Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Tarzan se chystá znovu vtrhnout do džungle v Hybernii

Režisér Libor Vaculík a ředitelka Divadla Hybernia Eva Homindová zvou na nové uvedení muzikálu TarzanV úterý 26. března 2024 v 11 hodin se Divadlo Hybernia na chvíli proměnilo v džungli, neboť muzikál Tarzan, který měl derniéru před dvěma roky, se opět vrací, a novináři měli možnost se podívat na tři ukázky, nafotit si představitele hlavních rolí a udělat si s nimi pár rozhovorů. Již 4. dubna se v obnovené premiéře znovu odehraje jeden z nejznámějších dobrodružných a milostných příběhů dokreslený poutavou scénou, kostýmy a hudbou Phila Collinse.

Jana Zenáhlíková coby KalaSlavný příběh mladého Tarzana, kterého vychovala gorila a který hledá své kořeny, obletěl doslova svět. Starší generace četla známou Knihu džunglí, mladší jistě viděla jednu z mnoha verzí ve filmové podobě, a od roku 2006 i muzikálové. Česká podoba muzikálu nabídne skvělé herecké a pěvecké výkony za doprovodu dvacetičlenného živého orchestru. Díky úspěchu u diváků před dvěma lety se podařilo znovu získat licenci a příběh Tarzana znovu uvést na scénu Divadla Hybernia.

Režisér Libor Vaculík si představení užívá„Tarzan je jedno z mých nejoblíbenějších představení. Je to náročné pro všechny. Pro herce třeba proto, že vlastně musí být dvě a půl hodiny v podřepu, takže po 14 dnech zkoušení už měli všichni svalovou křeč. Pro zázemí, které diváci nevidí, pak na přestavbu, protože celá scéna musí být přesně, aby se nikdo nezranil a zachovala se atmosféra džungle, třeba díky přesnému nasvícení. Byl jsem kvůli tomu studovat gorily i v ZOO, aby všechno bylo správně,“ upřesňuje režisér představení Libor Vaculík.

Jane ztvární Petra VojtkováPříběh líčí osudy potomka mladého anglického páru, kterého po tragické smrti jeho rodičů vychová pralesní opice a který se brzy díky své síle a důvtipu stane nejmocnějším tvorem džungle. Jeho dobrodružný život v korunách stromů obrátí naruby expedice profesora Portera, který přijel do africké džungle studovat život goril. Tarzan si poprvé uvědomí, že je člověk a jeho prozření je umocněno opětovanou láskou k profesorově dceři Jane.

Jako Tarzan se představí Peter Pecha, alternovat ho bude Robert UrbanV rolích Tarzanů se v dospělé podobě představí Peter Pecha a Robert Urban. „Těším se zpátky nejen na lijány, ale také na skvělý původní cast, který hrál při prvním uvedení. Takže je to takový nostalgický návrat ´domů´ do džungle, a s kolegy se po dlouhé době opět na jevišti rádi potkáváme. A hlavně jsem se znovu přesvědčil, jak hudba Phila Collinse nestárne a má stále ohromnou sílu,“ říká Robert Urban. Roli Kaly si zahrají Jana Zenáhlíková a Dita Hořínková.

Kala ve Vašem podání je srdcem celého představení… Vážně?!Kala ve Vašem podání je srdcem celého představení… to je věta, na kterou nikdy nezapomenu. Pronesl ji zástupce Disney společnosti jako vyslanec tvůrčího týmu od Phila Collinse, který se přijel v roce 2019 podívat na pražskou premiéru. A pak moje nominace na cenu Thálie. To jsou neopakovatelné zážitky, které ve mně už navždy zůstanu. Jsem šťastná, že se Tarzan vrací do divadla Hybernia, a znovu ožije nádherný příběh plný dobrodružství a obrovské lásky,“ vzpomíná Dita Hořínková.

Jana Zenáhlíková se v roli gorily Kaly bude alternovat s Ditou HořínkovouV rolích vůdce tlupy goril Kerchaka pak ztvární Josef Vojtek a Marian Vojtko. „Tarzana jsem jako malý kluk přečetl několikrát, i když Kerchak byl pro mě záporák a neměl jsem ho rád, protože pořád brojil proti mému oblíbenci Tarzanovi, teď když ho hraju, musím říct, že je to v podstatě dobrák a hodný ´chlapík´ - opičák. Chce v podstatě jen to dobré pro svoji tlupu. Je to pro mě zase jiná zkušenost po Fantomovi, Draculovi, nebo Caesarovi. Tak vzhůru do korun stromů, jupí,“ zve Marian Vojtko. V roli Jane se alternují Ivana Korolová a Petra Vojtková, v ukázce jsme viděli Petru Vojtkovou. Nově uvidíte v roli malého Tarzana Matěje Hezkého a Jakuba Bartáka, neboť jeho původní představitelé z role již odrostli.

Všichni jsou připraveni na zkoušku„Ráda bych diváky pozvala na velko-výpravný muzikál s více než padesátičlenným obsazením, včetně živého orchestru, který je určený nejen pro rodiny s dětmi,“ zve ředitelka Divadla Hybernia Eva Homindová. Muzikál Tarzan získal za skladbu Phila Collinse „You´ll Be In My Heart“ nominaci na cenu Grammy, Zlatý Globus i Oscara za nejlepší píseň. Představení v Hybernii ocenili již v minulosti i tvůrci přímo ze studia Disney. Upozornili především na scénu a její propojení s choreografií, pojetí kostýmů a výkony herců. Vstupenky jsou již v prodeji, tak si muzikál Tarzan v žádném případě nenechte ujít!

 Galerie ze zkoušky muzikálu
Na skále nám zapózovali oba Tarzanové – starší Peter Pecha a mladší Matěj Hezký Petra Vojtková jako Jane a její otec profesor Archimedes Q. Porter, kterého ztvární Tomáš Trapl Dita Hořínková ztvární gorilu Kalu, za jejíž ztvárnění byla nominována na Cenu Thálie Malí Tarzanové Jakub Barták, Matěj Hezký a jejich gorilí máma Dita Hořínková

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.