Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Bodyguard vtrhl na prkna Hudebního divadla Karlín

Eva Burešová se za roli Rachel Marron topila v závějích květinV Hudebním divadle Karlín si diváci mohli 23. března 2023 v 19 hodin vychutnat premiéru světově známého muzikálu The Bodyguard, který konečně dorazil také do Prahy. Muzikál pochází z roku 2012 podle stejnojmenného filmového trháku z roku 1992 s Kevinem Costnerem a Whitney Houston v hlavních rolích. Autor libreta Alexander Dinelaris a scénárista Lawrence Kasdan nechali v muzikálu více vyniknout hlavní ženské postavě Rachel Marron. Premiéru měl muzikál 5. prosince 2012 v Adelphi Theatre v londýnském West Endu. Do dnešního dne muzikál viděli diváci téměř po celém světě, například ve Spojeném království, Irsku, Monaku, Nizozemsku, Německu, Rakousku, Španělsku, USA, Kanadě, Číně, Jižní Korei, Japonsku a nakonec i na Slovensku v nedávné bratislavské premiéře. Nyní vám přinášíme reportáž z pražské premiéry muzikálu.

Dasha a Natália Hatalová se alternuj v roli Nicki MarronPražská premiéra byla podívaná vskutku velkolepá, plná excelentních hereckých a pěveckých výkonů, nápaditých choreografií. Diváci viděli slavný romantický příběh lásky mezi pěveckou hvězdou první velikosti a bývalým agentem tajné služby Frankem Farmerem, jejím osobním strážcem. Muzikál je samozřejmě plný světových hitů Whitney Houston jako například „I Will Always Love You“, „I Have Nothing“ či „I’m Every Woman“. Do divadelního muzikálu byly ovšem přidány i další písně, třeba „One Moment In Time“, „I Wanna Dance With Somebody“, „Saving All My Love For You“ a ještě spousta dalších.

Při děkovačce se tleskalo ve stojeAdama Nováka. Nejsem si jistá, jestli přeložit texty do češtiny byl nejlepší nápad, všechny se totiž točí pouze o tématech lásky. Bodyguarda jsem viděla v Paříži, kde texty písní byly ponechány v anglickém originále, a nad jevištěm byl promítán překlad, což by zřejmě fungovalo lépe i v české verzi. Texty písní totiž děj příběhu nijak neposouvají kupředu, takže ponechání šlágrů v angličtině by zřejmě vyznělo věrohodněji. Ale možná je to věc názoru. Třeba diváci texty v češtině uvítají.

Za dirigentským pultem kouzlil se svou taktovkou Martin KumžákRežie Bodyguarda byla svěřena osvědčenému Antonínu Procházkovi, a právě díky němu příběh hezky drží pohromadě, má potřebné napětí, ale nechybí ani celá řada humorných olamžitů. V hlavní roli Rachel Marron jsme na premiéře viděli excelentní Evu Burešovou, která s jistotou zvládá písně v potřebném hlasovém rozsahu i výrazu, výborně tančila, obdivuhodný byl i její temperamentní herecký výkon, a celkově jí to ďábelsky slušelo. Hvězdu světového formátu tak ztvárnila na jedničku.

Premiéru si nenechal ujít ani majitel a producent Divadla Broadway Oldřich Lichtenberg s manželkouHynek Čermák, který postavě Franka dodává charisma drsňáka s citlivým srdcem a pro svou chráněnkyni je ochoten položit vlastní život. V karaoke klubu ho dokonce uslyšíme i jednou zpívat, což byla prý pro Hynka docela těžká úloha, protože - ač dobrý muzikant, musí hrát, že moc zpívat neumí. Obdivuhodný výkon podala také Dasha v roli sestry Rachel Nicki Marron, a to jak herecký, pěvecký i taneční. Obsazení Dashy do jakéhokoli muzikálu je pro HDK vždy jistotou.

Evičku přišel na premiéru podpořit její partner Přemek ForejtJako Stalkera jsme viděli Filipa Kaňkovského, kterému tato role skvěle sedí jako ulitá, jeho výkon je skutečně mrazivý, nejen ve chvílích, kdy Rachel zpívá v klubu a obraz se na okamžik zastavuje a ve štychu světla se objeví tichá hrozba – silueta Stalkera. Krve by se v divácích nedořezal, když Stalker vnikne do domu Rachel a povídá se s Fletcherem, který Stalkera považuje za nového člena ochranky. Velmi napínavá je také scéna na předávání Oskarů, kdy Stalker převlečený za kameramana pomalu kráčí uličkou mezi diváky a v hledáčku kamery má svou potencionální oběť Rachel.

Jednoho člena týmu ochranky Rachel Marron si zahrál Pavel NečasTobiáš Freja, který si zahrál syna Rachel Fletchera, dobře zpívá i tančí a herecky nezůstává za svými dospělými kolegy vůbec pozadu. V dalších rolích jsme viděli členy ochranky Rachel Pavla Nečase coby Billa Devaneyho, Dennyho Ratajského jako Sy Spectora a Richarda Genzera coby Tonyho Scibelliho. Velkou poklonu si zaslouží skvěle sehraná company, choreografka Ivana Hannichová odvedla skvělou práci.

