Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

V Divadle Kalich se odehrála bitva o role v muzikálu Mauglí

Autorský tým se nejdříve musí poradit – konkurz začíná!Divadlo Kalich v Praze v pondělí 21. ledna 2013 zase jednou pořádně praskalo ve švech! Proč? Odehrávalo se zde velké klání – začal třídenní konkurz na role v muzikálu Mauglí osvědčených autorů Ondřeje Soukupa a Gabriely Osvaldové v režii tvůrčího dua SKUTR, které tvoří Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský, a za choreografického dohledu Jany Burkiewiczové. Zájemců přišlo úctyhodné množství – přes 250 adeptů, kteří postupně museli předvést nejen své umění taneční, ale posléze i své pěvecké a herecké schopnosti. A hodnotit se bude věru přísně, neboť roli v muzikálu si vybojují jen ti opravdu nejlepší. Přihlížet se však bude i ke zvláštnímu a „divnému“ vzhledu, který by mohl být i výhodou, protože tentokrát se bude jednat o role zvířat. A která že zvířata to budou?

Skladatel Ondřej Soukup a textařka Gábina Osvaldová patří již ke stálým autorům Divadla KalichKdo by neznal hrozivého pantera Baghíru nebo Tygra Šér Chána, Šakala Tabakí, nebo Hada Ká? Obsazovat se budou i další role: Medvěd Balů, Opičí král, Slon Háthí, Rákšasí – matka vlčice, Rao – táta vlk, Akéla – vůdce vlčí smečky a své uplatnění v příběhu najde i hejno Supů. Dívky mají šanci ucházet se o roli Rashmí a samozřejmě asi největší zájem bude o hlavní roli Mauglího, o kterém mají tvůrci muzikálu představu, že by to měl být chlapec ve věku 15 – 21 let s dětským vzhledem, který má za sebou kvalitní pěveckou, taneční i hereckou průpravu. Uvidíme, kdo bude tím šťastným, který vyjde z konkurzu vítězně. Ale nepředbíhejme.

Na jevišti jsme zastihli i známé tváře – Michaela Foreta a Míšu DoubravovouZatím to v divadle vypadá na velké klání. Ve foyeru, na schodech či v přilehlých šatnách jsme potkávali jak zcela neznámé tváře, které v oboru teprve začínají, ale zároveň nechyběli už ostřílení bardi, kteří mají za sebou menší, ba někteří dokonce i hlavní role v jiných muzikálech. Namátkou jmenujme například Michaela Foreta (Mickey – Děti ráje), Michaelu Doubravovou (Mariana – Robin Hood), Brigitu Cmuntovou (Ofélie - Hamlet), Radku Pavlovčinovou (Čarodějnice – Robin Hood), Markétu Procházkovou (Esmeralda – Quasimodo), Janu Fériovou (Štěpánovka – Krysař) nebo také třeba Pavla Vránu (Farář – Hamlet). Každý z příchozích měl na oblečení přilepené pořadové číslo a v kuloárech bylo cítit pořádné napětí, které vždy takového konkurzy provází.

Choreografka Jana Burkiewiczová adepty na role rozhodně nešetřila, zkouška měla ostré tempoNěkdo si pobrukuje melodii, jiný si opakuje text, další se protahuje o futro dveří nebo nacvičuje určitou taneční figuru… Občas se z útrob sálu vynoří obávaná postava a zavelí: „Další!“ Ve ztemnělém sále vždy na jevišti skupina asi patnácti tanečníků nacvičuje choreografii čísla, které bude zjevně rozverným tancem opic. Hudba je veselá, má velmi rychlé tempo, a na adeptech je znát hned, pro koho je to úkol nad jeho síly naučit se rychle sled jednotlivých kroků a výrazový tanec, a s kým se bude tvůrčí tým loučit mezi prvními.

