Creative Commons License
Email Tisk

Prestižní klání muzikálových gigantů

Obě družstva na střídačceNymburk viděl v první jarní den prestižní přátelský promohokejový duel muzikálových gigantů - produkcí Cleopatra Musical a Agentury GoJa. Na sympatickém zimáčku se tak střetli Tři mušketýři s reprezentanty muzikálů Bídníci a Miss Saigon a vcelku slušně zaplněná hala tak mohla začít obdivovat známé tváře naší zábavní branže.

Braňo Polák v barvách Třech mušketýrůRadost z fušování do svého řemesla neměl jen reprezentační výběr českých hokejistek, který po ohlášeném podvečerním klání ještě na témže stadionku začal trénovat, a tak se dámy modlily, aby utkání šoumenů skončilo pokud možno co nejdřív.

I z toho důvodu ostatně muzikálový přáteláček pozbyl velmi záhy otěží prestižního klání a ohlášený match na třikrát 20 minut se změnil na jednou 20 a dvakrát 15 minut, Petr Kolář a Linda Finková zpívají svůj duet a to navíc při nepřerušované časomíře, která si prostě načítala vteřiny a minuty, ať už se zrovna hrálo, nebo se po odpískání nájezdovalo či jen tak stálo.

GoJáci nechali Mušketýry namlsat svými opozdilci. První dva góly 3M dostal náhradník za profigólmana - místní starší žák, se "sekerou" dorazila na led i jediná žena zápasu, Iveta Bartošová. Tomáš Bartůňek vyráží na ledovou plochuTa se okamžitě usídlila v mušketýrském brankovišti a až na pár výjimek v něm za vytrvalého atakování mušketýrského brankáře vytrvala až do konce zápasu. Rozhodčímu kupodivu neustálé postavení mimo hru Janečkova týmu nevadilo… Třikrát skórovala sama Iveta - Ota Balage na mantinelu střídačky…ale z toho dvakrát rukou a jednou puk doslova dokopala přes betony brankáře do sítě bruslí. V tu chvíli už každému začalo být jasné, že tenhle přáteláček se nebude hrát na remízu, jak bývá při takových příležitostech zvykem, nýbrž že se změní v cosi prazvláštního.

Jak to jen ta Iveta dělá, že dokáže každého chlapa (v tomto případě rozhodčího a nedostatečně protestujícího mušketýrského gólmana Matouše Rajmonta) okouzlit pohledem, to Bůh suď. Kdybychom měli počítat jen fér góly, je třeba přiznat, … a v akci na ledové plošeže by vyhráli Mušketýři zhruba 4:2, takhle to skončilo v jejich neprospěch 6:8 (2:1, 2:3, 2:4).

Diváci si přesto užívali. Jednak výborného bruslařského výkonu d'Artagnana Paľo Habery, jednak gólů dalších mušketýrských celebrit - Petra Koláře, Oty Balage a Petra Vojnara a v neposlední řadě soutěží a muzikálových písničkových bloků o obou přestávkách. Pavel Vítek Pavel Vítek ubezpečoval přítomné, že "Je přece král" a další nehrající mušketýrka Linda Finková jela na všechny, aby si ve finále zapěla duet "Čas na lásku mít" s obrusleným rockovým Lemieuxem (měl číslo 69) Kolářem. GoJa ve druhé pauze nasadila "Samotářku" Magdu Malou, zazpívala i Šárka Marková a vyvrcholením byl "Saxofonduet" Ivety a Tomáše Savky. Právě posledně jmenovaní se malým fanouškům upisovali i na střídačce Bídníků a Miss Saigon, u sousedů bylo v neusálé permanenci logicky hlavně duo Habera, Kolář. Podepisovali se ale i bývalí hokejisté Jirka Hrdina či Pavel Richter.

