Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Patrik Stoklasa zemřel

Patrik Stoklasa (Eman) v muzikálu Rebelové19.10.2004, úterý 21:30 - Patrik Stoklasa byl zraněn, když se společně se zpěvákem Karlem Černochem vracel z Olomouce, kde se zúčastnili Hvězdného koncertu v rámci předvolební kampaně ČSSD. Nejhůře na tom byl právě Patrik, který seděl na místě spolujezdce - měl závažná poranění hlavy, hrudníku a plic.

23.10.2004, sobota 15:15 - Patrik Stoklasa navzdory trvalé péči na vysoké úrovni umírá v brněnské nemocnici sv. Anny na následky vážných vnitřních poranění hrudníku a hlavy z úterní autonehody u Brna.místo nehody - stoupání u Popůvek Že takováto zranění nejsou slučitelná se životem potvrdili lékaři i jeho kamarádi.

27.10.2004, středa 11:00 - Poslední rozloučení s Patrikem na scéně divadla Broadway, kde účinkoval v muzikálu Kleopatra a Rebelové.

2.11.2004, úterý
- Patrik by se dožil 23 let. Od nehody uplynuly dva týdny.

zničený Mercedes Vito, ve kterém umělci jeliDopravní nehoda se stala na 183. kilometru dálnice D1 nedaleko Popůvek na Brněnsku. Nákladní LIAZ odbočoval z končícího stoupacího pruhu do průběžného pravého, kde do něho ve vysoké rychlosti naboural řidič mercedesu, vezoucí umělce. Náraz by v povolené rychlosti nebyl tak devastující, ale vysoká rychlost a náraz sloupku na bok vozidla způsobil nejhorší škody právě v místě spolujezdce. Že byl náraz zničující, dokazuje fotografie z místa nehody.

Patrik Stoklasa jako Olda na premiéře muzikálu RebelovéZpěvák podle informací Práva utrpěl při nehodě závažné zranění mozku, po kterém se vyvinul masivní otok. Operace, které se Stoklasa ve čtvrtek podrobil, měla otok uvolnit. Stav se však ani po tomto zákroku zásadně nezměnil.
"Patrikovi moc držíme palce. Vyvázl z nehody nejhůř, a má prý vážný úraz hlavy. Jsme z toho všichni špatní," řekl médiím manažer František Janeček. "Jeho stav je bohužel hodně vážný. Má poškození hrudníku a především hlavy, takže je na přístrojích - a my všichni se modlíme, aby přežil. To je teď pro nás nejdůležitější," tvrdí producent Oldřich Lichtenberg, který mladého zpěváka angažoval do zmíněných muzikálů a nabídl mu i roli Aramise v chystaném muzikálu Tři mušketýři.

Olda a TerezkaPatrik Stoklasa studoval na pražské Státní konzervatoři obor popový zpěv. Televizním divákům se představil ve filmu Kobova garáž, Bankrotáři nebo v seriálu Josef a Ly. Účinkoval v představeních Divadla Semafor. Zúčastnil se soutěže Česko hledá SuperStar, kde se dostal do první 40, ale na vlastní žádost odstoupil - kvůli běžícím závazkům. Hrál v muzikálech Sněhová královna, Kráska a zvíře, Kleopatra a Rebelové. Právě zkoušel roli Aramise ve Třech Mušketýrech na Broadwayi a souběžně i mladíka Thuye v muzikálu Miss Saigon v GoJa Music Hall.
Patrikovi byli v nemocnici nablízku jeho otec, zpěvákova partnerka i jeho manažerka Šárka Grossová, manželka premiéra. Ta přislíbila vydat jeho připravované CD.Patrik Stoklasa jako Eman

"Bylo to v podstatě nevyhnutelné. Patrik prodělal tři operace mozku, po té poslední už bylo zřejmě, že jeho šance jsou minimální. Kdyby přežil, byl by pravděpodobně ochrnutý a nemohl by ani mluvit," řekl agentuře Korzo zdroj blízký rodině Patrika Stoklasy.

"Jsem z toho zdrcen. Je to tragédie, tím spíš, že odešel mladý člověk, který si života moc neužil," řekl nám František Janeček, který Patrika obsadil do české verze muzikálu Miss Saigon.Šimon se loučí s Bobem a Emanem, kteří odjíždějí

"Byl to kluk, který měl respekt u odborníků, což se v jeho věku podaří málokomu. Uznávali ho a ctili - a zároveň ho milovalo publikum. Vždy sklízel ten největší potlesk na otevřené scéně. Byl cílevědomý, pracovitý - a navíc titul SuperStar ke své kariéře už dávno nepotřeboval," vzpomíná spoluautor Rebelů Zdeněk Zelenka.

Jeho téměř domovskou scénou se stalo divadlo Broadway, kde si zahrál jako Ptolemaios XIII. v muzikálu Kleopatra. Už tam oslovil nemalé množství diváků svým nezaměnitelným hereckým projevem, jemuž dominovaly úžasné obličejové grimasy. Místo posledního rozloučení s Patrikem Stoklasou - Divadlo Broadway, jeho milovaná scénaSvůj talent ale naplno rozvinul až v dalším našem projektu, retromuzikálu Rebelové. Jako Eman a zejména Olda patřil vždy k ozdobám představení a zaslouženě za své výkony sklízel potlesk na otevřené scéně i během představení.

Právě v jeho domovském Divadle Broadway se ve středu 27. října od 11.00 hodin uskutečnilo poslední rozloučení s tímto mimořádným talentem naší hudební scény. Rozloučit se přišli jeho kamarádi, přátelé, kolegové a fandové. Na scéně, kde v minulosti tak často hrál, uzavřel svou mladou kariéru.

rozloučit se přišli přátelé… … rodina…
i kolegové poslední potlesk pro Patrika

Fotografie Michal Škvor, text Roman Janouch a Michal Škvor
s použitím materiálů z internetu - iDnes.cz, Mojenoviny.cz, Vecerka.cz a Lidovky.cz

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.