Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Poslední představení Královen, tentokrát těch muzikálových

Výtěžek z koncertu Královen muzikálu byl věnován nadačnímu fondu Kapky nadějePosedmé a zřejmě i naposledy pořádala 18. prosince společnost SIDOVSKY management koncert Královen českého popu. Tyto koncerty mají již velmi dlouhou tradici, a proto bude škoda, když skončí. Tentokráte byly pozvány ty královny, které září na muzikálovém nebi. Místo konání je tedy celkem nasnadě - všechny dámy mohly na jeden večer vládnout Hudebnímu divadlu Karlín. A na které královny jsme se mohli těšit? No přeci Moniku Absolonovou, Ilonu Csákovou, Leonu Machálkovou, Dashu a Helenu Vondráčkovou.

Celou show odstartoval Pavel VítekPrůvodkyní a moderátorkou celé akce, jejíž výtěžek byl určen pro nadační fond Kapka naděje, se stala Světlana Zárubová. Snad by se také slušelo dodat, že všechny účinkující hudebně doprovázel Orchestr Golem a Smyčcový orchestr Královen muzikálu vedený Markétou Muzikářovou. Naživo se nejen hrálo, ale i zpívalo.

Píseň „Teď královnou jsem já„“ v podání dvojice KleopaterOčekávanou show odstartoval Pavel Vítek písní "Noc, ráno" z muzikálu  Horečka sobotní noci. Přestože nebyla sobota, ale úterý, jednalo se o opravdu svižný začátek, který byl navíc doplněn o rap Štěpána Havránka, jenž dával jasně najevo, že 18. prosincový večer patří právě královnám.

Monika Absolonová předvedla své podání písně „Doufám, že mi sílu Bůh dá“ z muzikálu AngelikaA když královnám, potom v žádném případě nemohly chybět představitelky té egyptské. Bohužel nemoc Báry Basikové byla prvním ze zásahů do plánovaného scénáře. Na pódiu se tedy neobjevily tři Kleopatry, ale jenom dvě, a tak se z písně "Teď královnou jsem já" stal "pouze" duet Ilony Csákové a Moniky Absolonové.

Dalo by se říct, že druhé jmenované patřila úvodní část programu, protože divákům záhy zazpívala jednu ze stěžejních árii z muzikálu Angelika - "Doufám, že mi sílu Bůh dá", Aleš Háma a ukázka z karlínských Producentů - „Já chci být producentem“a spolu s Petrem Kolářem i duet "Čas na lásku mít" z vracející se "akční lovestory" Tři mušketýři.

Byl to právě charismatický Athos, který hitem "Přísahám" dal ten večer poprvé vzpomenout na krále českého muzikálu Karla Svobodu.

Petr Kolář zazpíval trochu upravenou verzi hitu „Přísahám“Dalším hostem a zároveň reprezentantem karlínského divadla byl Aleš Háma, který  sice neustále opakoval "Já chci se stát producentem", ale zároveň byl Monikou Absolonovou označen za "Sex symbol 21. století...", takže kdo ví, kam jeho kroky nakonec povedou...

Jeden z nejlepších kusů večera v podání Dashy a Ilony Csákové - „Lady Marmelade“Ale zpět ke královnám. Divákům se se sólovou písní předvedly jak Ilona Csáková tak Dasha a přidaly i jednu společnou - "Lady Marmelade" z filmového muzikálu Moulin Rouge. Nutno podotknout, že tento kus patřil k tomu nejlepšímu, co na koncertě zaznělo.

Muzikálovou ukázku s kostýmy, rekvizitami a hlavně choreografií zpěváků a tanečníků, předvedl Petr Bende. Petr Bende a jeho Hamlet, princ dánský V jeho podání zazněla skladby z muzikálu Hamlet - "Dneska je naposled".

Předposlední královnou, která se divákům ještě nepředstavila, byla Leona Machálková. Ta se ten večer rozhodla pro Vodnáře, nebo-li "Aquarius" z muzikálu Další z královen - Leona Machálková Vlasy v původní, tedy anglické, verzi. A také zavzpomínala na své účinkování ve West Side Story písní "Amerika".

První směsicí písní byly skladby z muzikálů Rebelové a Starci na chmelu. Postupně se oprášily hity jako "Popokatepetl twist", "Jezdím bez nehod", "Bossanova", "Kdyby sis oči vyplakala" a "Den je krásný".

Helena Vondráčková a závěr písně „Hello, Dolly“Pokud úvod patřil Monice Absolonové, potom byl závěr téměř kompletně v rukou Heleny Vondráčkové. Z jejích úst zazněla legendární "Knížka snů" z muzikálu Bídnici a také song "Hello, Dolly".

Prostor před úplným finále večera byl věnován poctě Karlu Svobodovi. Finále celého večera - muzikálové královny a hit „Já půjdu dál“Ovšem i tato část byla poznamenána neúčastí některých umělců, konkrétně Ivety Bartošové a Daniela Hůlky. Tím ze seznamu skladeb vypadly hity "Vím, že jsi se mnou" a "Můj Monte Cristo". Publikum přesto mělo možnost slyšet alespoň ukázky z písní jako "Proč nejsi tam, kde já", "Jsi můj pán", "Asi do věží" a "Lásko má, já stůňu".

Královny muzikálů naposledy sklízí zasloužené ovaceJak již bylo zmíněno, o závěr se postarala opět Helena Vondráčková. Kdo čekal, že jí v průběhu skladby "Já půjdu dál" postupně vystřídají všechny královny a zazpívají tak společnou píseň, čekal celkem marně. Ostatní totiž dostaly prostor až v úplném závěru a to v pasáži, která se dá označit za sborové zpívání. Jinými slovy: čtyři královny zpívaly vokály té páté. Pokud se jednalo o koncert Královen muzikálu, tak šlo o poměrně rozpačitý konec.

Královny a králové na scéně Hudebního divadla KarlínAle i přesto se poslední představení předních představitelek české muzikálové scény dá označit za večer, při kterém si každý divák mohl vybrat svou oblíbenou skladbu. Nabídka byla opravdu pestrá a všichni účinkující sklidili od diváků takový aplaus, jaký odpovídal jejich předvedenému výkonu.

Pokud se skutečně jednalo o konec sedmidílného příběhu, byl jeho závěr opravdu důstojný. Zřejmě poslední fotografie Královen a jejich producenta Janise SidovskéhoA co víc, uskutečňují-li se podobné akce za účelem pomoci druhým, mohou být spokojeni nejen diváci, ale i umělci, pořadatelé a především ti, kterým výtěžek skutečně pomůže.

Ano, bylo co slavit. Ale než se tak stalo, byly královny obklopeny novináři a poskytovali jim rozhovory. Moniku Absolonovou přišli podpořit maminka s jejím bratremKdo si však počkal - třeba jako náš muzikálový server - ten se dočkal a mohl pořídit fotky, které jiní nemají - třeba Moniku Absolonovou s jejím bratrem. Ta velmi spěchala, neboť jí čekal přesně o půlnoci křest DVD muzikálu Angelika, a to až v (ne)dalekých Průhonicích. Oslava však pokračovala v jiných prostorách divadla, k žádnému excesu nedošlo, a tak brzy bulvární fotografové odešli. Perlička nakonec: Helena Vondráčková nám potvrdila, že byla do nového muzikálu na motivy Carmen oslovena, ale nabídku nepřijala. Uvidíme, koho nenechala nabídka chladným...

Fotografie Michal Škvor, text Marcela Lávičková

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.