Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Český ples zářil v pražském historickém klenotu

Manželé Duškovi a jejich Český ples18. únor 2023 měli mnozí lidé již přes více jak půl roku rezervovaný. A těšili se, až nastane. I my jsme se těšili. Tu únorovou sobotu večer se totiž konal Český ples v Obecním domě. A nebylo to poprvé, ale byl to dokonce již jubilejní 5. ročník. Obecní dům zářil spoustou světel, róbami krásných dam, úsměvy jejich partnerů, mnoha květinami a dalšími lákadly. A v jasu těchto světel zářily i hvězdy kulturního nebe. Kromě krásné Elis Ochmanové, nádherné Mariany Polyakové, zlatého Lukáše Randáka prožila i překrásnou Dlouhou noc plnou Sladkého mámení i hvězda nejzářivější, Helena Vondráčková.

Kateřina Dušková se svou dcerou vítaly všechny příchozí osobněZa touto společenskou událostí stála produkční společnost KVArt Production manželů Kateřiny a Jiřího Duškových, kteří vždy věnují maximální úsilí tomu, aby výsledek byl ohromující ve svém celku i ve všech jednotlivých detailech. Koneckonců, kde se vám stane, že vás u vstupu uvítá majitelka firmy s manželem osobně a pozve vás dál, popřeje krásnou zábavu, a krásná hosteska v decentních, a přesto krásných šatech vás osobně uvede na vaše místo u stolu? Správně, právě na Českém plese. Koneckonců mottem této společenské události největšího kalibru by mohlo být: "Staňte se hvězdou Českého plesu".

Pokud jste si zakoupili vstupenku, pak jste měli jedinečnou možnost užít si výjimečné okamžiky společenské zábavy na nejvyšší úrovni, obklopeni umělci z věků dávných, jako byli Mikoláš Aleš, Alfons Mucha a Max Švabinský, Lukáš Randák a skvělé tanečnice v čele s Petrou Parvoničovou zaujaly všechny přítomnétak i umělci žijícími, jako třeba Helena Vondráčková, Elis Ochmanová či Lukáš Randák, a také tanečnicemi, jako byli Johanka Hájková, Petra Parvoničová či Michaela Heřmanová nebo jediný tanečník Michal Kováč. Potkat jste se mohli i se světelně-akrobatickými umělci ze skupiny Pyroterra, která pro Český ples připravila speciální interaktivní světelnou show “Starlight” na píseň "Freedom" od Beyoncé, kdy se vtipně propojil jejich tanec, předměty na jevišti a obraz na projekcích v dechberoucím zážitku.

Andrea Kalivodová držela sklenici šampaňského jak Cenu ThálieČeský ples je nezpochybnitelným vrcholem plesové sezony, a to nejen kvůli jeho konání v překrásných prostorách Obecního domu, který je nabitý historií, nebo vysoké úrovni kulturní zábavy a zážitků, připravených pro přítomné hosty, ale také kvůli delikatesním gastronomickým specialitám, které potěší oko i chuťové pohárky, překrásné výzdobě z živých květin na každém kroku, i pravému šumivému vínu Olivier signature brut - blanc de noir přímo z kraje Champagne, které dalo sektu jméno. To vše dohromady vytváří jedinečný zážitek.

Obsluha byla skvěláA tak jsme ochutnali jemnou srnčí paštiku s jablečno-citrusovým salátem, provensálský hovězí tataráček se smaženou kaparou, abychom si po náročném tanečním výkonu objednali filírovaná prsa perličky s lanýžovou omáčkou, glazované medové kachní prso s kedlubnovým zelím, k čemuž jsme si dali vína od předních pěstitelů, ověnčených cenami, jako třeba suché Rulandské modré, Sauvignon z pozdního sběru či sladší Solaris, a na závěr  si dali sladkou tečku - dezerty jak z nebeských sfér - například maracuja mousse s bílou čokoládou, čokoládový košíček s Brandy, či Red Velvet.

