Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Rozhovor - Jan Urban

Jan UrbanKdy vás vlastně poprvé napadlo, že byste chtěl dělat muzikál?
Velmi mě přitahovalo divadlo. Asi od 16 let jsem tančil a chtěl jsem to zúročit v tanečním představení a podařilo se mi to asi v roce 1993 účinkováním v divadle Labyrint v představení Pokořitelé Tróje, to byla vůbec má první zkušenost. Jednalo se o činoherní představení se zpěvem a s tancem. Poté jsem se dostal do Draculy a od té doby už jsem zůstal věrný muzikálům.

V Pomádě máte rekordní počet rolí, asi pět…
Já dokonce možná spočítám, že jich je víc: Sonny, Roger, Johny Casino, Teen Angel - to byla dvojrole a teď jsou to dvě odlišný role. Pak jsem dělal i Eugena dvě představení, no a teď Dannyho. Takže vlastně opravdu pět, když se ta dvojrole vezme jako jedna.

A kterou z nich máte nejraději?
To je těžko říct. Nejradši mám písničku anděla a mám strašně rád písničku Svit luny v Rogerovi. Tu postavu Rogera mám vůbec rád a myslím si, že jí mám vyhranou docela slušně, akorát na ni nemám tu správnou figuru… No a nejlepší je asi Danny, ten má nejvíc gagů, role mě těší a možná i sedí asi nejvíc, ale to se dá těžko říct po druhém představení.

Už se vám na Pomádě stalo, že vás někdo "odboural"?
Jestli se to stalo? To se stává běžně! Největší expert je na to Martin France, ten odbourává kdy může. Snaží se o to i Zbyněk Fric a ještě pár lidí. Tím si tak mezi sebou zpestřujeme představení.

A vy jste někdy někomu něco provedl?
To jsou jenom drobnosti. Ale že bych někomu něco opravdu provedl… provedli jsme v domnělý den derniéry s panem Novákem. S Bohouškem Matušem jsme dělali anděla jako jediní a rozdělili jsme si jeho písničku na dvě části. Tu první odzpíval Bohoušek, druhou já a nikdo to nevěděl. Hlavně to nevěděla Frenchy. Takže když Frenchy odbíhá nahoru na schodiště, jak jistě víte, Bohoušek odešel a já jsem se objevil ze shora. Takže tam se dá říct, že jsem vážně někoho odboural.

A která Frenchy to hrála?
Myška Badinková. Byla nadšená. To byl dobrej fór, na to asi jen tak nezapomeneme.

Jakou hudbu posloucháte?
Já jsem úplně prapůvodně folkař. Drnkali jsme s klukama na kytary a zpívali písničky Jarka Nohavici, Karla Kryla a dalších. Dodnes se tak občas scházíme… Ale jinak se mi jako styl hudby strašně líbí funky, pro mě je to nejkvalitnější muzika.

Povedlo se vám někdy něco podobného jako Pavlovi Polákovi, který hrál stejný večer jak v Draculovi, tak v Jesus Christ Superstar?
Taky se mi podařil takový husarský kousek, nedávno, když byla Kapka naděje. Tam jsem představoval Sonnyho v ukázkách z Pomády a musel jsem přijet na výstup anděla na Výstaviště. Převlékání proběhlo v autě a když jsem dorazil do divadla, tak právě odbíhal Danny ze svého výstupu před písničkou anděla a už pomalu začínala mluvit tu svou repliku Frenchy. V divadle mi pak jen nastříkali na hlavu třpytky a bylo hotovo.

Uf, to se tedy při pomyšlení na takovou situaci potíme hrůzou. Děkujeme za rozhovor

ptaly se Veronika Hanzlíková a Veronika Stehnová

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.