Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Vánoční tour 2023 Tomáše Vaňka

Je to Raul nebo Tomáš?V Praze se na Malé scéně Hudebního divadla Karlín konalo 16. prosince 2023 Vánoční turné, na kterém vystoupil Raoul z Fantoma Opery, šprt Martin z Gymplu a poručík Šídlo z filmu Ulovit miliardáře. Za své divadelní působení byl dvakrát nominován na prestižní CENU THÁLIE - poprvé v roce 2016 za dvojroli Mr. Marionette/Albert Brock v muzikálu Ray Bradbury´s 2116 v Divadle Semafor, a podruhé v roce 2019 za roli Jona v muzikálu Tick, Tick… BOOM! v Divadle Na Prádle. Získal ocenění jako „nejlepší mužský herecký výkon roku 2018“ v kategorii muzikál v anketě portálu i-divadlo.cz a také získal Cenu magazínu musical-opereta.cz „Muzikálový herec roku 2018“.

Tomáš se svojí managerkou PetrouPtáte se kdo, že to je? Jmenuje se Tomáš Vaněk a mimo jiné, že je skvělý zpěvák, divadelní i filmový herec. Je také producent, který se se spolkem art4rent zasloužil o uvedení českých premiér muzikálů: Rent, Tick, Tick… BOOM!, Neformální a několika úspěšných charitativních koncertů. Jeho hlas můžou znát i ti nejmenší například z kresleného filmu Doba Ledová 4: Země v pohybu jako hlas Marshalla, ale také z kreslené pohádky Pošťák Pat, ke které nazpíval úvodní znělku. Je také aktivním patronem Akce Cihla, která již 20 let pomáhá lidem s mentálním postižením.

Vánoční koledy musí zaznít se sboremVánoční Tour mělo předtím několik zastávek, například Mnichovo Hradiště, Conway Hall (Londýn, Velká Británie), Brno. Své Vánoční koncerty zakončil právě v Hudebním divadle Karlín. Na piano Tomáše doprovázela Kristina Brachtlová. Jako první píseň zazněla „Rolničky, Rolničky", při které mu přišel na pomoc sbor Muzikálového studia Múzy HDK pod vedením Lindy Matouškové a host Lucia Jagerčíková. Poté následovala další Vánoční, kterou byla píseň „Tichá noc".  Pak si Luciu také přizval k následujícímu duetu „Venku je déšť a mráz" s českým textem od Zdeňka Borovce, kterou můžeme znát od mnoha českých interpretů například Marie Rottrové a Jiřího Korna. Původní název této písně zní „Baby, I´ts Cold Outside“, autor hudby i textu je Frank Loesser.

Duet s Lucií JagerčíkovouPotom Tomáš šel za štěstím v písni Karla Gotta „Jdi za štěstím". Zazpíval také píseň „Hádej" z filmové pohádky Dvanáct měsíčků. Další krásnou píseň „Stokrát chválím čas" od mistra Karla Gotta, který zůstane navždy v našich srdcích. Tomáš píseň zazpíval moc krásně a myslím, že i s úctou k božskému Karlovi. Dokonce se mi v určitých pasážích zdálo, jako kdyby zpíval sám Karel. Následně zazněla píseň z muzikálu Anděl Páně „Takhle nějak zařídil bych svět", který měl premiéru na prknech Karlína v říjnu loňského roku.

Sbor Muzikálového studia Múzy HDKPak jsme si zazpívali společně se sborem a Lucií Jagerčíkovou vánoční španělsko-anglickou píseň „Feliz Navidad". V roce 1970 ji napsal a nahrál portorický skladatel, zpěvák José Feliciano a ta se stala oblíbenou po celém světě. A vy si jí můžete také zazpívat, a můžete si vybrat i v jakém jazyce…

FELIZ NAVIDAD!
(VESELÉ VÁNOCE!)

Feliz Navidad,
feliz Navidad,
feliz Navidad,
próspero aňo y felicidad.
Feliz Navidad,
feliz Navidad,
feliz Navidad
próspero aňo y felicidad.
 
Úžasná Lucia JagerčíkováI wanna wish you a Merry Christmas,
I wanna wish you a Merry Christmas,
I wanna wish you a Merry Christmas,
from the bottom of my heart!
 
Veselé Vánoce z hloubi srdce,
veselé Vánoce z hloubi srdce,
veselé Vánoce z hloubi srdce,
hodně štěstí chci vám přát!

Zpěváci by bez klavírního doprovodu Kristýny Brachtlové byli nahraníJako další zazněla píseň „Klíč ke všem proměnám“ z muzikálu Aspects of Love. Další písně se chopila Lucia Jagerčíková, která poprosila publikum, jestli by jí nepomohlo zazpívat část refrénu této písně. Píseň s textem Pavla Vrby se jmenovala „Tambor“  a refrén zněl: rampampampam. Tomáš zůstal na pódiu, aby ukazoval, kdy přijde refrén písně. Vánoční koncert zakončil písní z filmu Moulin Rouge „Your Song“. Vánoční koncert se mi líbil a těším se zase na nějaké koncerty - nejen Vánoční, ale i na nové muzikálové role, které Tomáše čekají :-)

 

 Galerie z koncertu
Vánoční přípitek… vodou?! Tomáš vypadá, že začne dirigovat sbor Kristýna klávesy koncertního křídla jen hladí Všichni účinkující hledí do světlé budoucnosti
Rudý ďábel přichází… Lucia Jagerčíková se svými fanynkami Malá část Tomášova fanklubu Že by fanklub Kristýny?
Nový talent přichází… Nejkrásnější dárek těchto Vánoc Tomáš jako vždy obklopen ženami Odvážný pokus jedné divačky o duet s Tomášem… se nepovedl :-)

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.