Mecenáš umění Rabina se svými andílkyKdo na ples nedorazil, jako kdyby společensky neexistoval. Potkat jsme tu tedy mohli třeba Hanku Kynychovou v tak odhalující dlouhé róbě, že to mnohým kritikům nedalo spát (ale moc jí to slušelo), Tereza Pergnerová dorazila skoro přímo z Mise nový domov v doprovodu partnera Jiřího Chlebečka, mecenáš Ladislav Rabina dorazil se svými dvěma překrásnými blondýnkami, Agáta Hanychová zase s bříškem v doprovodu toho, který vše způsobil, Dita Hořínková v doprovodu svého syna Filipa (aby později večer předvedli, co znamená "ve víru tance"), Andrea Kalivodová sice tento večer nezpívala, ale zato se blýskla nádhernými šperky Halada v ceně přes milion korun, takže si je pečlivě hlídala.

Pyroterra a její úžasná showPo světelné show skupiny Pyroterra se v nádherném sále rozezněly tóny krásné písně "Feeling good" od Michaela Bublé, kterou zazpíval muzikálový herec a zpěvák Lukáš Randák ve zlatém fraku za doprovodu krásných tanečnic v choreografii Petry Parvoničové, aby následně moderátoři představili zakladatele a pořadatele plesu manžele Kateřinu a Jiřího Duškovi, kteří uvítali všechny přítomné, a představili také charitativní rozměr plesu.

Zahajovací tanec večera patřil moderátorům a manželům DuškovýmNásledně spolu s moderátory Ivetou Lutovskou a Janem Čenským a doprovodu kapely Charlie Band ples otevřeli prvním tancem na píseň "Amazing Grace" a nutno dodat, že oba páry se této role zhostily se ctí. Hned se začaly připojovat i další taneční páry a parket se rychle zaplnil. Musím říci, že i já jsem se svou partnerkou Lenkou zamířil do kola, a tanec jsme si užili. Přidali se k nám i někteří účinkující, kteří zrovna nebyli na pódiu, a užívali si tanec se svými drahými polovičkami.

Bohuš Matuš a sólistky Charlie BanduK tanci všem hrála kapela Charlie Band a k tomu krásně zazpívaly Zuza Ďurdinová a Lenka Kopecká, Elis Ochmanová a Mariana Polyaková, Lukáš Randák a Bohuš Matuš, kteří se na pódiu střídali. Nutno podotknout, že kapela hrála hity, někdy trochu upravené pro taneční rytmus, a je třeba je pochválit, že hráli ve správném tanečním tempu. Prostě krásný zážitek. Toho jsem využil, a k tanci vyzval některé zpěvačky - které výborně zpívají - abych si užil tanec s nimi. A musím dodat, že to Elis i Mariana zvládly skvěle, krásně se nesly parketem a užívaly si tanec chvíli před tím, než samy půjdou na jeviště procítěně zpívat. I paní Dušková ve svých nádherných šatech plula krásně parketem, a k tomu jí z pódia zpívaly hvězdy z Divadla na Maninách.

Zpěváci z Divadla Na Maninách si ples užívali i jinakA zajímavý zážitek měl i Bohuš Matuš - když zpíval, jeho manželka seděla sama u stolu, tak přítomné pány požádal, aby jeho manželku někdo z nich vyzval k tanci. Byl jsem jediný, kdo této výzvy vyslyšel, a provedl Lucii parketem, což v přestávce mezi písněmi glosoval i překvapený zpěvák. Přestože jeho žena měla nové krásné střevíčky, tančila dobře a Bohuš by ji měl na podobné taneční zábavy brát častěji, aby se mohla vyžít i tanečně a dokonce i se svým manželem.

Helena, hvězda nejzářivějšíJako vzácný host vystoupila Helena Vondráčková. Zazpívala zde své krásné hity jako "Sladké mámení", "Nač v první chvíli vzdávat mač", "Dlouhá noc", a mnohé další. Zde nutno dodat, že všichni účinkující zpívali opravdu naživo, žádný playback nebo half-playback. Za to si všichni zasloužili velký potlesk, neboť i tento detail dokresloval vysokou úroveň a profesionalitu všech tvůrců tohoto večera. Při Helenině vystoupení se parket zaplnil lidmi známými i neznámými, aby si všichni užívali tyto okamžiky, a lidé často sami spontánně zpívali písně s Helenou. Hanka Kynychová a její tolik diskutovaný outfitNěkteří tančili, někteří si Helenu fotili, jiní se vlnili pod pódiem jako na koncertě.

