Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Casanova se chystá dobýt Broadway

Osvědčená muzikálová dvojice - skladatel Zdeněk Barták a textař Petr MarkovÚspěšný muzikál Casanova skladatele Zdeňka Bartáka a textaře a libretisty Petra Markova, se kterým Musicalnet trávil loňské letní prázdniny na zámku Hluboká, a přinášel vám z něj pravidelné podrobné reportáže, se tentokrát bude stěhovat do Prahy na prkna Divadla Broadway. K této významné události se konala v úterý 5. února 2013 od 11.00 hod. v restauraci s příznačným názvem „Casanova“ u Karlova mostu tisková konference, kde jsme se dozvěděli, jakých změn se muzikál dočká a co všechno se pro diváky chystá. A věru, je na co se těšit.

Zleva: Daniel Barták - hudební aranžmá, Zdeněk Barták - hudba, Zuzana Benešová - zpěvačka - všichni si notovaliOproti verzi na Hluboké se dílo dočká podstatných změn. Především se ho ujala jiná produkce, a to produkce Oldřicha Lichtenberga, který v minulosti s autorskou dvojicí Barták – Markov pro diváky přichystal již více zdařilých inscenací, a tak sází na již osvědčenou jistotu. Scény se tentokrát ujme Martin Černý a do nových kostýmů aktéry svým nezaměnitelným rukopisem oblékne Roman Šolc. Z původního týmu naopak zůstává například Petra Parvoničová, která slavila úspěch se svými choreografiemi již na Hluboké.

Girolamo Casanova - Josef Vojtek, producent pražského představení Oldřich Lichtenberg, režisér pražské verze Filip RenčTiskové konference se zúčastnil hudební skladatel Zdeněk Barták (autor hudby), Petr Markov (autor libreta a textů písní), Filip Renč (režie), Oldřich Lichtenberg (producent) a do autorského týmu jistě také patřící Daniel Barták (autor aranží a nahrávky). Z umělců, obsazených do hlavních rolí, se na tiskovce ukázali Josef Vojtek (představitel role Girolama), Zuzana Benešová (představitelka role Lízy) a Dita Vích Hořínková (představitelka role hraběnky). Z dalších umělců se můžeme těšit třeba na Mariána Vojtka (v roli hraběte Josefa Emanuela z Valdštejna) nebo na představitele malého Casanovy Filipa Antonia, který exceloval v této roli již v inscenaci na zámku Hluboká. Na ostatní role proběhne ve dnech 25. a 26. února konkurz, o kterém si můžete přečíst v samostatném článku.

Dita Hořínková (Hraběnka z Dubna) a autor textů Petr MarkovPřestože snad není člověka, kterému by jméno Girolama Casanova, jenž je synonymem pro dobyvatele ženských srdcí, nic neříkalo, nebude na škodu připomenout si zde jeho příběh. Kdyby muzikál líčil pouze Casanovovy milostné pletky, mohla by to být možná i trochu nuda. Autoři nám však Casanovu představí především jako galantního muže ze staré školy, který ženy nevyužíval pouze pro své radovánky, ale také jako mecenášky a přímluvkyně, a velmi často také jako zdroj cenných informací, ze kterých těžil jako diplomat a špión.

A kde jinde, než v restaurantu Casanova se mohla tisková konference konat?Příběh se odehrává na sklonku jeho života, kdy působil jako knihovník na zámku v Duchcově. Dopisoval si a „diskutoval tam odtud o politice a filosofii s největšími osobnostmi své doby, jakými byli například Voltaire Jean-Jacques Rousseau, carevna Kateřina Veliká a další. Byl autorem třiadvaceti knih a údajně snad i fantastického románu „Cesta do středu Země“, který mu s velkou pravděpodobností odcizil Jules Verne. Proslavit se dokázal až svojí autobiografií „Historie mého života“, kterou sepsal právě na Duchcově. A tato Casanovova „cesta ke slávě“ je právě hlavním motivem komediálně laděného muzikálu.

Letos budete moci opět vidět Casanovu i na HlubokéPremiéra je naplánována na 23. května 2013. Předprodej vstupenek byl již zahájen, seženete je v pokladně Divadla Broadway, a dále v sítích Ticketpro, Ticketportal a Ticketart. O průběhu příprav vás budeme pravidelně informovat.

A ještě jedna zajímavost na konec: muzikál Casanova se bude v pražském divadle Broadway uvádět do 22. června, aby se od 12. července vrátil zpět na zámek Hluboká, se kterým se rozloučí 27. srpna, aby od 13. září v posledních třech představeních potěšil své fanoušky opět v Praze. Diváci tak mají přímou možnost vidět různé obsazení na rozdílných scénách.

 

Filip Antonio v roli Giacoma Zuzana Benešová v roli komorné Lízy Luděk Šindelář v roli Bednáře (v pražské inscenaci Zdeněk Izer) Giacomo Girolamo Casanova de Seingalt v podání Zdeňka Pikla na nádvoří zámku Hluboká
Iva Hošpesová byla za roli Hraběnky z Dubna navržena na Cenu Thálie za rok 2012 (na snímku s Komtesou Adélou v podání Lucie Jagerčíkové) Můžeme se těšit na Ditino výrazné herectví... Zleva: Giacomo, Girolamo, Casanova de Seingalt aneb trojjedinost hlavní postavy Zdeněk Pikl (Casanova), Petra Parvoničová (choreografka), Zdeněk Barták (hudba), Petr Markov (text) při premiéře na zámku Hluboká

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.