Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Kalich chystá další premiéru

Nedlouho poté, co proběhla premiéra Johanky z Arku chystá divadlo Kalich další muzikálovou premiéru. Bude to Bílý Dalmatin.

Již 28. září se odehraje v Kalichu premiéra nového muzikálu - Bílý dalmatin. Jak již název napovídá, půjde o podívanou hlavně pro děti. Příběh o kamarádství, radosti, ale také smutku a smyslu pomoci druhým, vypráví o dalmatinovi, který kvůli závisti zlé čarodějnice přijde o svoje krásné barevné puntíky. Příběh objevila režisérka Mirjam Landa, autorem hudby je Petr Günter a jednu píseň dopsal i Daniel Landa.

Kromě početné dětské company se v muzikálu objeví Vlasta Korec, Jana Fabiánová, Ondřej Izdný, Jana Vaculíková, Filip Gröger, Lucie Pernetová a další

Rozhovor s režisérkou Mirjam Landa

Co vás přivedlo k nápadu připravit muzikál pro dětské publikum?

"Vlastně za to může náhoda. Kdysi jsem zaslechla písničky, které uslyšíte v našem muzikálu, a moc se mi líbily. Tak jsem si zajistila práva, aniž bych tenkrát věděla, kde bych mohla představení uvést. A najednou přišla možnost nastudovat ho v Divadle Kalich. Štěstí přeje připraveným… "

V Divadle Kalich jste před Bílým dalmatinem režírovala velice úspěšný muzikál Touha, který je stále na repertoáru. Jaký mezi nimi vidíte rozdíl?

"Nabízí se sám: v Dalmatinovi hrají vedle dospělých děti, které tancují a zpívají. Na zkouškách jsme tedy museli pracovat ještě intenzivněji, než je tomu běžně zvykem. Ale jinak celý tým přistupoval k oběma inscenacím stejně. Fakt, že jedna je i pro dětského diváka, nehrál roli. Bílý dalmatin je rovnocenný muzikál."

Jak jste herce do Dalmatina vybírala? Probíhaly konkurzy?

"Věřím, že v České republice je jistě spousta dobrých herců, ale dobrých herců, kteří zároveň výborně zpívají i tančí, je tu zoufale málo. Nebylo proto zapotřebí dělat na role dospělých konkurzy, oslovovala jsem přímo konkrétní kolegy, o jejichž kvalitách jsem byla přesvědčena. Pokud jde o dětské herce, jako první jsme vyhlásili taneční konkurs s tím, že dobře tancujících dětí ve věku kolem deseti až dvanácti let zřejmě nebude mnoho. Teprve potom jsem přihlíželi k herecké dovednosti a zpěvu. Naštěstí jsme mezi vybranými dětmi našli i holčičky, které umí zpívat. "

V muzikálu vystupuje také vaše dcera Anastázie. Ta rovněž prošla konkurzem?

"Jistě, jako každé jiné dítě. Určitě jsem ji nikterak nezvýhodňovala. To bych byla proti sobě a hlavně proti ní."

Je pro vás spolupráce s dětmi v něčem inspirativní?

"Dětem spíš musíte dávat jasné pokyny, nemůžete čekat, že přijdou samy s vlastními nápady. Na to je muzikál příliš náročný žánr. Takže o vzájemné inspiraci lze hovořit spíše v případě dospělých herců."

rozhovor Jaroslav Panenka, zdroj: TZ zpráva Divadla Kalich

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.