Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Tomáš Trapl oslavil své padesátiny velkolepým koncertem

Oslavenec si svůj narozeninový koncert sám vtipně moderovalVe čtvrtek 30. ledna se v pražském Divadle Hybernia uskutečnil koncert velmi úspěšného zpěváka, herce a pedagoga Tomáše Trapla. Přesně tento den tomu bylo 50 let, co se zpěvák narodil a rozhodl se, že své kulaté narozeniny oslaví se svými fanoušky. Číslice 50 nebyla ovšem jedinou důležitou číslovkou. Velmi podstatným číslem se stala i třicítka, protože tomu je právě 30 let, co se zpěvák objevil na hudební scéně. Před 30 lety by, myslím, ani samotného zpěváka nenapadlo, že jednoho dne jako právě dnes vystoupí před vyprodaným divadlem. Opravdu se koncert vyprodal do posledního místa a ti, co zaváhali, už neměli sebemenší šanci vstupenku na koncert sehnat.

O živý doprovod se postaral orchestr Pájky Pájk pod vedením skvělého Martina KumžákaCelým večerem chtěl zpěvák zmapovat své životní etapy, ale i svou dosavadní kariéru. Během koncertu Tomáše doprovázel orchestr Pájky Pájk pod vedením Martina Kumžáka, a o překvapení na tomto koncertě rozhodně nebyla nouze. Tomáš Trapl po celou dobu koncertu zaujal publikum svými komickými dovednostmi nebo historkami, ale v první řadě jeho oblíbenými písněmi. Jeho energie na jevišti rozhodně jeho věku neodpovídala a všichni by mu tipovali, Tomáš se také několikrát sám doprovodilže má v sobě energii dvacetiletého mladíka.

Při pouštění Tomášových nahrávek z dětství se celým divadlem nesl zvučný smích, protože by téměř nikdo nepředpokládal, že jednoho dne se stane opravdu uznávaným zpěvákem. Zpěvák si i koncert sám moderoval a to skvělým způsobem a atmosféra v divadelním sále byla naprosto uvolněná a diváci se skvěle bavili.

S vokálním tělesem Dobrý večer Quintet byl Tomáš spojený v jeho začátcíchPrvním hostem bylo hudební uskupení Dobrý večer Quintet. Kdysi byl zpěvák i členem tohoto hudebního uskupení, a to za dob studií na konzervatoři. Mezi zpěváky v této skupině jsme mohli zahlédnout i Ondřeje Rumla.

Mezi gratulanty nemohla chybět ani Tomášova žena Petra Kohoutová, která je zároveň členkou Sester HavelkovýchDruhým hostem byla skupina Sestry Havelkovy a jedna ze třech zpěvaček byla jeho manželka Petra Kohoutová, se kterou je už zpěvák ženatý 24 let. Společně s Petrou se představily zpěvačky Olga Bímová a Anna Vávrová. Právě uspořádat narozeninový koncert byl její nápad a manželé společně vystřihli duet „Hlaď mě a líbej“. Tomáš dostal nakonec i dárek v podobě řádu. Řád mu byl darován za to, že s ním jeho žena Petra vydržela v manželství už zmíněných 24 let.

Sestry Havelkovy přišly Tomášovi popřát několika písněmi ze svého repertoáruPoté zpěvák vzpomínal na svou pedagogickou činnost a jeho třetím hostem byla mladá talentovaná herečka a zpěvačka Míša Doubravová, kterou právě za jejích dob studií na konzervatoři Tomáš učil. Míša zazpívala písničku z muzikálu Rent a dál písničku z muzikálu Pomáda „Buď můj“ a samozřejmě jsme nemohli být ochuzeni o duet s Tomášem „Je nebezpečné dotýkat se hvězd“.

Míša Doubravová si se svým profesorem z konzervatoře zazpívala duetMíša zvolila pro tento večer velmi netypický účes a netypické šaty, které velmi připomínaly styl skupiny ABBA. Účes byl v podobě vlnitých vlasů a to proto, že zpěvák kdysi opravdu dlouhé vlnité hnědé vlasy měl, a o tom se můžete přesvědčit na fotografiích na našich stránkách. Účes a šaty mladé herečce k sobě skvěle ladily a nechala nás nahlédnout pod pokličku toho, jaké všechny vtipné metody Tomáš při výuce zpěvu používá. Tyto metody opět nenechaly publikum chladné a v celém sále propukl hlasitý smích.

Dlouholetý Tomášův kolega a kamarád Daniel Hůlka nemohl mezi gratulanty chybětNásledovala jeho velice důležitá etapa a to muzikály. V muzikálech Tomáš Trapl účinkuje už velmi dlouho, a proto na jeho koncertě nemohli chybět jeho kolegové z divadla, a to zpěvák Daniel Hůlka a herečka a zpěvačka Monika Absolonová. Daniel Hůlka zazpíval píseň „Ráj“ a při této písni se zavzpomínalo na autory, kteří už mezi námi nejsou jako například Zdeněk Borovec, Josef Bednárik nebo Karel Svoboda. Poté zpěváci dohromady zazpívali duet „Na lodi bez žen“, který Tomáš pro Dana otextoval.