V závěru děkovačky diváky zasypaly proudy konfetNoblesu celému představení dodávají kostýmy Michaely Horáčkové Hořejší, které se lesknou a třpytí a nenechávají nikoho na pochybách, že se děj odehrává skutečně ve špičkové show. S tím vším třpytem krásně kontrastují civilní obleky ochranky. Scéna od Martina Černého není příliš složitá, je víceúčelová, pouhým otáčením hlavní kulisy se mění prostředí jednotlivých obrazů a vše do sebe dobře zapadá a rychle se proměňuje během děje, takže změny vůbec neruší, naopak působí velmi dynamicky. Velkou poklonu musím také vyseknout živému orchestru pod taktovkou Martina Kumžáka, který dodává představení tu správnou šťávu. Živý orchestr je ostatně již osvědčenou devízou Hudebního divadla Karlín. Celkově se premiéra velmi vydařila, HDK má tedy pro diváky další velké lákadlo, doufejme, na několik dlouhých sezón. Nenechte si muzikál The Bodyguard ujít!

Premiérové dění muzikálu Bodyguard 23. března 2023
Premiéru slavného muzikálu si nenechala ujít herečka Lucie Benešová Nemohla chybět ani Natálka Grossová Představení navštívil také Bohouš Josef s manželkou Přemek Forejt držel Evičce palce a měl trému za ni
V řadách diváků usedl i Michal Horáček s dcerou, jeho žena Michaela Horáčková Hořejší měla na svědomí překrásné kostýmy celého představení Eva Burešová podala fenomenální výkon Nikola Ďuricová ani Pavla Břínková si premiéru nemohly nechat ujít Potlesk si vysloužila i Michaela Horáčková Hořejší za úchvatné kostýmy k představení
Eva rolí Rachel Marron prokázala, že patří k naší pěvecké špičce Dasha s Terezou Maškovou, která alternuje Evu Burešovou v roli Rachel Marron Bodyguard Hynek Čermák s režisérem Antonínem Procházkou byli po představení samá legrace V kuloárech divadla jsme zastihli i Kateřinu Brožovou
Evě a Hynkovi hlavní role skutečně sedí Tereza Mašková se musela se svými kolegy také vyfotografovat Hynek Čermák si na rautu přiťuknul se sponzorem HDK vinařem Bronislavem Vajbarem Hynek Čermák se po skvěle podaném výkonu tvářil spokojeně
Evě to jako Rachel Marron neskutečně slušelo Přemek se přiznal, že byl z výkonu Evy tak dojatý, že mu chyběly kapesníčky Každý muzikál je vždy dílem velkého kolektivu, který se společně vyfotografoval i s alternacemi a realizačním týmem Na raut si Eva oblékla překrásné šaty, ve kterých vypadala skutečně sexy, osobně mě zaujaly i dlouhé náušnice, které ladily se živůtkem

 

 

Premiérové obsazení 23. 3. 2023 vyznačeno tučně
Rachel Marron Eva Burešová / Tereza Mašková
Nicki Marron Dasha / Natália Hatalová
Frank Farmer Hynek Čermák
Bill Devaney Pavel Nečas / David Suchařípa
Sy Spector Denny Ratajský / Oskar Hes
Tony Scibelli Richard Genzer
The Stalker Filip Kaňkovský / Jan Sklenář
Fletcher Tobiáš Freja / Matěj Hezký
Company Tereza Antošová, Pavel Čísel, Dita Dvořáková, Petr Faltus, Jiří Federhans, Barbora Fialová,
Elin Herbeck
, Ivo Hrbáč, Linda Hloušková-Staníčková, Kateřina Jindrová, Monika Kofroňová,
Barbora Laštovská
, Martin Leška, Marek Lhotský, Eliška Machačová, Eva Miškovič, Lee Nguyen,
Silvia Orfánusová, Dominika Pješčáková, Klára Pospíšilová, Lukáš Prokop, Jakub Ressler,
Jakub Sedláček, Marek Stojánek, Lucie Svobodová, Veronika Šlapanská, Viktorie Tandlerová,
Valentina Vlková, Kristýna Vorlíčková, Erik Všetička
Off stage Lenka Audolenská, Lucie Chlumská, Jaroslava Kunická, Karin Hermanová, Jaromír Holub, Lukáš Jindra,
Ondřej Krejča, Lucie Novotná, Martina Placrová, František Pytloun, Jakub Gabriel Rejnoch,
Veronika Savincová, Radek Seidl, Leona Stříbrná, Petr Špinar, Adéla Zeifartová, Tereza Zelinková

 

Tvůrčí tým
Libreto Alexander Dinelaris
Scénář Lawrence Kasdan
Režie Antonín Procházka
Kostýmy Michaela Horáčková Hořejší
Scéna Martin Černý
Choreografie Ivana Hannichová
Dirigent Martin Kumžák

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.