Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Muzikály trochu jinak na předvánočním Výstavišti

Pavlína Hanáková - ''Láska v závějích''Fankluby divadel Broadway a Hybernia mají ve svých řadách spoustu více či méně nadaných lidí, to už je známá věc. Naposledy měli možnost svůj talent prokázat na Vánočních trzích na pražském Výstavišti. Náš fanklub se na tomto místě sešel přesně po roce a muzikálový blok písní vlastně celý doprovodný program otevíral.

Jitka Heřmánková sleduje vystoupení svých kolegůJiž podruhé byli lidé z fanklubů pozváni do Průmyslového paláce, aby tu vystoupili v rámci doprovodného programu Vánočních trhů, který má nakupujícím zpříjemnit předvánoční nákupy. Proto se i letos, konkrétně 12. a 20. prosince, rozezněly v pravém křídle Průmyslového paláce pražského Výstaviště tóny muzikálových písní.

Nejmenší účastník hudební produkce - Štěpánka Jarošová-Brožová se svojí maminkou Lenkou BrožovouPoprvé jsme se letos sešli hned druhý den po zahájení trhů, v sobotu 12. prosince. Po rychlém seznámení mezi účastníky, kteří se mezi sebou neznali úplně všichni, jsme se zabydleli ve "velitelském stanu", místnosti, která nám sloužila jako šatna, maskérna, zkušebna i hlavní drbárna. Jak se blížila dvanáctá hodina, u některých účastníků se začala objevovat jak tréma (kterou naštěstí většina z nás úspěšně překonala), tak především radost z blížícího se vystoupení.

Pavlína Hanáková a Nicol ZábranskáMezitím se dokončovaly změny v programu, probíhalo pečlivé rozezpívávání a u nás tanečnic rozcvičování, často docházelo i k překvapením. Třeba když jsme Lence Fialové oznámily, že s ní počítáme ke spolupráci v choreografii k písni „Na příchod Antikrista chystání“. Úderem poledne se začali na pódiu střídat zpěváci, tanečnice i samotné muzikály. Na tyto necelé dvě hodiny se ujal konferenciérského mikrofonu Vláďa Jaroš, který má s moderováním zkušenosti, například z jeho muzikálového M Rádia, a začal přítomným divákům představovat jednotlivé účinkující a jejich vystoupení. Vláďa Jaroš výborně moderovalUž od počátku vládla na Výstavišti příjemná předvánoční atmosféra, kterou u nás všech umocňovala právě naše láska k muzikálům a obrovská podpora od všech přihlížejících i zúčastněných.

Hodnotit jednotlivé výstupy by bylo zbytečné, navíc velice individuální, někde zapracovala nervozita, někde problémy se zvukem. Všichni totiž zpívali naživo. Kdybych měla vybrat pár divácky nejúspěšnějších čísel, byla by to Cristina Termerová a její Contoire, Helena Michaniková se „Samotářkou“, Jitka Heřmánková, pro kterou to byla premiéra s muzikálem Carmen.

Vítek Bečvář a jeho velká chvíle - píseň ''To je ta chvíle''Vítek Bečvář překvapil s interpretací písně „To je ta chvíle“ z muzikálu Jekyll & Hyde, který sklidil asi největší potlesk a někteří lidé dokonce srovnávali jeho výkon s Mariánem Vojtkem, který tuto píseň zpíval o den dříve na svém koncertu. Nezněly ale pouze muzikálové kusy, takže třeba Pavlínka Hanáková zazpívala, samozřejmě také naživo, a spolu se mnou a druhou tanečnicí Katkou Novotnou i výborně zatancovala písničku Moniky Absolonové „Když se chlap zblázní“.

Pavlína Hanáková (zpěv a tanec), Nicola Zábranská a Katka Novotná (tanec) excelovaly v písni ''Když se chlap zblázní''O týden později jsme se rozrostli o nové posily. K mojí maličkosti a Katce Novotné přibyla třetí tanečnice Věra Novotná a zpěváky obohatil pár Lenka Marošová a Roland Minks, kteří celé vystoupení fenomenálně zakončili, a to především společným duetem z Fantoma opery. Tentokrát bylo navíc pro diváky připraveno překvapení v podobě závěrečné společné písně „Modlitba za usmíření“ z muzikálu Golem. V této písni se postupně u dvou mikrofonů vystřídali všichni zpěváci toho dne a závěrečný refrén zněl jako krásný vícehlasý sbor a myslím, že to bylo více než důstojné zakončení celé akce.

