Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Miro Šmajda na Létě plném hvězd vyprodal dva koncerty

Miro si se svým nezaměnitelným úsměvem okamžitě získal přítomné publikum na svou stranuSetkání s Mirem Šmajdou na výstavě Léto plné hvězd slibovalo zajímavé zážitky. Podtituly koncertů Slunce, Šmajda a pár facek a Slunce, Šmajda a erotika zněly sice tajemně, ale nebyly jediným důvodem, proč byly oba koncerty velmi rychle vyprodané. S oblíbeným rockovým zpěvákem se chtěly setkat fanynky všech věkových kategorií nejen ze všech koutů naší republiky, ale až ze Slovenska.

Miro přijal pozvání Olgy Černohorské již potřetíNa svůj, v pořadí už třetí ročník koncertů, na výstavě Léto plné hvězd se však těšil i Miro Šmajda. Rád se vrací po dlouhé době do Prahy, a proto pozvání Olgy Černohorské s radostí přijal. Výstava se i pro něho stává „srdcovou záležitostí“. Několikrát bylo třeba změnit termín koncertů, ale nakonec se podařilo sladit datum koncertů s již uzavřeným programem LPH, a konečně mohla Olga „blonďatou medúzu“ v Praze přivítat.

Prvním Mirovým převtělením byl americký zpěvák Max Jason MaiOdpolední koncert se neobešel bez malého zpoždění. Vzhledem k téměř tropickému počasí si úprava zevnějšku Mira vyžádala „akademickou čtvrthodinku“. A potom se již ocitnul v „palbě“ otázek Olgy. Její otázky ho však z „míry“ nevyvedly. Přiznal se, že v poslední době měl „létající galoše“, které ho zanesly až do Ameriky. Po Evropě se mu však stýskalo, a proto za mořem dlouho nezůstal.

Prasklou strunu zachránil zvukař Jirka – náhodou měl s sebou náhradníSpolu s ním se vrátil i jeho kamarád Max, který je vlastně jeho „druhé já“. Na přání publika se Max sice ukázal, ale moc toho nepředvedl. Nabídnul do publika pekáč buchet, zazpíval pár taktů známé písně „Don´t close your eyes“, a se slovy „moje kamarádka Šmajda mě učit jen jeden hit“, se rozloučil a odjel na letiště. A tak kytaru, k radosti fanynek, převzal opět Miro. Ozvalo se pár akordů a na kytaře prasklo „géčko“. S tím mu však vypomohl zvukař „pirát“ Jirka a Olga využila čas, kdy Miro měnil prasklou strunu a dolaďoval kytaru, k nové palbě otázek.

Strejda Bob je svérázný chlapík – skoro nikdo Mira nepoznalSamozřejmě došlo i na strejdu Boba. Olga o něm slyšela, že bez něj Miro nikam nejezdí a všude ho bere sebou. Požádala Mira, aby strejdu Boba představil. Tomu se Miro dlouho bránil. Se strejdou se nerad chlubí. Je to černá ovce rodiny a chování má opravdu podivné. Fóry sice sype z rukávu, ale dá se říci, že se chová jako hulvát. Publikum však začalo skandovat: „My chceme Boba!“, a když se ozval hit „Mně se líbí Bob“, byla to pro Boba výzva, které odolat nemohl a doslova se na pódium vřítil.

Se strejdou Bobem byla velká legraceMusím přiznat, že se Bob opravdu moc chovat neumí, navíc tvrdí, že všechny hity skládá on a Miro mu je vždycky „čmajzne“. Navymýšlel si toho dost a možná by i na těch pár facek došlo,ale Olga ho dokázala usměrnit a raději už, k velké radosti fanynek, opravdu dala příležitost pouze Mirovi.

Pořad byl plný vtipných dialogůRadost fanynek byla opravdu velká. Už při prvním hitu „Last Forever“ zpívaly téměř všechny. Přesto, že se jednalo o píseň s anglickým textem, rozhodně nebyla pro jeho obdivovatelky neznámá. Ani další píseň „Svět“, kterou Miro zpívá česky, nebyla pro nikoho v sále neznámá. Miro rozhodně nemusí mít obavy z okamžiku, kdy by měl „okno“ a zapomněl by text. Nápovědu by dostal ze všech stran.

Autogramiáda a focení s Mirem nebraly po odpoledním koncertu koncePo ukončení koncertu se Miro dlouho podepisoval na srdíčka a hvězdičky, které autorky výstavy vyrobily specielně pro tuto příležitost a které bylo možno na výstavě zakoupit, a tím podpořit chritativní zaměření celé akce. Myslím, že bych nenašla jedinou fanynku, která by podpis Mira nezískala. Mnohým z nich bude představení s oblíbeným zpěvákem připomínat i společná fotografie. Zatímco odpolední koncert byl hodně o převlecích, humoru a mluveném slovu, večerní koncert byl spíše o muzice, i když o humor rozhodně také nouze nebyla.

Při večerním představení zbyl po Maxovi pro diváky už jenom pekáč buchetPři večerním koncertu Miro strejdu Boba už nechtěl pustit do sálu za žádnou cenu. Miro sám je dosti plachý a strejda Bob to odpoledne – podle něho – trochu přehnal. Na otázky Olgy odpovídal Miro trochu rozpačitě. Neváhal u otázek, které směřovaly k jeho budoucí práci. Věří, že se mu do půl roku podaří dokončit desku. Ale otázky Olgy, které se týkaly lásky, se zdálo, že Miro neslyšel. Prozradil však, že skutečně zamilovaný ještě nebyl. O lásce rád zpívá. Lásku vidí všude kolem. Není to jen vztah dvou lidí, ale i láska k vodě, k lidem, ke zvířatům a k přírodě.

Také po večerním představení věnoval Miro svůj čas fanynkám a podepisování fotografií i hračekVšem otázkám Olgy, které měly erotický podtext se Miro s úspěchem vyhýbal. A tak diváci neviděli ani pár facek ani se nedočkali pikantních erotických historek, které by Miro prozradil. Přesto však nebylo vidět na tvářích diváků zklamání. Naopak rozcházeli se jen neradi, a ještě dlouho po skončení koncertu byl Miro  v zajetí nadšených fanynek. Osvobodila ho až Olga, která akci ukončila a Miro musel slíbit, že jeho návštěva na výstavě nebyla poslední. Možná i vám vrtá hlavou, stejně jako mně, že Mira, Maxe a strejdu Boba ještě nikdo pohromadě neviděl! No, je to přinejmenším divné! Ale každé tajemství se jednou vyzradí!

Miro hýřil po celou dobu dobrou náladou Olga zapojovala do diskuze i diváky Max předvedl divákům svůj vypracovaný pekáč buchet Max se předvedl jako pravá americká hvězda – Miro si dovede dělat legraci sám ze sebe
Strejda Bob odpoledne tak trochu zlobil Strejda Bob i na výstavě našel své staré dobré známé z hospůdky – jednoho ze štamgastů si zahrál i Pavel Vrána Miro si odpolední koncert opravdu užíval Miro dovede s diváky navázat bezprostřední kontakt
Olga neodolala a musela si strýčka Boba také vyzkoušet Buchty od Maxe vzbudily mezi fanynkami hotové pozdvižení – prý moc chutnaly Miro se na přání podepisoval i do výstřihů Max Jason Mai připojil svůj podpis na charitativního slona ke svému kolegovi z Eurosongu Alexandru Rybakovi
Miro je velký pohodář... … a jindy zase romantik Ani Mirův podpis do knihy návštěv Léta plného hvězd nesměl chybět

Mirův koncert přišel navštívit i Petr Ševčík

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.