Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Editorial číslo 1 - Jak to vše začalo

Všechno započalo v roce 1996, kdy jsem byl pozván přes známou na recepci po představení muzikálu Dracula. Samozřejmě jsem s sebou vzal fotoaparát a zachytil děkovačku a dění v zákulisí. Muzikál mne zaujal, ale bylo mi jasné, že dostat se na představení s fotoaparátem bude těžké. Pokračování bylo téhož roku, kdy jsem pro Konzervatoř Jaroslava Ježka fotil prezentační ukázku z muzikálu Vlasy. Tam jsem se dozvěděl, že se připravuje stejnojmenný muzikál v Divadle Pyramida na holešovickém Výstavišti.


Jelikož tam účinkovali i posluchači pěveckého oddělení, nebyl problém - díky mým kvalitním fotografiím - získat pověření k nafocení muzikálu. Produkce vyšla vstříc a umožnila mi několik představení nafotit. A jelikož neměli fotografie z představení, domluvili jsme se na spolupráci: já budu smět fotit představení, oni zase využijí mých fotografií k prezentaci v tisku. Díky této spolupráci se mé jméno pomalu dostávalo do povědomí lidí, kteří se v muzikálové branži pohybovali. Doma se mi tak začali vrstvit fotografie převážně z muzikálu Hair.

Další výzvou byl muzikál Jesus Christ Superstar, který se v té době již hrál v jen pár kroků vzdáleném divadle Spirála. Získat však povolení byl problém, až produkční paní Košařová mi na základě mých fotografií právě z Pyramidy umožnila fotit na novinářské prezentaci verze 97. Tehdy nebyly digitály a citlivé filmy byly drahé. I tak se však podařilo zhotovit několik fotografií, které zachycují tento překrásný muzikál.

Díky prezentaci na internetu se v dalších produkcích mohli podívat na mé fotografie z jiných muzikálů, což mohlo kladně ovlivnit jejich rozhodnutí povolit mi fotografování na muzikálových představeních. Díky těmto souhlasným postojům mohli čtenáři mého webu vidět fotografie z muzikálu Hair, Jesus Christ Superstar, West Side Story, Dracula, Evita, Rusalka, Krasař, Benzín a majkap, Juno a Avos, Johanka, Popelka, Monte Cristo, Hamlet, Kleopatra, Pomáda, Brouci, Starci na chmelu, Romeo a Julie, Edith Piaf - vrabčák z předměstí.

V roce 2000 jsem byl osloven Jakubem Zahradníkem a Petrem Košařem, se kterými jsem začal spoluvytvářet první muzikálový projekt, web Musical.cz. Ale o tom až v dalším editorialu.

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.