Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Koncert Dárek pro Tebe

Helena Vondráčková na koncertu Dárek pro TebeDoslova pár dnů před Vánočními svátky se konal koncert s názvem Dárek pro Tebe. Svůj dárek - hezkou píseň, pozdrav či přání přinášeli postupně všichni účinkující. A aby dárek slyšel každý ve své duši, konal se koncert přímo před Pražským hradem.

AGPJako symbolické vstupenky na koncert hvězd současné hudební scény byly od 1. prosince dány do oběhu CD s titulem Vánoce doma za symbolickou cenu 120 Kč. Utržené finanční prostředky budou věnovány Fondu ohrožených dětí.

Ačkoliv byl 21. prosinec hodně chladný, nálada zde byla výborná. Michael ForetJako první vystoupil sbor AGP, který představil různé zajímavé gospely. Pak svůj symbolický dárek přinesl radní MČ Praha 1 Filip Dvořák. Po něm přišel Michael Foret, který zahrál dvě anglické písně, ale ani jednu z Dětí ráje. Pak promluvil starosta Prahy 4 Pavel Horálek, který za MČ Praha 4 přispěl nemalou částkou. A zároveň pozval na jeviště další účinkující, Martinu Balogovou. Ta opět dokázala, že umí zpívat.

Martina BalogováPo ní pozval moderátor na scénu kontroverzního starostu MČ Praha 5 Milana Jančíka, který předal štafetu hudebně-pěveckému sdružení Alfa Gospel Praises. Po jejich výstupu přišla poděkovat Marie Vodičková, ředitelka Fondu ohrožených dětí. Monika AbsolonováVšem, kteří přispěli a všem, kteří přišli a podpořili tím projekty FOD. Zároveň představila nový klip "Kam mám jít?", ve kterém účinkují právě děti z dětských domovů.

Pak již zazpíval Martin France, který zároveň pomáhal tento koncert připravit. Po jeho vystoupení popřál a svůj dar ve výši 60 tisíc korun předal starosta MČ Praha 11 Dalibor Mlejnský, který vyzdvihl pomoc FOD. Pak přišla Monika Absolonová, která zazpívala muzikálové písně. Marie VodičkováPo ní promluvila Elen Černá z ČRO, rádia Regina, které bylo pořadatelem tohoto vánočního koncertu. Ta na pódium pozvala Davida Deyla, který je držitelem ceny Legenda Nočního proudu v kategorii Objev roku.

Pak opět promluvila Marie Vodičková, která představila Fond ohrožených dětí a jeho projekty, z nichž nejznámější je jistě Klokánek. Ale není jediným projektem. Martin France s dárek pro TebeFond ohrožených dětí působí na území celé České republiky od roku 1990. Jeho posláním je pomáhat týraným, zanedbávaným, zneužívaným, opuštěným nebo jinak ohroženým dětem. Zaměřuje se na terénní sociální práci a sanaci rodin, vyhledává náhradní rodiny pro obtížně umístitelné děti, provozuje azylové domy pro rodiny s dětmi a mládež bez domova a všestranně podporuje (nejen) náhradní rodiny. Známým projektem Fondu ohrožených dětí jsou bezpochyby Klokánky. Ty dětem nabízejí přechodnou rodinnou péči do té doby, než se mohou vrátit zpět do své rodiny, BBrothersnebo dokud pro ně není nalezena vhodná náhradní péče.

Pak už přišli výborní BBrothers. Po nich pozval moderátor Simeona Hýbla, který všem popřál, aby dnešní večer neodstonali. A pozvali na jeviště Helenu Vondráčkovou, která zazpívala několik svých písní, kterými rozpohybovala všechny přítomné diváky. Helena Vondráčková roztančila všechny divákyDalším, kdo se představil publiku, byl Radek Molnár, který krátce popovídal o superstar a pak zahrál několik písní.

Nakonec přišlo O5 & Radeček, kteří díky popelářům zakončili netradičně celý koncert. Popeláři se totiž projeli po kabelové spojce, která se zkratovala a tím vypnula veškerou elektriku. Alfa Gospel PraisesDiváci tak mohli vidět prosincové hvězdné nebe i nad svými hlavami. Takto netradičně tedy skončil Vánoční koncert - dárek pro Tebe. Výtěžek z koncertu přesáhl částku 170 tisíc Kč. Ty budou samozřejmě Využity pro podporu projektu na pomoc opuštěným, týraným či jinak sociálně ohroženým dětem v zařízeních pro děti vyžadujících okamžitou pomoc - Klokánek.

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.