Speciální provedení písně ''Modlitba za usmíření'' v podání členů fanklubů divadle Broadway a HyberniaVymezená hodinka a půl, kterou jsme na naše (nejen) muzikálové bloky měli, utekla jako voda. Myslím, že budu mluvit za všechny zúčastněné, když řeknu, že jsme si celou akci užili a odreagovali se od předvánočních příprav. Jistě k tomu pomohla i obrovská podpora, kterou nám předávali jak diváci, tak i hecování nás samotných mezi sebou. Nezbývá než věřit, že "dotřetice všeho dobrého" si podobný zážitek zopakujeme a budeme proto doufat, Nicola Zábranská - zkušená tanečnice, začínající kameramanka, krásná dopisovatelkaže se za rok na stejném místě zase sejdeme.

Závěrem patří obrovský dík paní Kristýně Krištofové, která celou akci zorganizovala a která je hlavním "důvodem", že má fanklub takové možnosti… :-)

Závěrem bych si dovolila se jako autorka článku krátce představit. Mé jméno je Nicola Zábranská. Na muzikálech jsem díky svým rodičům vyrůstala odmala, ale více zajímat jsem se o ně začala kolem 11 let. Nyní mi bude osmnáct, ve fanklubu DB jsem asi pět let a doufám, že budu jeho členkou ještě dlouho. A třeba se budeme setkávat častěji i na stránkách serveru Musicalnet.cz, kdo ví?

Divačka Šárka MarkováV sobotu 12. 12. zazněly na Výstavišti tyto písně:
Jitka Heřmánková - Mon Dieu
Lenka Fialová (+ tanec Nicola Zábranská a Katka Novotná) - Na příchod Antikrista chystání
Sylva Kaplanová - Okouzlená Sandra
Michaela Zelená - Buď můj
Nikola Sedloňová - Vím že jsi se mnou
Cristina Termerová - Krátká vášeň záhy odezní
Vítek Bečvář a Pavlína Hanáková - ''Máme svůj Řím''Helena Michaniklová - Píseň samotářky
Pavlína Hanáková (+ tanec Nicola Zábranská a Katka Novotná) - Když se chlap zblázní
Miloš Hrabal - Jsem vlastním pánem
Pavlína Hanáková a Vít Bečvář - Máme svůj Řím
Cristina Termerová - Chci královnou se stát
Vít Bečvář - To je ta chvíleVěra Novotná - ''Já povím to líp''
Dagmar Macounová - Já povím to líp
Miloš Hrabal - Síla vůle bohů
Michaela Kuklišová - Jsi můj Pán
Michaela Zelená - Jsem jenom žena
Hana Kuklišová - Mít rád bližního svého
Lenka Fialová - Most přes minulost
Lenka Fialová a Pavlína Hanáková - Láska v závějích
Jitka Heřmánková - Komu lásku dátLenka Fialová a Pavlína Hanáková  - ''Láska v závějích''
Jitka Heřmánková - Kéž sílu mám

Neděle 20. 12.:
Jitka Heřmánková - Mon Dieu
Lenka Fialová (+ tanec Věra Novotná) - Já povím to líp
Lenka Marošová a Helena Michaniklová - Dámy vládnou
Nikola Sedloňová - Ráda mámMichaela Kuklišová - ''Jsi můj pán''
Dagmar Macounová - A tak Bože přání mám
Michaela Kuklišová - Ráj
Helena Michaniklová a Vít Bečvář - Pravdu říct nemůžem
Hana Kuklišová - Můj Monte Cristo
Vítek Bečvář - Stevenův monolog
Michaela Zelená - Kabaret
Pavlína Hanáková a Vít Bečvář - Máme svůj Řím
Vít Bečvář - To je ta chvíle
Michaela Zelená a Lucie Mrňáková - Hříšnej jazz
Lenka Marošová a Helena Michaniklová - ''Dámy vládnou''Lucie Mrňáková - Pouť za svatým grálem
Lenka Fialová (+ tanec Nicola Zábranská a Katka Novotná) - Na příchod Antikrista chystání
Sylva Kaplanová - medley z muzikálu Hair
Pavlína Hanáková (+ tanec Nicola Zábranská a Katka Novotná) - Když se chlap zblázní
Roland Minks - Stokrát chválím čas
Lenka Marošová - Hallelujah
Další fanklubácká zpěvačka - Cristina TermerováRoland Minks - Jediná
Lenka Marošová a Roland Minks - The Phantom of the Opera
Roland Minks - Anděl
Jitka Heřmánková - Kéž sílu mám
všichni - Modlitba za usmíření

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.