Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Nový muzikál Galileo byl oficiálně představen

Realizační tým muzikálu GalileoV úterý 30. října 2002 byl na tiskové konferenci v divadle Kalich poprvé představen nový český muzikál Janka Ledeckého Galileo. Známé jsou již peripetie vzniku, kdy Janek Ledecký původně chtěl napsat muzikál o Cyranovi, ale stejnou látku měl rozpracovánu též Petr Janda, a tak Ledecký ustoupil a pustil se do jiné historické látky. To oznámil v září 2001 a rok na to představuje již hotové dílo.

Hudební aranžmá a nahrávku vytvořil Ledeckého dvorní kapelník Martin Kumžák, režie a scénografie se ujal Šimon Caban, kostýmy navrhla Simona Rybáková, Návrh kostýmupost choreografa byl obsazen poměrně netradičně - vypsaným konkurzem, v němž nakonec zvítězila Leona "Quaša" Vraná.

Producent Michal Kocourek představil zajímavý marketingový tah "vstupenka na muzikál Galileo platí dvakrát" v jehož rámci lze odečíst cenu vstupenky z ceny zájezdu hlavního sponzora, CK Čedok.

Na dotazy novinářů Janek Ledecký odpověděl, že tento muzikál nepopisuje věrně historii, a že ho nelze brát jako naučnou přednášku. Je sice o Galileovi jako historické postavě, reflektuje nejdůležitější momenty vědcova života, avšak některé postavy jsou změněny, přidány nebo naopak zcela vypuštěny či spojeny do jedné. Divák si však může být jist, že půjde především o zábavu. Přesto je v díle vetkán Ledeckého světonázor: "Katolická církev má minulost, kterou bych si nepřál mít. Omlouvá se příliš nesměle, spíše jsou to kroky vynucené dobou než jejím svědomím. Toto je moje výpověď o Galileovi i postojích katolické církve - tehdy i dnes." řekl autor muzikálu.

Osazenstvo nového muzikálu Janka LedeckéhoPremiéry proběhnou 15. a 16. února příštího roku. Vstupenky si již můžete zakoupit v pokladně divadla, ale na tato premiérová představení je už pravděpodobně neseženete…

Další články a fotografie z přípravy muzikálu přineseme v příštích měsících.

Na této tiskové konferenci byla také představena anglická nahrávka muzikálu Hamlet, předchozího Ledeckého díla, která vznikala nedávno v Anglii a která je určena především pro USA, kde se Hamlet bude hrát.

text a foto Michal Škvor

Obsazení:
Galileo - Janek Ledecký, Petr Muk, Filip Blažek
Giordano Bruno - Bohouš Josef, Petr Kolář
Mia - Sabina Laurinová, Kateřina Brožová, Dasha, Michaela Horká
Giana de Medici - Ivana Chýlková, Elin Špidlová, Martina Majerníková
Papež Urban VIII - Josef Laufer, Dušan Kollár, L. W. Frenk
Otec Inchofer - Josef Vojtek, Tomáš Trapl
Kardinálové - Pavel Zedníček, Richard a Vladimír Tesaříkovi, Mojmír Maděrič, Ivan Vodochodský, L. W. Frenk, Tomáš Trapl
Maria - Petra Janů, Jana Feriová, Athina Langoská
Cosimo II. Medicejský - Michal Kavalčík, Michal Pleskot

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.