Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Maminy vtrhly na prkna, co znamenají svět

Maminy jsou hereckým koncertem čtyř všestranně nadaných umělkyňMuzikál Maminy v Divadle Lucie Bílé v Karlově ulici vtrhl ve středu 21. září 2022 na prkna, co znamenají svět s vervou a energií, která divákům vzala dech a pořádně podráždila bránice. V hledišti usedla i autorka hudby, libreta a textů Američanka Sue Fabisch, která na premiéru přicestovala z Nashvillu se svou maminkou. Muzikál Maminy sklízí úspěchy po celém světě už od roku 2010, například v USA, Austrálii, Peru, Venezuele, nebo třeba ve Skotsku, a tak byl pro principálku a producentku Lucii Bílou tento kus jasnou volbou. Připravila ve svém divadle pro diváky novou komediálně laděnou muzikálovou lahůdku. Jak už název napovídá, téma je jasné. Je to hra o mateřských tématech, a jak Lucie Bílá říká, není to muzikál jen výhradně pro ženy, muži jsou také srdečně zváni a je dost možné, že některé scény jim budou víc než povědomé. Na premiéru dorazily nejen alternace v muzikálu, ale i celá řada významných hostů. My jsme na premiéře samozřejmě nemohli chybět, a tak vám přinášíme z tohoto večera reportáž.

Scéna s nočníky dohnala publikum k salvám smíchuHrdinkami Mamin jsou čtyři kamarádky, které se setkávají na předporodním večírku prvorodičky Amy, která se těší na své první děťátko, ale zároveň je z blížícího se porodu už trochu nervózní. Uklidnit jí přijde kamarádka Brooke, která je ambiciózní právničkou, druhou přítelkyní je sarkastická Barb, která je matkou pěti dětí, takže už má své bohaté zkušenosti. Třetí kamarádkou je svobodná matka Tina. Během večírku maminy probírají různá témata jako je věčný úklid v domácnosti, věčná bitva s poporodními kily nebo dokonce i s vlastní matkou, nastávající babičkou.

Lucie Bílá si s nadhledem střihla i malou roličku nastávající babičkyTu si v jednom výstupu zahrála přímo Lucie Bílá. Protože však maminám nechybí nadhled a smysl pro humor, muzikál láká na zábavu nejen pro všechny maminky dětí všech věkových kategorií. V podtitulu Mamin se můžeme dočíst, že je povolen „mužům vstup jen na vlastní nebezpečí“, ale i v této větě musíme vidět určitou nadsázku. I tatínkové se samozřejmě přijdou na své a budou se výborně bavit. Třeba v okamžiku, kdy ženy probírají nechuť k manželskému plnění povinností nebo řeší pokles svých předností vlivem neúprosné gravitace.

Markéta Schimmerová Procházková si v muzikálu zahrála prvorodičkuV premiérovém obsazení jsme si mohli užít výkony Lucie Bílé v roli Tíny, Markéty Schimmerové Procházkové v roli prvorodičky Amy, právničku Brooke si zahrála Kateřina Pechová a v roli pětinásobné matky Barb excelovala Tereza Hálová. Všechny dámy odvedly úctyhodné výkony, a to jak pěvecké, herecké, tak i taneční. Obzvláště některé hlášky Terezy Hálové jsou nezapomenutelné. Když maminy například probírají téma zabezpečení domova kvůli dětem, Barb podotkne: „To je zajímavé, já jsem domov taky pečlivě zabezpečila, a ony se mi pořád vracejí

Tereza Hálová coby pětinásobná matka Barb bavila publikum svými vtipnými hláškamiPodobných humorných situací najdeme v muzikálu víc. Za zmínku stojí hlavně písně, například song o povadlých prsou po kojení. Všechny písně mají neuvěřitelný nadhled a diváci se při nich opravdu baví. Večírek končí odvozem předčasně rodící Amy do porodnice (nebojte, porodu samotného přímo na jevišti budete naštěstí ušetřeni) a narozením krásné holčičky, čímž se i Amy zařadí mezi maminy. Nakonec i ona sama zjišťuje, jak málo pomohly všechny ty rady a brožury, protože síla mateřského pudu sama napoví, co a jak udělat správně.

Antonín Procházka si režírování čistě ženského obsazení opravdu užilRežie Mamin se ujal osvědčený muzikálový režisér, herec i moderátor Antonín Procházka. „Je to taková dokonalá esence současné dobré vkusné americké produkce. V muzikálu musí být vždy stejné ingredience: zábava, cit, láska, sentiment i legrace. Tento muzikál to všechno má. A ještě má výhodu, že není dlouhý,“ říká Antonín Procházka.  Komedii americké autorky Sue Fabischové, která vytvořila libreto a složila i hudbu, do češtiny přebásnil Adam Novák. „Maminy jsou plné náročných, ale krásných písní a já jsem si na jevišti nemohla přát lepší parťačky,“ připojila se sama Lucie Bílá.