Praha, 11. 4. 2005

Mušketýři zdolali City Cops

Michal David v nezvyklém úboruPo čistě muzikálovém přáteláčku s Bídníky a Miss Saigon 21. března v Nymburce si Tři mušketýři mohli opět ozkoušet své hokejové umění v dalším klání 11. dubna na zimním stadiónu v Praze - Letňanech, kde se soupeřem Davidovým hvězdám stal tým Městské policie Praha. Záštitu nad utkáním převzal náměstek primátora Rudolf Blažek, takže každý se tu mohl cítit bezpečen… :-)

Co už ale ani policisté, ani pan náměstek nestihli zajistit, Ota Balage míří na střídačkubylo vytápění, protože taková zima jako v Letňanech na hokeji hodně dlouho nebyla… Zatímco policistů se prostřídalo na ledě asi 25, mušketýři nastoupili jen se dvěma kompletními pětkami a brankářem. Ani to je ovšem nezvyklalo na cestě k překvapivému vítězství. Soupeři nic nepomohl ani fakt, že početný tým "policejní akademie" bruslil fakt dobře, vypadal velmi vyrovnaně a z těch "hromotluků" šel na první pohled strach… Zřejmě totiž i proto došlo k podcenění muzikálové soupeře a…

Ještě před začátkem hokeje zazpíval kardinál Richelieu Tomáš Trapl, který excelentně vystřihl píseň Já vím a sklidil velký potlesk. Zvláštní způsob uvolnění brány…V 17:53 bylo Michalem Davidem vhozeno slavnostní buly a mohlo se začít přetahovat.

Hrálo se na tři dvacetiminutovky hrubého času, což znamená, že se časomíra ani na chvilku nezastavila. Jelikož nehrála Iveta Bartošová (která patrně po dohodě s rozhodčím poněkud znehodnotila nymburský duel), proběhl celý zápas bez větších faulů a absurdních situací. První třetinu Mušketýři kolem Paľa Habery vyhráli 2:1, a to nejen díky vstřeleným gólům, ale i výborným zákrokům brankáře Matouše Rajmonta. P. Vítek a T. Trapl zpívají O přestávce zazpíval divákům Rochefort Zbyněk Fric píseň Štěstí couvá a d'Artagnan Tomáš Beroun mušketýrskou hitovku "Jediná".

Hned na začátku 2. třetiny puk přelétl mantinely, takže se hra malinko opozdila. V jejím průběhu začaly padat pro hokej nezvyklé karty. Jako první byla udělena zelená karta, která podle slov moderátora znamenala - vrať se na střídačku, dostaneš panáka. Dále pak červená karta, která zapříčinila úspěšné trestné střílení městské policie na prázdnou branku. PJuraj Bernáth sleduje děj na ledové plošeo druhé třetině muzikáloví bardi nicméně vedli 5:3. Přestávku vyplnil duet Tomáše Trapla a Pavla Vítka Proč já a píseň Já jsem přece král Ludvíka XIII. Pavla Vítka.

V úvodu 3. třetiny jako první inkasovali 3M, ale při následném trestném střílení jejich kapitána Juraje Bernátha si napravili reputaci. Následně byla udělena další žlutá karta (pro změnu Mušketýrům) a strážníci svou jedinečnou šanci proměnili. Nakonec ale 3M stejně celý zápas vyhráli, a to 7:5. Zkušenosti Paľa Habery, Oty Balage či Sagvana Tofiho zkrátka přinesly své ovoce, a to nejen střelecké či nahrávačské.Sagvan Tofi na střídačce

Utkání vedle náměstka primátora Blažka a Michala Davida sledoval textař Lou Fanánek Hagen, Buckingham Tomáš Bartůněk, který sice v Nymburce nastoupil (za tým GoJa MH), ale tentokrát raděj zůstal v hledišti, protože nedostatečná výstroj týmu mušketýrů a přísné pohledy policistů exdraculovského chasníka kupodivu zastrašily… :-) a ani šéf městské policie Praha pochopitelně o podívanou nezůstal ochuzen. Na rautu se objevil i Alexander Dumas Karel Gott.