Jedním z nejvýraznějších posluchačů Helenina vystoupení byla nepochybně Hanka Kynychová, která chvílemi tančila pod pódiem, chvíli fotila a natáčela si její vystoupení, a mnohdy fandila jak na koncertě. Nutno dodat, že její poprsí - dle některých až nevhodně moc odhalené - bylo při všech jejích pohybech pevné a nikdy nevykouklo více, než bylo společensky únosné. Možná jen chtěla potěšit přítomné pány svými krásnými a pevnými vnadami, nebo jejich dámám připomenout, že když si místo dortíku dají fitko, budou po nich chlapi šílet úplně stejně.

Výtěžek dražby byl darován třem rodinám s postiženými dětmiV průběhu celého večera, kdy si přítomní pánové v doprovodu svých dam užívali dobré pití, vynikající jídlo a zajímavý program, tak si také mohli přítomní zakoupit lístky do tomboly, zkusit své štěstí a vyhrát nějakou drobnost, co potěší, nebo dokonce zájezd do hotelu v Dubaji pro dva. A to za pokus jistě stojí! Před půlnocí následovala očekávaná charitativní dražba - kam sponzoři vložili své ručně zhotovené díla - jejíž výtěžek stejným dílem dostaly tři maminky, které se starají o své handicapované děti - Evičku, Honzíka a Kubíka.

Když manžel vydraží hodinky pro sebe, tak pro ženu vydraží zase šperkyDražil se obraz Elvise Presleyho, který přímo před diváky vytvořil známý umělec Josef Rataj, hodinky české značky Robot z dílny Josefa Zajíčka z limitované edice a překrásné šperky ze zlatnického studia Luboše Korbičky, jehož mottem by klidně mohlo být: "Materiál je tělem, kámen jeho duší". A dražené šperky ji rozhodně měly. Vše se díky štědrosti přítomných vydražilo za 670 tisíc korun, takže každá z maminek si odnášela dar v úžasné výši 223 333 Kč, což jim vehnalo slzy do očí, stejně jako paní producentce, která šeky předávala.

Podívejte se na tu krásu!Ke krásným duševním zážitkům patří i lahodná potrava, a zde jste si mohli vybrat mnoho chuťově zajímavých jídel, která připravila cateringová firma Vyšehrad 2000. A i tato strava byla zážitkem, tentokráte však zážitkem chutí a vůní, které se spolu s šampaňským stávaly neobyčejně nebezpečně dobrou kombinací zážitků. K tomu byla samozřejmostí obsluha na vysoké úrovni, a nutno podotknout, že i ta byla výborná. Nic nebylo nemožné, každé vaše přání číšník i kuchaři plnili vždy s úsměvem.

Dita Hořínková opět řádila...Prostředí Smetanova sálu bylo kouzelné, a člověk se tam mohl cítit jako král (v případě gentlemanů) či jako princezna (v případě krásných dam různého věku) v krásném sále pohádkového zámku. Koneckonců, proč ne, když obsluha, delikatesy i program byla na úrovni královského dvora. Přítomní si také mohli dát něco ostřejšího v Primátorském salonku, nebo navštívit přilehlý balkon a obdivovat protější Divadlo Hybernia (kde se mimochodem uvádí skvělé muzikály) či Českou národní banku.

Já a moje skvělá partnerka jsme si večer opravdu užiliAž nad ránem, po krásně prožitém plesovém večeru, jsme pomalu odcházeli ještě do tmy nového dne. Když jsme se však otočili, Obecní dům zářil do noci jako secesní drahokam, kterým samozřejmě je. Zářil nejen světly, které jeho krásu umocňovaly, ale především krásnými úsměvy lidí, kteří jej dnešního večera navštívili, a pro které manželé Duškovi se svým týmem připravili tento neobyčejný zážitek.

Moc za něj děkujeme!

Po něm přichází 365 méně zářivých i šedivých dnů, než zase nastane plesový vrchol sezony - na 6. ročník Českého plesu se můžeme těšit 24. února 2024.

