Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Hamlet se rozloučil

Derniérový Hamlet v podání Petra KolářePo 529 představeních se 10. listopadu v podvečer stalo, to co se stát muselo: Hamlet, kralevic dánský, se rozloučil se scénou divadla Kalich a odešel. Kam a zdali se někdy vrátí, to neřekl ani Petru Kolářovi, který ho při derniéře, stejně jako při slavnostním představení ve čtvrtek 7. listopadu, hrál.

A Josef Laufer jako Poloniuskdyž je řeč o slavnostním představení, sluší se též sdělit, že se při něm slavilo třetí výročí divadla Kalich, které bylo otevřeno v listopadu 1999.

Hamlet se bezpochyby zařadil mezi nejúspěšnější muzikály v českých zemích. V Kalichu ovšem není ani stopy po nějaké nostalgii. Zároveň s posledními představeními začaly totiž zkoušky nového díla - Galilea. A v něm bude účinkovat podstatná část současného souboru. Souběžně se ještě hraje muzikál Krysař, jehož derniéra je plánována těsně před Vánocemi.

Ofélie Sabina Laurinová Hamlet (P. Kolář) posílá Ofélii (S. Laurinová) do kláštera… Claudius Dušan Kollár

text a foto Martin J. Polák

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.