Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Bona Mente - s dobrým úmyslem žít

Klaun a děti zahajují koncert Bona MenteVe čtvrtek 29. října 2009 se v kavárně divadla Hybernia sešli lidé, kteří rádi podpoří dobrou věc. V tento den se rozhodli podpořit sdružení věnující se pomoci těm nejbezbrannějším z nás – dětem. Jedná se o Občanské sdružení Život dětem. Toto sdružení zde pořádalo benefiční koncert, jenž byl i přímým televizním přenosem televize Barrandov.

Občanské sdružení Život dětem, má jen jedno hlavní poslání. Jitka Schneiderová a Saša rašilov seznamují diváky s  pomocí - zaslání DMSTím je pomáhat nemocným dětem, především těm, které jsou odkázány na lékařskou pomoc. Pro zkvalitnění péče o kriticky nemocné děti je, při dnešním rychlém vývoji a tím pádem i stárnutí techniky a medicínských metod, obnova zdravotnické techniky na světové úrovni nezbytně nutná. Proto se tato charitativní organizace, působící v celé České republice, snaží pomoci hlavně formou zkvalitnění zdravotnické a přístrojové techniky na dětských odděleních a podporou tzv. neinvazivních diagnostických a léčebných metod. A nejen tím.

Tento benefiční večer a přímý přenos televize Barrandov otevřel pantomimický výstup klauna Taneční skupina 5 Angelsspolečně s dětmi a skupina 5 angels.  Celým pořadem provázeli moderátoři Jitka Schneiderová a Saša Rašilov. Též seznámili diváky s možností přispět Občanskému sdružení Život dětem pomocí známé DMS ZIVOTDETEM na tel. číslo 8007777. Během celého večera uvedli pěvecké hvězdy, jako je Vlasta Horváth, Monika Absolonová, Milan Drobný, Helena Vondráčková, Petr Janda a Petr Bende.tn_MS09C-062310

Vlasta Horváth velmi mile překvapil vyzrálostí pěveckého projevu. Za dobu od soutěže Superstar je to opravdu velký pozitivní posun. Stejně tak mne velmi mile překvapila Monika Absolonová. Monika Absolonová zpívá píseň ''Vyznání''Její píseň "Vyznání" jsem měla možnost slyšet přibližně před rokem a musím říci, že se současným provedením se nedá srovnávat. Pěvecký vývoj, citovost a plnost hlasu pozná i laik. Tato nádherná píseň, převzatá z repertoáru slovenské zpěvačky Mariky Gombitové - přebásněná Pavlem Vrbou do češtiny právě pro Moniku - nenechá v jejím podání nikoho chladným.

Další velkou hvězdou večera byla Helena Vondráčková. Helena Vondráčková - neměnící se stálice českého popového nebeTato neměnící se stálice českého popového nebe zazpívala během večera písně "Dlouhá noc" a "Sladké mámení". Pod vlivem tohoto výběru mi vyvstala neodbytná otázka: rezignovala tato výborná zpěvačka na profesionální vývoj anebo byla pouze poplatná zamrzlému vkusu svých fanoušků? A proč posluchači od svých interpretů žádají pouze to jediné, oblíbené a již dobrých dvacet let obehrané? Proč naopak nejsou zvědavi na novou tvorbu daného interpreta?

Street dance vypadající spíše jako sportovní aerobicZpestřením mezi jednotlivými zpěváky bylo seznámení s některými moderními lékařskými přístroji (inkubátor, videogastroskop, či echokardiografický přístroj) s nimiž nás seznámily takové kapacity, jako jsou MUDr. Václav Vobruba, MUDr. Vladimír Bárta a prof. Jan Lébl. AT studio Domino se svou Street danceVečer též rozpohybovala taneční vystoupení skupin POP BALET a AT studio Domino se svou Streetshow.

K zmíněné Streetshow se vyjádřím podrobněji. Děvčata byla velmi šikovná, plná energie a tančila s nadšením. Styl vystoupení mne poněkud zarazil, jelikož jsem postrádala tanec. Libuška Vojtková jako modelka v šatech Petra LakronaPřed mýma očima na jevišti probíhalo vystoupení sportovního aerobiku zaměřené hlavně na rytmus.

V jakémkoli tanečním vystoupení hledám alespoň náznak příběhu a i jiných emocí, než je nadšení. Toto jsem zde postrádala a nejen zde. Poslední dobou se často setkávám s tím, že módním názvem street dance je označen jakýkoli pohyb, doprovázený hudbou. Bona Mente - krásná píseň složená pro speciálně pro tuto akciOsobně chápu street dance jako černošský pouliční styl, doprovázený především hudbou RnB.

Také jsme mohli zhlédnout módní přehlídku návrháře Petra Lakrona. Jeho zajímavé modely z  kůže předvedly modelky jako Lucie Váchová-Křížková, Lilian Sarah Fischerová, Zuzana Jandová, Zuzana Štěpanovská, Martina Dvořáková, Libuše Vojtková a další. Předávání sponzorských darů pro Občanské sdružení Život dětemNásledovalo slosování vstupenek o 6 letenek v hodnotě 25.000 Kč. Každý výherce obdržel dvě letenky do destinace, kterou si sám zvolil.

Přímý přenos televize Barrandov zakončila Monika Absolonová s Vlastou Horváthem a skupinou 5 angels. Společně zazpívali píseň "Bona Mente", složenou speciálně pro tuto příležitost. Sponzorské dary pro Občanské sdružení Život dětemTato píseň je opravdu nádherná. Hudbu, kterou složil Vlasta Horváth, doplnila textem Pavla Milcová. U nás si můžete tuto píseň poslechnout (musíte se ale přihlásit).

Po skončení přímého přenosu pro zájemce proběhla dražební show – dražba diamantu, fotografií Jana Saudka a Sáry Saudkové, obrazu Dominika Mareše, šatů návrháře Petra Lakrona Závěrečná děkovačka všech účinkujícícha víkendu stráveného v luxusním voze Ferrari 360 F1 Modena. O desáté hodině večerní tento benefiční koncert, při kterém se na pomoc nemocným dětem vybral jen pomocí DMS téměř milion korun, skončil.

Mnozí lidé odcházeli z koncertu do noční Prahy nejen s krásným zážitek z koncertu, ale mnozí z nich i z dobrým pocite, že věnovali svou dárcovskou SMS peníze těm nejmenším, kteří je opravdu potřebují. A za to jim patří hluboký díky.

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.