Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Sportovní den v Průhonicích

Turnaj dětských fotbalových týmů probíhal celé dopolednePoslední prázdninovou sobotu 29. 8. 2009 se konal další ročník již tradičního Memoriálu Honzy Dvořáka na fotbalovém hřišti v Průhonicích. Hlavními aktéry dopolední části programu byli děti z dětských domovů, které sehrály fotbalový turnaj a po celé dopoledne se mohly zúčastnit nejrůznějších soutěží a akcí, zaskákat si na skákacím hradě, vyzkoušet si nafukovací lezeckou stěnu nebo se třeba nechat neobvykle nalíčit. Hudební kulisu k zábavnému programu obstaral DJ Michal Tůma, který zastal i moderování následného odpoledního bloku vystoupení umělců na připraveném pódiu.

Pro děti byla připravena celá řada atrakcíPěvecký program na plakátech avízovaný na 13. hodinu, začal o dobrou půl hodinu dříve. Alespoň se řada návštěvníků, včetně mě, mohla na cestě z centra Průhonic spolehlivě navigovat jen podle tónů známých muzikálových melodií. Na malém pódiu hned u vstupu do areálu se postupně vystřídaly známé hvězdy divadel Broadway a Hybernia. Monika Absolonová, Monika Absolonová sklízela zasloužený potleskMarián Vojtko a Tomáš Savka hned na úvod nalákali ukázkami z veleúspěšného Draculy diváky do Divadla Hybernia.

S pozvánkou na Broadway je následoval silný tým Mony Lisy ve složení Tomáš Beroun, Dasha, Martin Skala, Alan Bastien, Bohouš Josef, Markéta Procházková a Vlasta Horváth. V druhé části vystoupení nám Alan Bastien, Dasha, Tomáš Beroun a Martin Pošta připomněli, Dasha a Tomáš Beroun při duetu z Mony Lisyže se do Divadla Broadway v novém roce zase na čas vrátí Angelika. Po té již Michal Tůma k mikrofonu přizval Moniku Absolonovou, aby gratulovala a předala ceny vítězným týmům dětského fotbalového turnaje. Pocty se tak dočkali sportovci z Dětského domova Nymburk, týmu Crepérie U Slepiček a zejména vítězného Dětského domova Zbraslav. Duet renesančních umělců Bohouše Josefa a Alana BastienaZávěr hudebního programu již patřil Kleopatře a "Síla vůle bohů" v podání Mariána Vojka a "Teď královnou jsem já" od Moniky Absolonové se staly krásným vrcholem pěveckého odpoledne.

Pak už se fanoušci a návštěvníci pomalu přesunuli do blízkosti hřiště, kde se zvolna začali na zeleném trávníku objevovat Slavnostní vyhlášení výsledků fotbalového turnaje a často i odvážně rozcvičovat borci z obou divadelních týmů a hráči  "staré gardy" SK Slavie. V úvodním utkání nastoupili proti "sešívaným" hvězdy z Divadla Broadway v tmavě zelených dresech s logem muzikálů Angelika a Adéla ještě nevečeřela na hrudi. Slavnostní výkop odvážně a elegantně zvládla Monika Absolonová. Po skončení utkání následovala krátká přestávka, Tým Divadla Broadwaykdy překvapivě na pódiu zazpíval pár svých hitů i Michal David. Následovalo další fotbalové utkání a tentokrát na trávník vyběhli ve světlých dresech i hráči týmu Divadla Hybernie ozdobeni logem muzikálu Golem a Dracula.

Monika Absolonová se chystá k slavnostnímu výkopuPřesto, že asi málokdo zná konečný výsledek alespoň jednoho z průhonických utkání a zdá se, že v závěru došlo i na penalty, určitě se diváci nenudili a ocenili možnost vidět své hvězdy zase v úplně jiné "akci", než jsou zvyklí je vídat během divadelní sezóny. V podání Bohouše Josefa, Jana Révaie, Alana Bastiena, Aliho Amiriho, Olřicha Lichtenberga, Tomáše Savky, Jaromíra Holuba, Martina Skaly, Vlasty Horvátha, Petra Poláčka, dalších a zejména Jana Kuželky, který hrál v dresech obou týmů, Penalta v podání Jardy Holubajsme měli možnost vidět několik docela pěkných akcí, dobře míněných šarvátek a dokonce i gólů.