 

A jak takovou událost vnímá sama žena, na to jsem se zeptal Lenky:

"Žena chce být alespoň jedenkrát za život krásnou princeznou na plese,
kde se setká se svým princem…"

''Točte se pardálice, točte se pěkně dokola...''Byla jsem pozvána na ples mým kolegou a fotografem Michalem. Dlouho tajil, kam že půjdeme. Pak jsem si přečetla článek na našem Musicalnetu a pochopila jsem - jdu na neobyčejný ples. ČESKÝ PLES! Jako správná žena jsem začala ihned šílet - nemám totiž nic na sebe! Raději jsem tedy si nechala ušít krásné nové šaty a už se nemohla dočkat, až nastane sobota 18. února a já si je vezmu prvně na sebe.

Je totiž jen málo příležitostí, kdy se žena může - a je jedno, kolik je jí let - cítit jako princezna. O své pohádce sní třeba celý život. Jednou z mála takových příležitostí, kdy se jí sen může splnit, je ples přímo královský. Český ples. Zvláště, pokud ho lze zažít jen jednou v roce, je absolutním vrcholem celé plesové sezóny a sejde se tam ta největší (nejen) pražská smetánka. Dorazili elegantní muži s dámami v překrásných róbách, a aura luxusu a vytříbeného vkusu byla všeobjímající. Vidíte hluboké dekolty, šperky za miliony, slyšíte slavné hlasy i odvážná slova.

Dvě hvězdy večera :-)Mně osobně nejvíce padly do oka šaty Elis Ochmanové, které navrhovala má oblíbená návrhářka Tereza Sabáčková. Navíc si výjimečnost této události užijete v prostorách, kde se psaly dějiny, a kde se stanete jejich součástí. K atraktivnímu prostředí samozřejmě patří pravé šampaňské a další vybrané nápoje, gastronomické delikatesy a elegantní výzdoba z tisíců živých květin.

V programu vystoupili vynikající čeští umělci. Český ples si zakládá na jejich exkluzivitě. Akce, na kterých vystupují, si velmi pečlivě vybírají. Proto i letos nás bavili ti nejlepší z nejlepších, v čele s hlavní hvězdou večera - Helenou Vondráčkovou, jejíž živý hlas a energie nám v jejím věku vyráží dech.

Krásní lidé v krásném Obecním doměKaždý z nás si zaslouží tu nejlepší péči - o tu se postaral milý a pozorný personál, jehož náplní práce bylo především udělat vše proto, abyste zažili ten pocit být dnes večer hvězdou. Českého plesu se zúčastnilo mnoho celebrit - jak jste si přečetli výše - já však musím zmínit alespoň Terezu Pergnerovou, protože takových akcí se málokdy účastní, a setkání s ní bylo pro mě obzvláště nadmíru osvěžující a příjemné. Především ji těšilo, že má Český ples i charitativní kontext. A jak ještě více umocnit pohádkovost této reprezentativní akce? Nechte celou tuto tsunami zábavy moderovat a provázet oblíbeným princem Janem Čenským a krásnou Ivetou Lutovskou.

Dámy, tohle si příští rok nemůžete nechat ujít!

 
Na závěr bych chtěla moc poděkovat producentům, manželům Duškovým, že měli tu odvahu a takovouto akci připravují již od roku 2017. A také bych ráda poděkovala svému "princi", že jsem se mohla celý večer díky němu cítit jako Popelka na královském plese.

Úžasný Český ples 18. února 2023
Krása, kam se podíváš Úžasná atmosféra již od vchodu Filip Antonio krásně preludoval Skvělý moderátorský pár dnešního večera
Kateřina a Jiří Duškovi zahajují Český ples Neuvěřitelně přesná souhra účinkujících a projekcí Světelně-tanečně-akrobatická show skupiny Pyroterra Lidé si rádi zaplesali...
Helena Sladce mámila... .. a spolu s námi prožila Dlouhou noc... ...aby odcházela s krásnou kyticí od producenta plesu Krásné zpěvačky Zuza Ďurdinová a Lenka Kopecká
Karel Janeček se svou manželkou Liliou nejen tančili Tvůrce Fausta Vojtěch Adamčík a Mefistofelka Nikola Ciprová v civilu Obraz Josefa Rataje byl také vydražen Úžasní manželé Duškovi
Manželé Duškovi si celý ples užívali Když zrovna zpěváci nezpívají, tak na jevišti blbnou :-) Ale když zpívají, stojí to za to! Agáta Hanychová v očekávání a Tereza Pergnerová na misi

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.