Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Dražba obrazů muzikálu Tři mušketýři

Zora Jandová představuje svůj oboustranný obraz ministrovi kultury Pavlu Dostálovi22. 2. 2005 na sté repríze byl oznámen termín dražby obrazů, které vytvořili umělci tohoto muzikálu a další oslovení umělci. Na středeční podvečer s datem 23. 3. 2005 přichystala produkce muzikálu Tři mušketýři charitativní aukci obrazů na mušketýrské téma. V hotelu Holiday Inn Praha, kam byla dražba zasazena, Iveta Bartošová a její dílobylo k vidění a následné koupi množství kresbiček dětí z dětských domovů i obrazy profesionálních výtvarníků. Chránit dobrou mušketýrskou pověst a podpořit ty, kteří pomoc nejvíce potřebují, se jali prostřednictvím svých děl a dílek také herci, zpěváci i kamarádi muzikálu.

O neutuchající zábavu se svým osobitým humorem postarala osvědčená moderátorská dvojice Aleš Háma & Jakub Wehrenberg (AHA-WEHR). Jakub Wehrenberg a Aleš Háma v roli dražitelůJejím žertíkům a vtipným narážkám neunikli vedle kamarádů a kolegů ani jejich vlastní zaměstnavatelé Michal David a Oldřich Lichtenberg. Vedle pánů producentů prezentovali své výtvarné umění také Pepa Vojtek, Bohouš Josef, Monika Absolonová, Radka Fišarová, Ilona Csáková, Martin Maxa, Michaela Kuklová, Jitka Zelenková, Jitka Molavcová, Ivana Macháčková, Zdeněk Podhůrský přihazujeJan Kalousek, Lenka Hornová, Markéta Mayerová, Iveta Bartošová, Zora Jandová, Miro Žbirka a řada dalších osobností českého šoubyznysu.

 Zájem vzbudily zejména plody "umění" bavičů Ivana Mládka a Petra Novotného. Nefalšovanou třešničkou na aukčním dortu byl bezpochyby obraz nazvaný Jen pěkně každý za sebe! z dílny Karla Gotta, který tak přispěl nadačním fondům třemi sty tisíci korunami. Karel Gott a Ivana Macháčková byli středem pozornostiNehraným obdivům se těšila zejména skvostná díla malířů Jana Mikušky, Martina Olivy, Blanky Bohdanové, Emy Srncové, Ivy Hüttnerové, Vlasty Kahovcové, Vladimíra Zubova nebo Jiřího Anderleho.

Velkým překvapením byl naopak nevelký zájem o mimořádná díla Martina Maxy a Míši Kuklové. Vladimír Zubov předává svůj dar Karlu GottoviPůvodně nevydražený Zubovův obraz Karla Gotta jako Alexandera Dumase zůstal, jak se později ukázalo, všanc proto, aby jej Mistr mohl osobně darovat Mistrovi… Výtěžek dražby putoval do Nadačního fondu Diamant dětem a Nadačního fondu Krtek dětské onkologie v Brně - celkem 1 500 000,- Kč. Nejdrážeji vydražené byly obrazy J. Anderleho (351 000), K. Gotta (300 000) a I. Macháčkové (105 000). Oboustranné dílo Zory Jandové se vydražilo na Slovensko za 73 000.

Fotografie Martin J. Polák, text Kateřina Kotalová

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.