Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Bonnie a Clyde přepadli Hudební divadlo Karlín

Martin Písařík si s Václavem Noidem Bártou zahrají bratryV úterý 6. září se v Hudebním divadle Karlín konala press show k chystanému muzikálu Bonnie & Clyde, který bude mít premiéru 13. října 2016 pod režisérskou taktovkou Antonína Procházky. Jak je již v HDK zvykem, dílo doprovodí živý orchestr pod vedením Martina Kumžáka. Tvůrci nám představili celkem tři ukázky z připravovaného představení, a tak se dnes můžeme o první dojmy s vámi podělit.

Malá Bonnie – Natálie Němcová předává deníček dospělé Bonnie v podání Markéty ProcházkovéV první ukázce jsme se seznámili s prvním obrazem, kde se malá Bonnie v podání Natálie Němcové touží stát slavnou herečkou a naopak malý Clyde v podání Filipa Antonia se chce stát slavným zločincem. V závěru písně „Picture Show“ se mladší verze obou představitelů setkávají se svými o 14 let staršími já v podání Markéty Procházkové a Václava Noida Bárty a symbolicky jim předávají své deníčky. Oproti originální verzi uvidíme v Karlínském divadle početnější company.

Bohouš Josef ztvární kněze, který pokřtí ClydaJako druhou jsme zhlédli píseň "When I Drive“, kde to pořádně rozjeli Clyde, opět v podání Václava Noida Bárty, se svým starším bratrem Buckem, kterého skvěle ztvárnil Martin Písařík. Václavovi role výborně sedne, ani Martin za svým kolegou nezůstavá o nic pozadu. Ve třetí ukázce jsme viděli scénu, ve které se Clyde už jako dospělý nechává pokřtít a v zápětí je ihned zatčen policií. V podání Bohouše Josefa coby kněze jsme vyslechli velmi působivou gospelovou píseň „God’s Arms Are Always Open“. Muzikál otextoval Tomáš Belko, české texty v těchto třech ukázkách vypadají velmi svěže a přirozeně, dá se tedy předpokládat a doufejme, že tak bude působit ve výsledné fázi i celé dílo.

Na press show se představili i herci v dětských rolíchJak nás upozornil režisér Antonín Procházka, scéna, která byla svěřena Michaele Horáčkové Hořejší, a celkové nasvícení, nebyly ještě hotové, takže je zde samozřejmě nebudeme předčasně hodnotit. K čemu se už vyjádřit lze, jsou krásné kostýmy, které výborně vystihují dobu, a především vynikající hudba Franka Wildhorna, která v podání živého orchestru HDK pod taktovkou Martina Kumžáka působí svěže a velmi moderně. Dá se tedy říci, že se máme opět v HDK na co těšit.

Vstupenky můžete již dnes objednávat v síti TICKET ART nebo přímo na webových stránkách divadla.

Osoby a obsazení
Bonnie Parker Dasha / Markéta Procházková
Clyde Barrow Václav Noid Bárta / Martin Písařík
Blanche Barrow, Buckova žena Jitka Schneiderová / Barbora Skočdopolová
Buck Barrow, starší bratr Clyda Martin Písařík / Tomáš Vaněk
Ted Hinton David Kraus / Lukáš Kumpricht
Kněz Bohouš Josef / Kamil Střihavka
Mladý Clyde Filip Antonio / Josef Fečo / Matouš Klíma
Mladá Bonnie Dominika Mína Elischerová / Natálie Grossová / Natálie Němcová
Emma, matka Bonnie Miroslava Pleštilová / Ilona Svobodová
Cumie, matka Clyda Ivana Andrlová / Miroslava Pleštilová / Ilona Svobodová
Sheriff Vladislav Beneš / Martin Zahálka
Kapitán Frank Hammer Miloslav Mejzlík / Martin Zahálka
Henry Barrow Oldřich Král

 

 

Tvůrci a realizační tým
Libreto Ivan Menchell
Texty Don Black
Hudba Frank Wildhorn
Překlad a české texty písní Tomáš Belko
Režie Antonín Procházka
Kostýmy a scéna Michaela Horáčková Hořejší
Hudební nastudování Martin Kumžák
Choreografie Pavel Strouhal
Sbormistr Naďa Wepperová
Light design Pavel Dautovský
Sound design Petr Ackermann

 

 

Malou Bonnie na press show ztvárnila Natálie Němcová Dva malí Clydové – Filip Antonio a Josef Fečo Karlínské divadlo připravují pro diváky výpravnou show, jak je zde zvykem Company se představila v kostýmech Michaely Horáčkové Hořejší
Jitka Schneiderová a Martin Písařík V působivé scéně křtu se jako Clyde představil Martin Písařík Umělecký ředitel Pavel Polák a ředitel HDK Egon Kulhánek nemohli na press show chybět Bohouš Josef, Václav Noid Bárta, Ivana Andrlová, Jitka Schneiderová a Martin Písařík

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.