Porotě stačil krátký úryvek písně, aby poznala, zda adept umí zpívat a jak dobřeDruhou zkouškou potom byla pěvecká část. Zájemci o role mohli předvést jednu píseň dle vlastního výběru nebo měli na výběr dvě písně už přímo z muzikálu Mauglí – ukolébavku nebo píseň tygra Šér Chána. I tentokrát byla porota přísná, kolikrát jí stačilo jen pár taktů, a hned dotyčného adepta s poděkováním zarazila. I tady se střídaly nemastné neslané výkony začátečníků s profesionálními výkony, z kterých občas i přeletěl mráz po zádech. Za první den konkurzu stihla porota prověřit jen 150 uchazečů, takže ostatní budou muset přijít další den. Všechny čeká ještě „běh na dlouhou trať“ – premiéra se chystá na září 2013 – jedno je však jisté. Divadlo Kalich má zase jednou našlápnuto na opravdu zajímavý kousek do své sbírky úspěšných muzikálů. Další vývoj a přípravu pro vás budeme sledovat a průběžně vám budeme přinášet informace.

 

V zákoutích divadla jsme také často potkávali známé muzikáové herce, například Jana Kopečného a Dominiku Richterovou Choreografka Jana Burkiewiczová se radí s jedním z režisérského dua Skutr Martinem Kukučkou Před začátkem, kdy jsou ještě všichni pohromadě, je cítit z kandidátů na role cítit nervozita a napětí Režisérskému duu Skutr - Lukáš Trpišovský a Martin Kukučka - dal třídenní výběrový maratón pořádně zabrat, doufejme, že měli při výběru účinkujících šťastnou ruku
Na chodbách divadla se pilně cvičilo, tančilo a protahovalo, při rozcvičce jsme zastihli i Brigitu Cmuntovou O pauzách se odpočívalo kdekoliv a na čemkoliv V konkurzu zkusila štěstí i naše (bývalá) redaktorka Monika Kněžková A ještě jednou Brigita Cmuntová – tentokrát nečekaně vyrušená při krátkém odpočinku v dlouhém a únavném dni
Genny Ciatti - muzikálová hvězda - s Kristýnou Junkovou (začínající hvězdou) si měly stále o čem povídat Markéta Procházková na castingu samozřejmě nemohla chybět, herec Michal Pleskot se tentokrát ujal uvádění adeptů do sálu před porotu Také ve skupince Hana Wohlgemuthová, Jaromír Adamec a Pavel Vrána (muzikál Casanova) bylo veselo Budou mít šanci půvabné, leč méně známé tváře?
Věra Vodičková si myslí, že choreografie není náročná... nebo že by to bylo jinak? Náš všudypřítomný fotograf Michal Škvor pronikl jako jeden z mála i do zkušebny, kde se také pilně zkoušelo Jana Vaculíková trénovala, až ji všude bylo plno a ostatní raději uhýbali Cesty na konkurz jsou různé... Kristýnu například přivedla do Kalichu prohraná sázka

 

 

Komentáře k článku

avatar Magdalena Řehořová
0
 
 
Choreografie se netančila na hudbu Ondřeje Soukupa... ;)
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Michal Škvor
0
 
 
Magdo, díky moc za upozornění, opraveno.
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
Michale děkuji, žes přijal tu bývalou. :) Snad se někdy podaří a budu stát před tebou jako fotografem v divadle na jevišti. :) Mimochodem konkurz byl fajn už jen pro ta milá setkání. :). Když ti někdy vyjde čas a chuť dorazit na vystoupení Animaty, vůbec se nebudu zlobit. :) Zkušenost redaktorky byla velmi dobrá a inspirující, jen je ta kapitola u mne uzavřená. Musicalnetu přeji dlouhé reportážně plodné fungování a skvěle fungující tým.
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Jarda Adamec
0
 
 
SUPER MOMENTKY! CHTĚ NECHTĚ MUSÍM TĚ POCHVÁLIT, MAJKLE! :o)))))
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Michal Škvor
0
 
 
Děkuji, Jardo, od Tebe mě to těší dvojnásobně!
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.