Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Muzikálová Showcase se předvedla podruhé

Tři grácie… na ShowcaseUž podruhé se v Hudebním divadle v Karlíně na Malé scéně konal Muzikálový showcase pod vedením hudebního skladatele a dirigenta Vojty Adamčíka a hudebního aranžmá Ondřeje Suchana. Projekt, do kterého přijímají pozvání mladí a talentovaní muzikáloví zpěváci a nabízí divákům koktejl písní z českých i zahraničních muzikálů. Tentokrát jste se mohli těšit na menu podávané dámskou pěveckou sestavou, která společně s kapelou upekla písně z muzikálu Heathers, Cyrano, Adéla ještě nevečeřela či z proslulé Evity. Vystoupily zpěvačky Lucie Šindelářová, Jana Štěpánková a Lucie Pragerová. Jako VIP host vystoupil Lukáš Randák, zpěvák, herec, který se díky roli mladého Jindřicha v muzikálu Doktor Faust dostal do širší nominace na Cenu Thálie za rok 2023 v oboru Muzikál, opereta a jiné hudebně-dramatické žánry.

Takhle vnímá koncert bubeníkZaujalo mě, že Vojta s sebou na pódium přinesl nakrájený chleba, který poté začali během vystoupení všichni účinkující pojídat - zřejmě měli hlad! Později se ukázalo, že je to proto, že mají určitý druh chleba rádi. Mimochodem, skýva dobrého chleba na pódiu zaujala všechny přítomné diváky. Ale to nebylo jedinou zajímavostí večera. Další byl Vojta Adamčík, který tradičně seděl za klávesami, a ještě k tomu zvládal dirigovat zbytek kapely. A členové kapely hráli jak z notového papíru, tak i z displejů svých tabletů - naštěstí jim nedošla baterie, takže vše dobře dopadlo.

Vojta Adamčík hraje jak o životPrvní část večera začala úvodní písní a taktně upozornila diváky, že se budou bát! Byla to píseň z muzikálu Adéla ještě nevečeřela, kterou zazpívaly všechny tři krásné zpěvačky. Autory této písně - a celého muzikálu - jsou Ondřej Brousek a Radek Balaš. Poté, co jsme se po předchozí písni přestali bát, přišla na řadu romantická skladba, kterou zazpívala Lucie Pragerová píseň z muzikálu Cyrano - "Roxannino vyznání", kterou nejen zazpívala, ale taktéž prožila, což bylo krásné. Z písní "Svítání" k nám dorazilo hnutí hippies z muzikálu Vlasy, které pozitivní energií prozářilo celý sál.

Duet… o chlebu?!Potom Lucie Pragerová zpívala píseň "On je ten, na kom záleží" z muzikálu Slavík a růže, kterou napsal Jan Berka. V podání jednotlivých zpěvaček zazněly i skladby ze zahraničních muzikálů The Bodyguard, Legally Blonde, či Heathers, vždy v krásné interpretaci. Dalším bonbónkem byla nádherná píseň "Hladiny" z lyrikálu Kudykam tvůrčí dvojice Hapka - Horáček, která pohladila duše přítomných posluchačů. Na závěr první poloviny koncertu zazněl duet "Everybody loves a lie" z muzikálu Ride, který zpívaly obě Lucie. Text k této písni napsal Jack Williams a hudbu Freya Catrin Smith.  Začala Lucie Pragerová, která měla v duetu mnohem větší prostor, a v závěru se k ní přidala Lucie Šindelářová. Ta svou delší pauzu během duetu vyplnila pojídáním chleba, který byl umístěn na talíři na kraji pódia. 

Jana Štěpánková písně nádherně prožilaV druhé části Lucie Šindelářová zpívala francouzskou píseň "Le Festin" od autorů Michaela Giacchino a Camille z muzikálu Ratatouille, kde předvedla, jak krásně zpívá francouzsky. Písně z muzikálu Evita "Měl jsi mě rád" se zhostila Jana Štěpánková. Zazněl i krásný duet "Ráno je zrádné" z muzikálu Zdeňka Bartáka a Eduarda Krečmera Romeo a Julie, který se uváděl na nádvoří zámku Hluboká nad Vltavou v podání Lucie Pragerové a VIP hosta Lukáše Randáka. Závěr koncertu patřil nádherné písni z muzikálu Carmen "Symbol žen", kterou zazpívala Jana Štěpánková, a jako vokalistky jí sekundovaly Lucie Šindelářová a Lucie Pragerová. Autory tohoto nádherného muzikálu jsou Frank Wildhorn a Jack Murphy, krásným českým textem jej opatřil Adam Novák.

Skvělá kapela a výborné zpěvačkyPo velkém závěrečném potlesku všem zpěvákům a kapele dali všichni přítomní i přídavek - píseň z pohádky Kouzla králů "Buchet je spousta". Zazpívali ji Lucie Šindelářová, Jana Štěpánková, Lucie Pragerová a spolu s nimi i host Lukáš Randák. A k nim se přidala i velká většina přítomných diváků, kteří jim udělali skvělý sbor.

Na třetí Showcase se můžeme těšit už 19. ledna 2024, tak neváhejte a přijďte si užít další skvělé muzikálové písně!!! 

Muzikálová Showcase # 2
Lucie Šindelářová Vojta Adamčík Lukáš Randák Lucie Pragerová
Zajímavý trojhlas Ondřej Suchan a jeho lkající housle Dojatá Lucie Pragerová Chléb s vlastním jménem… kdo to, přátelé, má?!

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.