Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Divadlo Hybernia rozzáří ojedinělý projekt Vivaldianno The Show

Průvodního slova se ujal osobně tvůrce celé show Michal DvořákV Divadle Hybernia se v úterý 23. března 2023 konala tisková konference k světové show Vivaldianno, kterou novinářům představil osobně hudebník, skladatel a tvůrce celého projektu Michal Dvořák. „Projekt moderním a unikátním způsobem využívá princip Laterny Magiky a posouvá ho dál. Vytváří 3D prostor pomocí dvou projekcí – předního průhledného plátna a zadní projekce. Obě plátna jsou synchronní a díky správné práci s perspektivou vytváří poutavý 3D efekt,“ říká Michal Dvořák. „Nebývá obvyklé, aby se show těchto rozměrů odehrávala na jevišti divadla. Spolupracujeme na něčem novém, co tu ještě nebylo, chceme posouvat laťku výš a přinášet maximální kvalitu pro náročnější diváky,“ dodává k uvedení projektu ředitelka Divadla Hybernia Eva Homindová.

Významnou složkou představení jsou taneční výstupy skupiny DekkadancersV Show Vivaldianno využívá technické a vizuální inovace. Diváci uvidí moderní choreografii v podání skvělých tanečníků skupiny Dekkadancers se scénickým pojetím s úctou k dílu Antonia Vivaldiho. Autory 3D projekcí a vizuálů jsou čeští animátoři ze studia Incognito. Součástí show jsou špičkoví sólisté, například multižánrová violoncellistka Terezie Kovalová, která prozradila, že ji již v minulosti úspěšný projekt nalákal snadno. „Pracovat s Michalem Dvořákem, který je známý jako velký profesionál, bylo lákavou výzvou a za ty roky můžu říct, že se mi moje očekávání naplnilo více než vrchovatě. Není moc projektů, kterým by se takhle dařilo, nejen na našich pódiích, ale i v zahraničí. Hrát ve Vivaldiannu je i rozhodně velkou školou nejen hráčsky, ale také v rámci produkce a fungování velkého projektu. Viva pro mě plní funkci vzdělávání, práce a i rodiny, protože tým, který dal Michal dohromady, je opravdu skvělý,“ dodává Terezie.

Jiří Dvořák je hrdý, že jeho hlas dabuje v angličtině Pierce BrosnanV V představení navíc promlouvá řada hlasů oblíbených českých herců v čele s Jiřím Dvořákem, který se i osobně zúčastnil tiskové konference. V dalších rolích diváci uslyší Pavlu Tomicovou, Vilmu Cibulkovou, Petra Štěpánka, Petra Olivu, Kryštofa Hádka, Moniku Timkovou a další. Zahraniční návštěvníci či jiní zájemci mohou navíc díky speciální aplikaci na svých vlastních smartphonech a sluchátkách poslouchat anglický dabing, který namluvil herec Pierce Brosnan. Právě možnost v nejlepší kvalitě sledovat projekci a synchronní zvuk díky speciálnímu softwaru Cinewav, je pomyslnou třešničkou na dortu. Autorem anglického překladu je scénárista Jan K. Novák, který spolupracoval s Milošem Formanem mimo jiné na filmu Valmont. Autorem libreta je Tomáš Belko a autory hudebního zpracování Michal Dvořák a Jiří Janouch.

3D efekty vznikají kombinací přední a zadní projekce a nápadité počítačové animaceV Vivaldianno navštívilo během světového turné přes třicet metropolí a vidělo ho přes 150 tisíc diváků. Uvádělo se například v Londýně, Koreji, Izraeli, Chile, Argentině a Spojených Arabských Emirátech. Vivaldianno The Show teď nabídne nový pohled v prostoru klasického divadla – Divadla Hybernia. Jak prozradila ředitelka divadla Eva Homindová, již teď se vstupenky skvěle prodávají a zájem diváků je obrovský. Na prknech Hybernie se Vivaldianno bude hrát i v letních měsících červenci a srpnu. Na tiskovce jsme jako novináři viděli celkem pět ukázek, a i když zatím bez živého orchestru a s figuranty místo sólistů, celkově nás projekce i balet v ukázkách naprosto uchvátily. Proto se již těšíme na premiéru, která je naplánovaná na pátek 31. března 2023. Už teď mohu říci, že se jedná o mimořádný projekt, a po dlouhé době mohu s radostí prohlásit, že jsem hrdá na to, co Češi dokážou. Je to moderní představení, sršící energií, profesionalitou, skvělou hudbou i špičkovými výkony. Celkem se na projektu podílelo kolem 150 lidí. Klobouk dolů, nenechte si Vivaldianno rozhodně ujít! Reportáž z premiéry vám samozřejmě přineseme.

Na videoukázky se můžete podívat zde: https://vimeo.com/showcase/10187815

Více na www.hybernia.eu a www.vivaldianno.cz

 Vivaldianno The Show
Novinářům se představili jak autoři projektu, tak i někteří účinkující Vivaldianno je dokonalou souhrou všech složek – hudby, tance, nápaditých kostýmů, světel... Nechybí ani taneční čísla vysoko nad jevištěm, v představení se hojně využívají výsuvné plošiny i propadla Ač jsme ukázky zhlédli zatím bez živého orchestru, tanečníci se předvedli již v krásných kostýmech

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.