Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Help Haiti!

Koncert Help Haiti! podpořili i premiér s primátoremHelp Haiti!, tak zněl název koncertu, jehož cílem bylo vybrat co nejvíce peněz na ničivým zemětřesením postižený ostrovní stát Haiti. Od prvotního nápadu na jeho uspořádání po skutečnou realizaci uplynul pouze jediný týden! Koncert se uskutečnil 21. ledna na Staroměstském náměstí v Praze. Trval od 13 hodin do 21 hodin a bez nároku na honorář  zde vystoupilo třicet umělců. Celou akci zaštiťovalo hlavní město Praha, Český rozhlas Regina, Česká televize a humanitární organizace Člověk v tísni.

Odvážná Kateřina Valášková v My jsme byli po celou dobu koncertu přítomni a musím říct, že kromě hudebního zážitku jsme si také užili pěknou zimu. Právě nepříznivé počasí určitě mělo vinu na tom, že diváků se  nesešlo tolik, kolik by si tato akce zasloužila. Po dobu trvání koncertu byly teploty hluboko pod nulou a s přibývajícím večerem to bylo čím dál horší. Velký obdiv ode všech sklidila tanečnice ze skupiny Evil Dancers Kateřina Valášková v „andělském“ kostýmku, doprovázející zpěváka Martina France, která tančila bosa. Ale ani Markéta Smrčková v ďábelsky krátkém rudém topu neomdlévala horkem. Leona Černá byla zelená od světla :-)Zde se jasně projevilo, že tanec je pro tanečníky posláním a dokáží i nemožné. Ono každé vystoupení  byl trochu „kaskadérský kousek“, protože většina zpěváků říkala, že to na jevišti pořádně klouže.

První odpolední blok uváděl moderátor Zdeněk Vrba. Mezi účinkujícími byli David Deyl, Pavel Roth, Iva Hajnová, Iva Frühllingová se skupinou No Panic, Viki MatuškováViki Matušová, Radek Molnár, BBrothers, Pepa Melen, Second Band. Z umělců, které známe z muzikálů, se v tomto bloku představili Martin France (Pomáda) a Leona Černá (Bídníci). Oba zazpívali po dvou písních. Od Martina France jsme slyšeli „Ruku mi dej“ a „V perutích“, od Leony Černé pak „Angels“ a „Žízeň lásky“.

Blok od 16 do 18 hodin moderoval Petr Šiška. Michael Foret a jeho ''Padám dolů''V tomto čase vystoupil Zdeněk Podhůrský s kapelou UnderHill Band, Gang Ala Basta, Jiří Dědeček, Pavel Dobeš, Two Voices a Michael Foret, kterého aktuálně můžete vidět v muzikálu Děti ráje. Zazpíval písně ze svého repertoáru - „Padám dolů“, „Až se vzbudíš“, „In My Place“. Sám se doprovázel na kytaru a díky mrazu měl po vystoupení od strun pořezané polštářky na prstech.

Podvečerní blok moderoval Petr Zajíček. Nejprve krátce po 18 hodině vystoupili soutěžící z Česko-Slovenské Superstar. All X a jejich pověstné úpravy písní metřeba představovatZačínala Markéta Konvičková, po ní se představil Ben Cristovao, dále Monika Bagárová a jako poslední zazpíval Jan Bendig. Publikum dostala do varu skupina All X. Předvedli skutečnou taneční, ale i hereckou show. Jednalo se o sestřih písní: : „Music“, „Bugatti Step“, „Brňákům těm je tu hej“, „Afrika“ a „Let´s Get Retarded“. Po tomto opravdu povedeném vystoupení následovalo muzikálové medley Šárka Marková a Roman Vojtek a jejich ''Hodina H''Romana Vojtka, Šárky Markové, Kateřiny Novákové a Hynka Svrčka. Ti zazpívali písně z Pomády - „Letní láska“, „Náš auťák“. Šárka Marková  nás písní „Jak snadno uvěří se lhářům“ pozvala na právě uváděné Děti ráje.Celý blok uzavíraly slavné písně z filmových muzikálů „Hodina H“ (Horečka sobotní noci) a „Hey Baby“ (Hříšný tanec).

Lucie Bílá a Jan Bendig spolu s moderátorem Martinem HrdinkouPoslední blok byl vysílán živě a moderoval ho Martin Hrdinka. Jako první uvítal na pódiu zpěvačku Lucii Bílou, která zazpívala píseň z nového alba Bang bang - „Most přes rozbouřené vody“. Yvetta Blanarovičová posluchače velmi překvapilaPo ní přišla Monika Absolonová s muzikálovými písněmi „Doufám, že mi sílu bůh dá“ (Angelika) a „Teď královnou jsem já“ (Kleopatra). Předposledním hostem byla Yvetta Blanarovičová, která doslova okouzlila písní „Pie Jesus“. Ta byla v jejím podáním neskutečně naléhavá. V tom nejlepším slova smyslu nás šokovala. Její druhá píseň byla rychlá, španělská „Santa Maria“, která rozpohybovala všechny diváky a předala jim část své neskutečné energie. Při druhé písni dostala do varu publikumJako poslední vystoupil Petr Šiška a jeho skupina Legendy se vrací.

Po celou dobu koncertu, i přes nízké teploty, panovala jak v publiku, tak v zázemí dobrá nálada. Mluvili jsme s Martinem France, který nás pozval na každoročně pořádaný charitativní koncert na hradě Houska, který se tentokrát uskuteční 7. srpna. Velmi milí jsou také kluci ze skupiny All X. ''Je Vám zima?'' Michal Škvor dělá rozhovor s Yvettou BlanarovičovouPoskytnou nám nahrávky z jejich připravovaného CD. Byli by rádi, kdyby vyšlo co nejdříve, ale jak sami říkají, je jich moc a dohodnout se mezi sebou, je velmi složité.

Během dne se na podiu střídali i různé významné osobnosti jako např. pražský primátor Pavel Bém, ředitel společnosti Člověk v tísni Šimon Pánek, Generální konzul Dominikánské republiky v ČR Ramon Careňogenerální konzul Dominikánské republiky v ČR Ramon Careňo nebo premiér České republiky Jan Fischer. Všichni děkovali za finanční příspěvky a projevenou solidaritu.

Po dobu koncertu se vybralo přes 2 miliony 600 tisíc korun a odeslalo se 98 tisíc sms. Snad tato částka alespoň trochu pomůže těm nejpotřebnějším a zmírní jejich neštěstí.

 

Básník, textař a zpěvák Jiří Dědeček Monika Bagárová má opravdu nádhernou barvu hlasu Martin France při zpěvu využil i znakové řeči

 

Navzdory mrazu, tančí ostošest Iva Frühlingová při svém vystoupení Lucie Bílá se v zákulisí příliš nezdržela

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.