (ztvárňující jinak roli Consuely) - choreografii prý zná a sóla se rychle naučí (když to bude potřeba). Moc času na přípravu však již rozhodně mít nebude, jelikož nejbližší představení West Side Story se koná již ve čtvrtek 16. 2.

V neděli 12.2. mi Tereza Duchová zavolala, že má na noze krásnou sádru, která ji bude zdobit alespoň měsíc. Hned nato mi Pavel Polák - umělecký šéf HDK - potvrdil, že roli Anity bude od čtvrtečního představení alternovat Linda Stránská.

Fotografie a text Michal Škvor

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.