Popřát svým zpěvem přišla ke kulatinám i Monika AbsolonováDalším hostem byla již zmíněná Monika, která už s příchodem strhla celé publikum, a společně s ní celé divadlo Tomášovi zazpívalo „Hodně štěstí zdraví“. Monika zazpívala svoji sólovou píseň, ke které si rovněž napsala text sama, a to „Zůstávám dál“. Nesměl chybět ani společný duet s Tomášem „Jsi moje star“. Monika byla trochu v rozpacích z toho, že se s Tomášem zná už 21 let a on se od té doby vůbec nezměnil, ale ona ano. Nakonec si Monika od Tomáše odnesla růži, kterou obdržely i ostatní umělkyně.

Tomášovo jubilejní dvoj CD pokřtili pan profesor Zdeněk Jankovský a nakladatel Popron Music Alan Piskač Zlatým hřebem večera byl křest nového CD, kde je 30 písniček z muzikálů. Toto CD Tomáš vydal proto, že si chtěl konečně nazpívat dané písně. Vždy, když vycházelo CD k muzikálu, ve kterém účinkoval, tak si píseň zazpíval vždy jiný zpěvák, ale on ne. Kmotrem CD byl pan profesor Zdeněk Jankovský, který Tomáše a Daniela Hůlku vyučoval na konzervatoři. Je mu už neuvěřitelných 92 let, ale i tak se přišel podívat na svého bývalého žáka, který se pyšní hudebními úspěchy. Ředitelka Nadace Modrý klíč převzala šek na 15.000 Kč a předala Tomášovi obrazy namalované dětmi a originální dort, ze kterého měl Tomáš velikou radostMezi posledními písněmi zazněla například arie z muzikálu Tři mušketýři „Touha znát“.

Na konci tohoto večera věnoval Tomáš Trapl 15 000 Kč nadaci Modrý klíč, která se zabývá dětmi i dospělými lidmi s mentálním a kombinovaným postižením. Ředitelka nadace přinesla jako dárek Tomášovi namalované obrazy, které právě malovaly děti s mentálním postižením a také velmi zajímavý dort - z obojího měl Tomáš obrovskou radost. Posledním hostem večera byla hudební skupina Dolmen, která s Tomášem celý koncert zakončila.

Závěr narozeninového koncertu patřil skupině Dolmen a Tomáš si na jevišti zařádil, jak za mlada!Tomášovi se jeho sólový koncert opravdu povedl a dokázal, že se právem řadí mezi uznávané a velice žádané muzikálové herce. Na závěr sklidil zasloužený standing ovation. Tomáš byl, je a jistě i bude na jevišti jako doma. Dnešní večer byl milý a publikum dokázal pobavit i očarovat. Žádné písni nechyběl velký prožitek a umělecké ztvárnění. Dostal spoustu dárků a květin a na oplátku pro své fanoušky připravil dárek - vynikající raut s hudebním doprovodem. Tomáš byl na roztrhání jak u svých fanoušků, tak i mezi svými kolegy v klubu. Bravurně dokázal přebíhat mezi těmito skupinami, aby si své narozeniny užil s každým.

Dlouhotrvající dojemný standing ovation nebyl jen projevem spokojenosti publika s nádherným koncertem, ale i vyjádřením úcty za Tomášovo dlouholeté hudební působení na muzikálových scénách i na konzervatořiVe foyer divadla hrála k poslechu kapela Funny dance band a Tomáš na after party svým fanouškům ještě pro velký úspěch něco málo zazpíval. Po půlnoci už se jen slavilo...

Za celou redakci přejeme Tomášovi k jeho krásným kulatým narozeninám hlavně hodně zdraví, štěstí, spokojenosti a uměleckých úspěchů, plno rolí a spoustu dalších takových povedených koncertů. Ať se Vám Tomáši daří a neopouští Vás Vaše energie a životní optimismus!   

Tomášovi to ten večer tuze slušeno, nechyběla noblesa ani lehká elegance Tomáš si samozřejmě s Dobrý večer Quintetem zazpíval a ani tentokrát nechyběl humor a nadsázka Petra Kohoutová byla hlavní iniciátorkou nápadu oslavit manželovy kulatiny velkolepým koncertem Daniel Hůlka si blahopřání Tomáši užíval s humorem sobě vlastním
Monika si s Tomášem střihla pěkný duet Jsi má star Křest CD se odehrál v dešti barevných konfet Originální dort Tomáše skutečně dostal do kolen Narozeninový dort oplýval mnoha vtipnými detaily včetně marcipánové figurky samotného oslavence
Koncertu pobaveně přihlížel také Tomášův kolega z muzikálu Quasimodo Ondřej Ruml Tomáš od svých blízkých a fanoušků obdržel spousty květin a dárků Další vtipný dárek od fanoušků – Tomáš má v Praze dokonce už i svou ulici! Dárky pro oslavence se předháněly svou vtipností a nápady – Tomáš dostal i po sobě pojmenovanou pálenku, prý měla pořádné grády!
Daniel Hůlka se na oslavě rád zdržel V divadelním klubu se Tomáš nemohl od fotografů odtrhnout, stále přicházeli další a další zájemci, kteří si oslavence toužili zvěčnit Také autogramiáda neměla konce, Tomáš se podepisoval v klubu kolegům i fanouškům na rautu ve foyeru divadla Monika Absolonová se na oslavě výborně bavila

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.