Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Čertovský mariáš v divadle Milenium

Čertice přesvědčují kovářem, že Brambelinda je jejichNa 5. a 6. prosince si pro všechny děti připravilo divadlo Milenium velice hezký dárek. Mikulášská představení muzikálu Dany Bartůňkové Čertovský mariáš. I když během celého představení byly na jevišti jen čertice a jejich vládce Luciferando, tak se všechny děti v sále stejně dočkaly. Po skončení představení přišel na scénu Mikuláš a každé dítko obdaroval taškou s malým překvapením.

Lakota všem ukazuje svůj veliký pytel nakradených věcíPříběh muzikálu byl vskutku jednoduchý. Což se není čemu divit, vzhledem k tomu, se jedná o představení výhradně pro děti. U starého mlýna v temném lese straší čertice Klifuména a Belzemína. Od svého pána Luciferandy, mají jediný úkol. Přivést do pekla prohnilé duše. Zlého Kazisvěta a hamižného Lakotu.Kovář poráží čertice v mariáši

V té době se do lesa zatoulá pejsek princezny Brambelindy a ta se ho vydá hledat. Kníže pekel, který je právě na kontrole svých dvou svěřenkyň se do Brambelindy okamžitě zamiluje a chce si jí vzít za ženu. Princezna odmítne a je jí proto Luciferandem vzata její krása. Na blízku je však statečný kovář, který se nebojí pekla, ale hlavně zatraceně dobře hraje mariáš. Klifuména a Belzemína si princeznu ihned oblíbilyPouze karty by mu ale k vysvobození nestačily. Lesní skřítek Smíšek ví, jak princezně pomoci: „Láska je přeci ten nejkrásnější cit na světě, a na tu ani Peklo nemá!!!"

Luciferando na kontrole svých dvou čerticPři hodnocení inscenace musím vycházet z myšlenky tvůrců, že se jedná o muzikál pro děti. I proto je děj velice jednoduchý, zápletka i rozuzlení podána pěkně po lopatě a většina písní se opakuje dvakrát i třikrát, aby malí diváci stačili všechno vnímat a neuteklo jim nic z pohádkového příběhu.

ISmíšek rozveseluje ošklivou princeznu když hlediště nebylo zcela zaplněno, herci hráli s velikým nasazením. Obě čertice za téměř hodinu a půl neodešly ze scény a neustále poskakovaly a tropily kdejaké čertoviny. I kníže pekel Luciferando hrál svou roli ukrutného vládce velice přesvědčivě, k čemuž mu napomáhal jeho dobře vyvedený kostým s obrovskými rohy a dlouhým pláštěm. Krásným nápadem inscenátorů, bylo zapojení lesního skřítka Smíška. Pro herečku v chlupaté kombinéze nebyl problém rozesmát celé publikum, Princezna s čerticí dětem nabízejí dárečkycož zvláště mladé osazenstvo hlediště velice ocenilo.

Ale abych stále jen nechválil. I tento vskutku povedený muzikál měl pár svých mušek. Hned ta první a největší, která mě opravdu mrzela, a od první písně jsem se s ní nějak nemohl vyrovnat. Konec představení se změnil ve velikou pohádkovou diskotékuTo, že ve většině divadel poslouchám hudbu z nahraného media, na to jsem si již zvykl. Čertovský mariáš byl zpíván kompletně na playback. Nevím, zda-li si toho vůbec všimli přítomné děti, ale pro mě to bylo opravdu veliké mínus.

A druhá věc, tedy spíše jen drobnůstka. V divadle byla pro děti připravena doprovodná vzdělávací hraVždy jsem si myslel, že kovář má být umouněný od popela a jeho šaty mají být spíše s černými fleky. Kovář v tomto muzikálu má na oblečení fleky bílé. Což mi neustále evokovalo myšlenku, že se jedná spíše o mlynáře. A vzhledem k tomu, že se děj odehrává u starého mlýna, řekl bych, že by bylo lépe, Na konci se ukázal mezi postavami i Mikuláškdyby princeznu vysvobodil mladý mlynář.

Čertovský mariáš je opravdu hezký muzikál pro všechny děti. Budete-li mít možnost a soubor Metropolitního divadla Praha toto představení někdy bude hrát, tak určitě neváhejte a běžte sebe i své děti potěšit. Každé dítko si přeci rádo zatančí s čertem, princeznou, či skřítkem Smíškem.

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.