Ředitel Divadla Lucie Bílé Karel Zaňák pozval na jeviště také celý tvůrčí týmV závěru představení ředitel divadla Karel Zaňák, (bratr Lucie Bílé) pozval na jeviště všechny tvůrce, aby jim poděkoval. A seznam byl opravdu dlouhý, dosahoval až na podlahu. A tak na jevišti kromě hlavních aktérek zářili spokojeností i režisér Antonín Procházka, překladatel Adam Novák, tvůrčí tým a hlavně sama autorka muzikálu Sue Fabisch, která na premiéru přicestovala s Ameriky. Diváci muzikál Maminy všechny odměnili dlouhým potleskem ve stoje.

Autorka muzikálu Maminy Sue Fabisch přiletěla na premiéru z USASlavnostní premiéru v Divadle Lucie Bílé si nenechala ujít spousta hostů, včetně alternujících hereček Michaely Zemánkové, Markéty Poulíčkové či Pavlíny Ďuriačové. Mezi diváky usedli například novomanželé Lukáš Pavlásek a Denisa Cingelová, výtvarnice a herečka Iva Hüttnerová, herec a zpěvák Josef Fečo, zpěvák Jan Bendig, cukrář Josef Maršálek, herečka Zlata Adamovská, herec Petr Nárožný s manželkou, herec a zpěvák Peter Pecha, moderátor, herec a zpěvák Michal Kavalčík se synem, terminátor Karlos Vémola s manželkou Lelou, a mnoho dalších.

Děkovačka se neobešla bez záplav květin a dárkůNa bohatém rautu po představení zazářila i sama Thalie - pardon, její držitelka Pavla Břínková, s přítomnými hosty srdečně povídal partner Lucie Bílé nepřehlédnutelný Radek Filipi, Petr Nárožný vhled do života žen také ocenil. V předsálí divadla jsme samozřejmě potkali také syna Lucie Filipa Kratochvíla. Raut si ve výborné náladě mezi slavícími diváky užívala i autorka Mamin Sue Fabisch s maminkou. A také mnoho dalších krásných mamin, slečen či dívek se zástupy mladých mužů, manželů i donchuanů, kteří na tuto sondu do života žen v manželství dorazili.

Nám nezbývá, než vás na komediální muzikál Maminy do Divadla Lucie Bílé co nejsrdečněji pozvat. Nebudete litovat a budete se určitě výborně bavit. Veškeré informace o představení včetně předprodeje vstupenek naleznete na https://www.divadloluciebile.cz/repertoar/maminy/ 

 

Premiérové obsazení vyznačeno tučně
Tina Lucie Bílá
Brooke Kateřina Pechová / Iva Pazderková /Michaela Zemánková
Amy Markéta Schimmerová Procházková / Markéta Poulíčková
Barb Tereza Hálová / Pavlína Ďuriačová

 

Tvůrčí tým
Hudba, libreto a texty Sue Fabisch
Překlad a české texty Adam Novák
Producent Lucie Bílá
Režie Antonín Procházka
Choreografie Ivana Hannichová
Kostýmy Michaela Horáčková Hořejší
Scéna Petr Hloušek
Hudební nastudování Petr Ožana

 

Galerie z premiéry
Scéna a píseň o povislých prsou po kojení měla neuvěřitelný nadhled V roli právničky Brooke excelovala Kateřina Pechová Která mamina by nevyhledávala akce a slevy v supermarketech? Lucie Bílá si zahrála maminu Tínu
Amy v podání Markéty Schimmerové Procházkové se konečně dočkala svého děťátka Brooke s ostatními zkušenými maminami dovedou Amy ve všem poradit Premiéru navštívili také Pavel Polák – umělecký ředitel HDK, skladatel Ondřej Soukup a zpěvačka Lucia Šoralová Ani herec Petr Nárožný nemohl na premiéře chybět
Lucie Bílá dostala od svého partnera Radka Filipiho obrovskou kytici růží Herečka a zpěvačka Pavla Břínková si premiéru také nemohla nechat ujít Maminy poctil svou návštěvou také Karlos Terminátor Vémola s manželkou Lelou Autorka muzikálu Sue Fabisch s maminkou přiletěly na premiéru až z dalekého Nashvillu

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.