Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Zdeněk Podhůrský zpíval pro handicapované děti v cukrárně La Fantasia

Třetím hostem pořadu Mlsání s hvězdami byl velký sympaťák Zdeněk PodhůrskýPořad Mlsání s hvězdami, který se bude pravidelně opakovat v kavárně a cukrárně La Fantasia na Václavském náměstí 56, vznikl proto, aby pomáhal handicapovaným dětem. Z každého poháru, který si tady dáte, jde část výtěžku právě na charitativní účely. Stejně tomu tak bylo i v neděli 19. května 2013, kdy přišel podpořit svůj projekt pro děti „Číslo na Boha“ oblíbený moderátor, herec a zpěvák Zdeněk Podhůrský. A nebyl na to sám, přivedl si dokonce i dva hudebníky, a tak si diváci mohli vychutnat nejen vynikající poháry z gelato show, ale poslechli si i Zdeňkovu původní písňovou tvorbu za doprovodu malé kapely.

Společně s Olgou Černohorskou představil Zdeněk své probíhající i chystané projektyPořad zahájila již tradičně „duchovní matka“ a autorka celého projektu Olga Černohorská a představila majitele cukrárny Benjamina a Jana Kovaříkovi, kteří pro tyto bohulibé účely poskytují nejen prostory, ale dávají k dispozici i unikátní mrazicí pult (jediný v celé ČR!), na kterém umělci přímo před zraky diváků za vydatné pomoci mistra cukráře Jana Kovaříka vytvářejí své „hvězdné“ poháry. Tuto dobrotu si může každý namíchat dle vlastních chutí a fantazie, a nutno říci, že pod rukama našich hvězd vznikají vskutku originální dílka, která nejen krásně vypadají, ale hlavně výborně chutnají!

Za doprovodu své kapely Zdeněk zazpíval několik vlastních písní a diváci je odměnili uznalým potleskemZdeněk také představil svou literární tvorbu, byly to hned dvě knížky „Uvař, co umíš!“, knížka básniček pro děti „Všelicosi“. Trojlístek knížek doplnil ještě titul „Laskavý dobrodruh Zdeněk Podhůrský“, který je napsán formou rozhovoru, autorkou je Miroslava Besserová. Z hudební oblasti si diváci mohli zakoupit CD „Mám ji v patách“, které Zdeněk natočil se svou kapelou Underhill Band, a DVD „Číslo na Boha“, jehož hlavním účelem je podpořit tento stejnojmenný projekt. Na závěr Zdeněk představil i růžové víno, z jehož prodeje jde celá částka na projekt "Číslo na Boha".

Za pomoci mistra cukráře Jana Kovaříka Zdeněk zhotovil svůj originální hvězdný pohárPo obsažném rozhovoru následovala hudební část, ve které Zdeněk divákům představil svou kapelu Underhill Bandve složení Zdeněk Podhůrský – kytara, zpěv, Zdeněk Beran – cajon (kapelník skupin Underhill a Glanc) a Jarmila Chromíková – akordeon a klarinet, která také účinkuje i ve výše zmíněné kapele Glanc.Svou produkci zahájili písní „Číslo na Boha“, a pokračovali ještě několika dalšími skladbami ze Zdeňkova CD, například „Peklo nebo nebe“ či „Slaný déšť“. Diváci ocenili živou produkci povzbuzujícím a nadšeným potleskem.

Se svým pohárem Zdeněk samozřejmě rád zapózoval fotografůmNásledovala krátká přestávka, po které se již všichni nahrnuli k mrazícímu pultu v radostném očekávání gelato show. Na jedné straně Zdeněk Podhůrský s Janem Kovaříkem, na druhé straně novináři, fotografové a ti šťastnější diváci, kteří si nenechali ujít příležitost vidět celou gelato show pěkně zblízka. A bylo na co se dívat! Zdeněk coby tvůrčí člověk se nenechal dlouho pobízet a za asistence mistra cukráře sám vytvořil celkem rychle úhlednou čokoládovou misku. Potom si vybral čtyři různé kopečky zmrzliny, které bylo nutno na mrazícím pultě špachtlemi promíchat, aby se všechny chutě pěkně spojily, a tuto hmotu pak vložil Zdeněk do připraveného čokoládového košíčku.

Na stěnu slávy v cukrárně Zdeněk zvěčnil svůj autogramPak už jen stačilo dozdobit pohár ovocem, šlehačkou a čokoládovými ozdobami a hvězdný pohár byl na světě! Sotva se Zdeněk se svým pohárem stihl vyfotografovat, už se na něj vrhli všudypřítomní mlsouni, kteří se nemohli dočkat, až právě vytvořený pohár ochutnají. A Zdeněk se ochotně rozdělil! Ale nebojte se, nebylo to tak, že by se všichni přítomní diváci museli podělit o jediný pohár. Naopak, Jan Kovářík pohár dle Zdeňkova receptu ochotně ostatním zájemcům namnožil, takže každý dostal svůj. Také jsem neodolala a musela ochutnat. Byl opravdu vynikající!

Gelato show si vyzkoušel také náš fotograf Michal Škvor a nebyla to vůbec žádná legrace, jak by se na první pohled zdálo…A tak zatím co se Zdeněk podepisoval na stěnu slávy, ostatní včetně přítomných novinářů mlsali a obdivovali zručnost Jana Kovaříka. Výhodou při gelato show totiž je, že si každý zájemce může nechat vyrobit svůj originální pohár, vymyslet tvar čokoládového košíčku, namíchat zmrzliny podle svých chutí a ozdobit pohár dle své fantazie. Domnívám se, že tahle atrakce se stane v Praze zřejmě opravdu velkým hitem. A to je dobře. Protože část výtěžku z každého poháru prospěje dobré věci a pomůže handicapovaným dětem.

Zdá se, že i Zdeňkova přítelkyně Ilona byla s Mlsáním s hvězdami spokojená a v dobré náladěNeváhejte proto cukrárnu La Fantasii navštívit a vše zažít na vlastní kůži! Mlsání s hvězdami bude teď probíhat každou neděli, vždy od 15 hod. A s kým si můžete přijít zamlsat? 26. května s Michalem Davidem, 2. června s Janem Křížem a Maruškou Blahynkovou, 9. června se skladatelem Zdeňkem Bartákem (pozor, výjimečně už od 14 h.!) a 16. června s Kamilou Nývltovou. Kapacita cukrárny je omezená, proto si neváhejte zajistit vstupenky včas. Možnost máte mailem na  Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript nebo přímo v pokladně cukrárny, otevřeno je denně kromě soboty od 9 do 20 h. Nově je možné objednat si vlastní gelato show, třeba na nějakou rodinnou oslavu.

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.