Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Vzpomínkový koncert na Naďu Urbánkovou bude v Lucerně

Scénáře koncertu se ujala dcera Nadi Urbánkové Jana FabiánováVe středu 13. března 2024 v 11 hodin se ve Velkém sále Lucerny konala tisková konference k chystanému vzpomínkového koncertu na českou zpěvačku, herečku a moderátorku Naďu Urbánkovou. Úvodního slova se ujal Alexander Hemala, aby představil producenta koncertu Tomáše Ságla a dceru Nadi Urbánkové Janu Fabiánovou, která ke koncertu napsala scénář. Tiskové konference se zúčastnila většina účinkujících, kteří se rádi podělili o své vzpomínky na Naďu. Součásti tiskové konference byly i dva video hovory, Michal David pozdravil novináře ze svého sídla z Tenerife a režisér Michal Caban nám ukázal na pozadí svého vstupu úchvatné vodopády. Příjemným bonusem pro přítomné byl i malý raut, na který napekl housky osobně Vilém a který z nich také osobně na místě dle přání každého připravoval plněné bagety.

Na koncertě vystoupí také Barbora Kodetová a Magda MaláNaďa Urbánková vynikala nejen fantastickým hlasem, ale také přímou a osobitou emoční hloubkou projevu. Výjimečná byla také svým komediálním talentem, kterým bavila diváky během slavných písní „Vilém peče housky“, „Blonďák s červenou bugatkou“, „Žužu“ a mnoha dalších. Jedinečná kombinace hluboce prožitých emocí, krásného hlasu a daru komediální nadsázky činí z Nadi Urbánkové jednu z nejvšestrannějších zpěvaček české hudební scény. Nezapomenutelné jsou i její písně „Drahý můj“, balada „Dávám ti dar“, či legendární píseň „Závidím“, jejíž překrásný text napsal Jiří Grossmann.

Michal David pozdravil Lucernu ze svého sídla v Tenerife„Není pro mě snadné vybrat jen jednu písničku, o které bych mohla říct, že je moje nejoblíbenější. Mám velmi ráda některé její méně známé písničky z filmu Noční Můry Nadi Urbánkové. Pak mám také moc ráda píseň „Mosaznej džbán“, má velmi krásný text. V neposlední řadě mám moc ráda i její humorné songy, jako „Žužu“ nebo „Vilém peče housky“. Moc mě totiž baví, když si ze sebe interpret umět udělat legraci, a to máma uměla skvěle. Těším se na koncert – na kolegy, na máminy písničky, na diváky… na možnost skrze tento koncert předat její písničky dalším umělcům tak, aby vzpomínky na maminku lidem nevybledly,“ říká Jana Fabiánová, dcera Nadi Urbánkové.

Také režisér Michal Caban pozdravil přítomné ve video hovoru z dovolenéod vodopádů Iguazú na brazilsko-argentínském pomezíV tomto jediném vzpomínkovém koncertu zazpívají nejslavnější písně Nadi Urbánkové lidé, kteří k ní měli blízko umělecky i lidsky. V koncertu vystoupí Michal David, Milan Drobný, Vladimír Hron, Karel Kahovec, René Kekely, Leona Machálková, Magda Malá, Václav a Jan Neckářovi, Šárka Rezková, Markéta Schimmerová, Barbora KodetováJan Smigmator, Pavel Šporcl, Eva BurešováWOW Vocal Jiřího Škorpíka, klavírista Václav Tobrman a samozřejmě i Jana Fabiánová, která napsala scénář. Průvodní slovo bude svěřeno Karlu Voříškovi, orchestr Moondance Orchestra se sborem a Epoque Quartet bude řídit Martin Kumžák, režie koncertu se ujal Michal Caban. Produkci koncertu si vzal pod svá ochranná křídla Tomáš Ságl se svou agenturou Ságl Production.