I po skončení hlavního programu zůstávali fanoušci ještě dlouho v areálu a využili možnosti setkat se s přáteli, sdělit si dojmy s Bohouš Josef v plné sportovní akciodcházejích prázdnin, prodiskutovat plány na novou divadelní sezónu a pořídit si na památku fotografie s oblíbenými umělci. Předpověď na sobotu sice nezněla příliš slibně ale nakonec počasí akci pod širým nebem přálo. Atmosféra plně odpovídala termínu konání akce, sluníčko, zelený trávník, dětské atrakce i neodolatelná vůně grilovaných klobásek a do kelímků Ali Amiri promýšlí strategii utkánítočené pivo nám připomínaly ještě dozvuky prázdnin. Profesionální pěvecké výkony umělců na pódiu ale už naléhavě zvaly všechny nadšence zpátky do divadel. Dobře naladěni byli v Průhonicích i samotní umělci. Jak prožili léto, jak se na novou sezónu těší, zda již "stříhali metr" a jaké aktivity je hned z počátku sezóny čekají, jsme se několika z nich zeptali hned na místě.

 

Vlasta Horváth
Vlasta Horváth si zahrál v dresu Divadla Hybernie Léto mám rád, v posledních letech mám jen pocit, že počasí je čím dál tím horší. To je také jediné, co bych letošnímu létu vytknul, že to nebylo stálý. Buď bylo moc dusno, nebo naopak pršelo. Jinak jsem hodně pracoval, připravoval jsem si nové věci na desku. Jsem s výsledky spokojený a tak to byl  pro mě zároveň i takový relax.
Já mám prázdniny strašně rád, už od školních let to ve mě přetrvává. Samozřejmě, práce je pro mě moc důležitá a mám ji také moc rád. Takže svým způsobem jsem se docela i těšil.
Už jsem dostal termíny na představení Mony Lisy. Na to se budu muset připravit nejvíc, protože přes prázdniny jsem trochu pozapomněl texty. Tak si je budu muset trochu oprášit. Tomáš Savka se dobře bavilMimo to budu ještě vystupovat a dávat dohromady novou kapelu.

Tomáš Savka
Léto bylo krásné. Já jsem si ho moc užil. Odpočíval jsem aktivně, chodil jsem po horách, skoro celé prázdniny. Těším už se do další práce, je to pro mě radost ale přece jenom v divadle je pořád tma a tak je léto třeba.
Já stříhám metr každý rok ale pak už se zase těším na další prázdiny. První mě čeká škola. Pátý ročník. Mě škola docela baví. A pak už přijde koncert a potom už divadlo, Mona Lisa, Dracula a pak už bude Baron Prášil.

Martin Skala
Martin Skala zazpíval ukázky z Mony LisyLéto bylo rychlé a náročné. Toť pouhé konstatování faktu. Musím říct, že se celkem těším, protože divadlo mě opravdu baví. První v nové sezóně mě čeká divadlo, konkrétně Mona Lisa a tuším tak od ledna bude zase Angelika. Na Barona Prášila jsem absolvoval konkurzy, takže já teď v tomhle projektu "nejedu", což mě celkem mrzí. Slyšel jsem nějaké písničky, a musím říct, že jsou moc hezký . Já bych byl samozřejmě  rád, aby to nějakým způsobem ještě dopadlo, protože by mě mrzelo, kdyby tahle spolupráce neproběhla, ale to se všechno ještě uvidí.

Monika Absolonová
Monika Absolonová ochotně zapózovala novinářůmLéto bylo krásný. Já jsem letos hrozně cestovala . Poprvé v životě jsem navštívila Berlín, Londýn a Řím a jsem úplně nadšená, úplně ucestovaná a strašně  moc se těším do divadla . Teď už se začínám těšit. Na diváky, na to, že si zazpívám, na kolegy, možná i na šatny (tedy na šatny nééé :-) ), na ten rozruch kolem . Já jsem potřebovala si hrozně odpočinout a to se zadařilo, bylo to super.
Nejdřív mě čekají nějaká vystoupení, 5.9. , 6.9, ,10.9. a 11.9. a pak 18.9. hraju prvního Draculu. Já nejsem v Baronu Prášilovi. Já myslím, že je dobrý, abych si odpočinula a aby si ode mě odpočinuli i diváci. Letos jsem měla hned dvě premiéry v závěsu za sebou a navíc je čas začít se zabývat svým sólovým CD. Já vím, že fanoušci říkají,  jako že kdy nová deska. To je všechno super, já bych strašně ráda. Ale když každý den hrajete a do toho točíte, to se prostě nedá, na to nemáte energii ani čas. Já jsem ráda, že to teď takhle je. Bylo to oboustranné rozhodnutí. Já doufám, že se s diváky uvidíme, Angelika se vrací a takže to není tak, že bych najednou přestala hrát. Já doufám, že bude také třeba nějaký další projekt.

