Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Hvězdy na Housce již po jedenácté

Martin France zahajuje jedenáctý ročník koncertu Noc s hvězdami na hradě HouskaPočasí této cestě přálo, a tak jsme využili pozvání na již jedenáctý ročník poeticky nazvaného koncertu Noc s Hvězdami, proto jsme s kolegou fotografem Michalem Škvorem vyrazili směr Mladá Boleslav a dále za ni na hrad Houska.

Jarek Šimek coby Michael JacksonHouska - poněkud zvláštní jméno pro hrad. Jak tedy vzniklo? V 9. století nechal vévoda Pšovanů Slavibor pro svého synaHouseka postavit původně dřevěné, později kamenné hradiště, které se tedy jmenuje podle svého prvního majitele.

Nadšené návštěvnice z řad fanklubu Mariána VojtkoHodně zvláštní je, že hrad Houska stojí v místě, které nemá ze strategického hlediska žádný význam. Nestojí poblíž žádné zemské stezky, nebyl hradem královským, neplnil ani funkci hraničního hradu, byl postaven v naprosto pusté krajině, bez dostupného zdroje vody, odnikud není vidět.Moderátoři rozdávali se i dárky Neexistuje žádný důvod, proč by měl být tento hrad zbudován.

Podle dostupných informací je zbudován proti vnitřnímu nepříteli. Snad se zde střežilo "něco", co se nesmělo dostat ven. Podle legendy byl hrad postaven na skále, ve které vedla průrva až do pekla. Tedy velmi stručně řečeno. Více podrobností o historii tohoto hradu najdete na www.hradhouska.cz . A toto je výše příspěveku koncertu na rekonstrukci hradu HouskaA teď k hlavnímu důvodu naší cesty na Housku.

Danou sobotu se pod záštitou primátora hlavního města Prahy Pavla Béma a pod záštitou Bohouš Josef s písní Samba v kapkách deštěhejtmana libereckého kraje Stanislava Eichlera  od 18 hodin na hradě odehrával koncert Noc s hvězdami na hradě Houska. Jedná se o benefiční koncert, jehož výtěžek je poukázán na obnovu a rekonstrukci hradu. Všichni interpreti vystupují bez nároku na honorář a na rozdíl od mnoha jiných koncertů zpívají skutečně naživo.

Jan Vytásek při úvodní písni ''Přísahám''Tento ročník  zahajoval na druhém nádvoří, změněném na hradní koncertní síň, zpěvák Jan Vytásek, který profesionálně zvládl nedostatečnost ozvučení kytary, jež byla vzápětí odstraněna, takže následující interpreti neměli již žádný problém. Byl následován výbornými Janem Křížem s písní z muzikálu Kladivo na čarodějnice, Bohoušem Josefem, Martinem Francem - též hlavním organizátorem a producentem koncertu, Martinou Balogovou a Yveta Simonová po svém vystoupení Zbyňkem Drdou se skupinou Band.

Zvláštní místo patřilo superstálicím českého hudebního nebe Yvetě Simonové, jubilantům Evě Pillarové a Josefu Lauferovi. U většiny těchto interpretů jsem ocenila původní tvorbu a zpěv v českém jazyce. Myslím si totiž, že na českém hradě, při českém koncertu a pro české diváky by se mělo zpívat převážně česky. Očekávaná byla téžEva Pillarová zpívá mix svých nejmilejších písní zakončený energickým Montyho čardášem Naďa Urbánková, patřící k letošním oslavencům kulatin, která bohužel nedorazila.

Dále jste mohli vidět Jarka Šimka, Martinu Pártlovou, skupinu All X se zajímavě namixovanou pěveckou koláží, Leonu Černou a Radka Saliee. Velkým oživením koncertu bylo travesti show skupiny Divoké kočky, Duo dvojnic Lucie Bílé a Heleny Vondráčkovéz nichž bych ráda zmínila duo představující naše pěvecké stálice Helenu Vondráčkovou a Lucii Bílou, jejichž vystoupení řadím do kategorie oživlých karikatur, dle mého názoru velmi povedených.

Závěrečnou, přesto neméně zajímavou hvězdou koncertu byla Leona Machálková. NaPocta Waldemaru Matuškovi, závěrečná píseň ''Jó třešně zrály'' úplný závěr v prostoru druhého nádvoří zazněla z hrdel všech účinkujících píseň "Jó třešně zrály", jež byla poctou Waldemaru Matuškovi.

Celý koncert a později i program ve vnitřních prostorách hradu provázelo mluveným slovem pohodové moderátorské duo Slávek Boura a Markéta Majerová - pohodové moderátorské duoMarkéta Majerová a Slávek Boura. Tímto však program na hradě nekončil.

Po té, se ještě nenabažení diváci přesunuli na nádvoří první, kde pro ně na připraveném podiu zahrály obnovená skupina Lunetic, Zdeněk Podhůrský & Underhill band, Malý Michael Jackson -Aleš KrákoraZbyněk Drda & Band a nakonec Mezcla a nakonec skupina TAM. Hudební zážitek v tomto prostoru zakončil až půlnoční ohňostroj.