Společná fotka účastníků chystaného koncertu NaďaNa tiskové konferenci se postupně každý ujal mikrofonu, aby na Naďu zavzpomínal. Nejemotivnější projev zazněl v úvodu z úst její dcery Jany Fabiánové, u kterého nechyběly ani slzy dojetí. Leona Machálková vzpomněla na dobu, kterou s Naďou společně strávily v Divadle Semafor, Šárka Rezková, která Naďu zažila ve spolupráci s Country Beatem Jiřího Brabce, prozradila, že jí vždycky radila: „Nevěř chlapům, věř sama sobě!“ Na to navázal Jiří Škorpík, kterému Naďa naopak radila, aby nevěřil ženským. WOW Vocal má pro posluchače připravenou píseň, složenou z 60 názvů Nadiných hitů a k tomu připojí jeden z jejích hitů „Skálou chci se stát“ - opět v netradičním vokálovém zpracování. Vladimír Hron prozradil, že jeho rodiče Naďu tak obdivovali, že po ní pojmenovali jeho sestru.

Otěže koncertu drží pevně v rukou producent Tomáš SáglBarbora Kodetová přidala k dobrému, že Naďu poslouchala už od dětství a je jí ctí, že si bude moci na vzpomínkovém koncertě zazpívat. Vyřídila i pozdravy ze Žiliny od svého manžela houslisty Pavla Šporcla, který na koncertě také vystoupí. Magda Malá se s Naďou seznámila na společném koncertě v Bulharsku, od té doby se spřátelily a Magda jí mohla kdykoliv volat o radu. Karel Voříšek, který bude koncert moderovat, prozradil, že s Naďou kdysi nazpívali společný duet „Máme rádi žužu“. Naďa prý vždy říkala: „Dáme to, nejsme žádná vořezávatka!“ A tady na tiskovce také nejsou žádná vořezávatka, takže se diváci mají na co těšit. A přidal ještě perličku, že se s Naďou zdravili štěkáním. S Karlem si hned zaštěkala Jana Fabiánová.

I Magda Malá ocenila čerstvě napečené housky přímo od VilémaMartin Kumžák zavzpomínal na Nadinu generaci zpěváků, jak společně zpívala s Karlem Černochem ve Švýcarsku, kde nějakou dobu žila. Každá píseň má příběh, je pozitivní, a to by si mladá generace rozhodně zasloužila slyšet, protože o dnešní současné tvorbě se to vždy říct nedá. Jan Neckář zmínil, že všechno a všechny prověří čas. S Naďou spolupracovali se skupinou Bacily a Naďa s písní „Svítá nad velkou louží“ vyhrála Děčínskou Kotvu před Václavem Neckářem, který skončil na druhém místě. Klávesový mág Václav Tobrman zalitoval, že se s Naďou nikdy osobně nepotkal, ale bude mu ctí si na koncertě zahrát. Společně v současné době vystupují s Janou Fabiánovou.

Na koncertě vystoupí i WOW Vocal Jiřího ŠkorpíkaAlexander Hemala připomněl ještě i herecké počiny Nadi Urbánkové, filmy Skřivánci na niti a Ostře sledované vlaky, které natočila s režisérem Jiřím Menzelem. Všichni obdivovali Nadinu nezdolnou energii, kterou oplývala a všude rozdávala. Naďa prý přebije i Alzheimera! V pobavené náladě pak Tomáš Ságl ještě představil sedmnáctiletou Kristýnu Višňovou, která pro přítomné připravila skvělé občerstvení, s nápojem – elixírem mládí, který byl kombinací pomerančového džusu a machy. Chutnal skutečně skvěle a byl to pořádný gejzír energie. Potom dostali novináři prostor pro focení a osobní rozhovory. A my vás na tento vzpomínkový koncert s názvem Naďa chceme co nejsrdečněji pozvat, nenechte si ho ujít! Vstupenky seženete na Ticketportal .

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.