Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Koncert hvězd na Bohemce

Ještě domluvit poslední detaily a můžeme začítV sobotu 2. 6. 2001 se konal na stadionu FK Bohemians Koncert hvězd, kterého se zúčastnily opravdové hvězdy - především však muzikálové. Koncert začal přesně ve 20 hodin a jeho úvod byl překvapivý: Tomáš Hanák nám přišel zazpívat. Po písničce vše uvedlna pravou míru a pozval první účinkující: skupinu Beatles (ne, neobživli), respektive čtyři slovenské mladíky tvořící skupinu Backwords, která nám zazpívala několik nezapomenutelných písní od svých slavnějších kolegů z Anglie.

Kamil Střihavka ze zákulisí sleduje…Jakmile dozpívali, již Tomáš Hanák uvádí další hvězdy - tentokrát muzikálové: Kamila Střihavku, Dana Bártu a Báru Basikovou, aby zazpívali známé písně z muzikálu Jesus Christ Superstar.… zpívající Báru Basikovou na pódiu Publikum si také začalo prozpěvovat, některé dívky přímo před pódiem začaly tančit.

Také na interpretech bylo vidět, že se s radostí vžívají do svých minulých rolí a do zpěvu vkládají vše. Zatímco se snažili zpěváci na pódiu, technici u svých aparatur, zavítala na Bohemku další "hvězda" - senátor Fischer.

Ten nejdříve zašel mezi účinkující, se kterými si krátce popovídal, a poté již šel mezi diváky sledovat samotný koncert.

Bára Basiková coby Máří MagdalénaZde uvedu jednu zajímavost: v tomto sboru mimo dalších zpívá i náš spolupracovník, který zpíval i v tom skutečném muzikálu, kde vystřídal několik různých rolí. O tom, že je tento muzikál stále oblíbený, svědčil i velký aplaus všech přítomných diváků, Loučení s divákyna který tato trojice musela reagovat několika návraty před diváky.

Ale to už Tomáš Hanák uváděl další muzikál, který se nyní hraje a je hojně navštěvován - Hamlet. Autor muzikálu Janek Ledecký se osobně představil v roli Hamleta a znovu dojal mnoho lidí slavným příběhem o lásce, pomstě a spravedlivé odplatě.Stage pro Jesus Christ Superstar

Jako Ofélie zde vystoupila Dagmar Sobková, známější pod jménam Dasha, a jako věrný přítel Hamleta - Horacio zazpíval Bohouš Josef.Hamlet a Horacio - to je J. Ledecký a B. Josef

Při loučení s publikem pozval Janek Ledecký všechny přítomné do divadla Kalich, kde mohou Hamleta zhlédnout. Pro ty, kteří to už nestihnou do 17. června (kdy začínají divadelní prázdniny) uvedl, že se od 19. září mohou znovu přijít podívat a uvítat Hamleta v nové divadelní sezoně, kteá začne rovnou 400. představením.

Mezi tím pronikají za scénu fanynky hvězd a Kamil Střihavka je prvním, na koho narazí. Hamlet se loučí na Bohemce a zve do divadla KalichA ten se ochotně podepisuje, zatímco další umělci jdou na jeviště, postávají ve skupinkách a sdělují si novinky. Kamil Střihavka dává fanynkám autogramyZde také bylo možno zaslechnout o připravovaném překvapení od Janka Ledeckého, ale podrobnosti o něm nesděloval.

Mezi tím na jeviště přichází další hvězda, tentokrát z muzikálu Benzín a mejkap - Věra Špinarová, ale zde zpívá hlavně písně ze své vlastní tvorby.

Zatím co je Věra Špinarová na pódiu a zpívá, já v zákulisí domlouvám další projekty, Věra Špinarová a Jawakteré budete moci na těchto stránkách spatřit. Jedním z mnoha bude rozhovor s Jankem Ledeckým o Hamletovi, ale nejen o něm.

Celý koncert zakončuje skupina ButyJako předposlední vystupuje skupina BSP a pak následuje technická přestavba, která v odpočítávání moderátora trvala jen 20 chvil. Na úplný závěr koncertu zahrála skupina Buty. O průběhu vystoupení a konci koncertu, kdy měli všichni společně zpívat píseň "Mám jednu ruku dlouhou" Vám zprávu podat nemůžeme, neboť jsme již odešli, abychom mohli co nejdříve zpracovat tuto reportáž. Ale myslíme si, že byl stejně dobrý, jako celý koncert.

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.