Jan Kuželka
Jan Kuželka hýřil vtipemLéto jsem měl pracovní. Točil jsem film se Zdeňkem Troškou Doktor od jezera hrochů a také pohádku Dešťovou vílu. Moc jsem si neodpočinul, ještě teď mám na chalupě zedníky, takže jsem pendloval mezi natáčením a chalupou.
První v nové sezóně mě čeká zase další natáčení, možná i nějaký seriál a do divadla se vrací Kleopatra a Angelika. Nástiny Barona Prášila by byly ale ještě nic není rozhodnuto. Takže uvidíme.

Marián Vojtko
Marián Vojtko potěšil diváky i ukázkami z KleopatryLéto bylo, jak se tomu říká, strašně zatmavený, protože já jsem byl pořád v divadle. Já jsem si to  slunce neužíval, zkouším od poloviny července Polskou krev v divadle v Karlíně, takže já jsem si bohužel léto moc neužil. Divadlo ale miluju a přece jen je tam i dobrá klimatizace. Takže není horko, není problém. První mě čeká premiéra 17.9. Polské krve a pak další představení. Baron Prášil bude určitě. Všechno je jistý, jen my nejsme jistí !

Bohouš Josef
Bohouš Josef a Oldřich Lichtenberg v barvách Divadla BroadwayLéto bylo krásný, nic jsem nedělal. Ne, nový muzikál jsem nenapsal (smích), také bych si rád trochu odpočinul. Teď už se na novou sezónu těším, těšil jsem se i na dnešní den, že se uvidím s kolegy, je to pro mě vlastně rodina. První mě čeká v nové sezóně Mona Lisa. O Baronu Prášilovi ještě nic nevím, to bude stejně až v půli prosince, ještě jsem se zatím o to moc nestaral, užívám si ještě klídku. 

Markéta Procházková
Já jsem si moc odpočinula. Hned druhý den, jak skončila škola i divadlo, tak jsem jela k moři, byla jsem na Sardínii. Pak jsem měla trošinku volna a pak jsem odjela ještě na jednu dovolenou, do rakouských Alp, chodit po horách, takže spojení sportu a dovolené. Pak jsem 14 dní tancovala na Tanci bez hranic, to byl takový kurz, takže pro mě vzdělání. Měly jsme takový herecký víkend a najednou je konec a jsme tady.

Martina Jandová nemohla na setkání chybět

Na novou sezónu jsem se už těšila, metr jsem nestříhala, protože jsem ho nestíhala stříhat. Určitě mě teď čeká škola ale začíná i zkoušení muzikálu Bílý Dalmatin, který měl už předpremiéru v březnu ale teď má v září oficiální premiéru. Pak ještě něco ale to si nechám pro sebe, protože to nechci zakřiknout ale vypadá to dobře. A pak už je generálka Adély, Mony Lisy a už se to zase rozjede. Baron Prášil se mě netýká, uvidíme se na Broadwayi. V Hybernii asi také ale to si nechám pro sebe ale nebude to Baron Prášil. To je taková hádanka.

Monika Absolonová a její práce s míčem V dresu Divadla Broadway se objevil i Michal David Setkání v Průhonicích si nenechala ujít ani Libuše Vojtková Vojtek junior letos v Průhonicích zastal chybějícího otce Martin Pošta potěšil přítomné fandy zpěvem
Penaltové rozstřely Tým Divadla Hybernia Alan Bastien jistě potěšil oko i ucho mnohých divaček
Monika Absolonová byla po celou dobu v obležení fanoušků Dasha potěšila diváky ukázkami z Mony Lisy Monika Absolonová v akci

Komentáře k článku

avatar Zdenˇka Hasalová
0
 
 
Krásný den chtěla bych se jen zeptat na kdy se chystá toto sportovní odpoledne letos 2010.Ráda bych se této akce s dětmi zůčastnila.Děkuji za odpovědˇ.Zdenka Hasalová
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Michal Škvor
0
 
 
Dobrý den, určitě se konat bude, sledujte náš web a brzy zjistíte kdy.
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Renata Kratochvílová
0
 
 
Sportovni odpoledne by se mělo konat začátkem září, ale termín zatím potvrzen nebyl. Jakmile bude znám, předpokládám, že by se měl objevit nejen zde, ale též hlavně na obou Fanwebech divadel Broadway a Hybernia
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.