Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Míša Nosková měla premiéru jako Lucy

M. Nosková jako Lucy - ''Jdem na to''Svoji muzikálovou premiéru má za sebou letošní finalistka soutěže Česko hledá SuperStar, Míša Nosková.
8. října měla své první veřejné vystoupení v muzikálu Jekyll & Hyde v Hudebním divadle Karlín. V roli prostitutky Lucy opravdu příjemně překvapila.

M. Nosková jako Lucy - ''Jdem na to''Musím se přiznat, že jsem se obávala, zda ji především po pěvecké stránce zvládne, protože tato role obsahuje velmi náročné party. Je vidět, že si tohoto úskalí byla vědoma a na roli pilně pracovala. Poprala se s ní opravdu se ctí, i když k dokonalosti samozřejmě stále ještě něco chybí.

Lucy potkává Jekylla, v pozadí její pasák Spider (J. Urban)Není si sebou stoprocentně jistá, což je znát zejména na jejím hlase. Jakkoli je silný a dobře znějící, přesto jí občas ujíždí do falše. Tato slabina se však jistě bude ztrácet s narůstajícím počtem představení od premiéry. Určitě lépe je na tom Michaela Nosková po taneční stránce, která jí nedělá vůbec problémy. Naopak je vidět, že jí tanec není cizí a že ji baví. Lucy a její vystoupení v baru U červené krysySnad by jen mohla určité pohyby více zdůraznit, být vyzývavější. Hraje přece prostitutku. To se týká i herecké stránky její role. Bylo to patrné zvlášť v první polovině představení. Druhá část už byla přesvědčivější, jistě i díky tomu, že Míša si byla ve své roli jistější.

Doktor Jekyll ošetřuje Lucy, kterou zranil jako pan HydePrvní scéna, kdy Lucy přichází na jeviště, v krásném červeném kostýmu, se odehrává v nočním klubu U červené krysy. Jako hlavní číslo večera vystupuje Lucy. Zde Míša působí velmi nenápadně. Jako kdyby se na jevišti NIKDO neobjevil, přitom má být hvězdou večera. Víc se rozjíždí až v polovině písně "Jdem na to", kde ukazuje svůj temperament. Občas ruší její roztěkané pohyby, které připomínají puberťačku. Takhle by se "dáma" nechovala.

Pan Hyde je u Lucy v bordelu - duet ''Hra s ohněm''Oproti tomu dokázala velmi dobře dohrát některé detaily. Například při čekání u Jekyllových dveří jen nestála, ale upravovala se, vyplnila nápaditě hluché místo na jevišti. Asi nejlepší byl její duet s Emmou (Kateřina Brožová), "V očích tvých", kdy mi běhal mráz po zádech. Obě ho zvládly naprosto skvěle. Ještě jeden drobný detail závěrem. Míša by se měla víc soustředit na svůj port. Její odkašlávání neuniklo asi nikomu.

Lucy chce ''Začít znovu''Řekla bych, že Míša se do role Lucy hodí, jen se s ní musí ještě více sžít. To, že není úplně přesvědčivá, je určitě dáno i jejím věkem a životními zkušenostmi, které jsou přece jen značně vzdálené od jí ztvárňované role. Myslím si, že s odehranými reprízami však bude jen a jen lepší. Konečně, to přijďte do Hudebního divadla Karlín posoudit sami!

P. Gregorová zpovídá M. NoskovouO přestávce jsem odchytila Míšu na chodbě a zeptala se jí, jaké jsou její první dojmy z premiéry.

Jaké jsou vaše první dojmy?
Lucy (M. Nosková) a Hyde (M. Vojtko) v zákulisíKrásné. Je to nádherný pocit být na jevišti. Ten první krok byl pro mě nejhorší. Ale naštěstí při tom první výstupu, který tam mám, je scéna plná tanečníků. To je pro mě velmi příjemné, že tam ty lidi jsou, takže se během toho uklidním. Pak už je to v pohodě.

Jak jste zvládala zkoušky? Byly pro vás hektické?
Zkoušky probíhaly celé léto, dvakrát týdně. Nikam jsme nespěchali.

M. Nosková odpovídá na všetečné otázkyCo pro vás bylo nejnáročnější? Zpěv, tanec nebo herectví?
Herectví. Zpěv studuji delší dobu a tanec také. Ale herectví se věnuji jen dva roky. A aby člověk zvládal takovou roli, tak musí mít hodně zkušeností. Měla jsem strach, až přijde pan režisér, co na to bude říkat, ale nakonec vypadal docela spokojeně.

První děkovačka M. Noskové na muzikálové scéněJak jste se cítila na generálce?
Byla jsem docela v pohodě, protože jsem to ten den zpívala třikrát po sobě, i když jsem byla ke konci docela unavená.

Viděla jste muzikál ještě před zkouškami?
Ano, dvakrát v divadla a pak jsem ho měla doma na DVD.

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.