Zvláštní hosté měli možnost se v průběhu večera přesunout do vnitřních prostor hradu a zůčastnit se vernisáže fotografií Evy Pillarové, na nichž byli někteří účinkující změněni k nepoznání.

Dále zde byly pro oslavence připraveny a v průběhu večera zakrojeny Přehlídka módní značky Ed Hardydorty k jejich letošnímu výročí. Mohli jsme zhlédnout vystoupení desetiletého Aleše Krákory - dle mého názoru dobrého následovníka Michalela Jacksona, kouzelnickou minishow Pavla Kožíška s trefnou rekvititou  - houskami a módní přehlídku zajímavě desingovaného oblečení značky Ed Hardy.

Věštírna pro seznámení se s událostmi budoucímiNa zájemce zde čekala věštírna, kde se, s pomocí zkušených kartářek, mohli dozvědět události a zvraty budoucí, či ověřit minulé.

A ti nevětší odvážlivci si v hodinách duchů prošli temnou hradní stezku odvahy Strážce vstupu na stezku odvahymezi místními strašidly a pokud příliš nezlobili, nebo neutekli, byli podarováni pekelným diplomem od samotné paní Luciperové Smile.

Program tohoto benefičního večera byl, jako každý rok velmi pestrý a zajímavý, Majitelé hradu a producent koncertu se těší napřesrok na Vaši návštěvua člověk odcházel s pocitem příjemně prožitého večera.

Zájemci o další Noc s hvězdami jste očekáváni 7. 8. 2010 opět na hradě Houska. Těší se na Vás Jaromír Šimonek a Zuzana - Pavlík Šimonková, majitelé hradu, spolu s hlavním organizátorem Martinem Francem.

Komentáře k článku

avatar Kuba
0
 
 
Článek je obsahově zajímavý, ale plný chyb, ať uz informačních, nebo zkomolenin.

Předně - Jan Vytásek, nikoliv Vitásek. Dále Martina Pártlová, nikoliv Prátlová. Marcela Králová vůbec nevystoupila (to autorka zapomněla zmínit) a Radek Saliee, se píše píše se dvěma e a ne pouze jedním. Michales Jackson a ne Jakson. Zbyněk Drda a skupina Band :-) To je samozřejmě nesmysl. Slovo "band" nahrazuje v tomto případě takzvanou doprovdnou skupinu, která sólového interpeta doprovází při živých vystoupeních. Takže Zbyněk Drda žádnou skupinu band nemá, je to prostě doprovodná kapela, neboli band... A poslední poznámkla, věta "Mezcla a skupina TAM..." to jsou prosím dvě zcela nezívislé hudební uskupení. Ze slovosledu věty to vyzní tak, že Mezcla je snad nějaká zpěvačka a hraje s ní skupina TAM. Meczla je skupina muzikantů, hrajících latinskoameriskou hudbu a skupina TAM je naopak rocková formace hrající energické kytarové písničky.

Skoro to působí, jako by autorka na akci nebyla, nebo o ní jen četla nebo slyšela z vyprávění. Narozdiíl od autora tohoto komentáře, který se na akci pohyboval od od samého začátku do úplného konce.
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Kuba
0
 
 
A sám jsem se teď uklepl... Michael Jackson samozřejmě... :)
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Michal Škvor
0
 
 
Milý Kubo, díky za kontrolu, nemělo by se to stávat, ale stalo se - chyby tam byly, už jsem je opravil. Nicméně mohu ti potvrdit, že redaktorka na akci byla, a já také, od 17 hodin do jedné ráno. Jen pro zajímavost - na plakátech bylo Zbyněk Drda & Band (doslova takto), takže se jedná o převzatou chybu.
Máš nějaké další zajímavosti, které třeba nebyla na hlavní scéně? Něco ze zákulisí?
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
Ahoj Kubo, na akci jsme se mohli potkat, byla jsem tam se svou pětiletou dcerou a poznávacím znamením by mohlo být, že jsme obě měly bílou dlouhou sukni a zelený vršek. Chyby se mohly vloudit tak,že mám špatnou paměť a jména méně známých interpretů jsem, přiznám se, opsala podle časového scénáře. Překlepy mohou být způsobeny únavou,jelikož se této činnosti mohu věnovat pouze v pokročilých večerních hodinách - to není omluva,jen vysvětlení a jsem si vědoma,že by se to stávat nemělo. Každopádně nejsem studovaný novinář a toto byl můj třetí písmenkový výtvor. Stále se učím :-).
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Kuba
0
 
 
Ahoj Moniko a Michale,
ano, možná jsme se na akci i potkali ;-) Já sám tam byl od osmi od rána az do půl čtyr do rána... Takže jsem sledoval dění od samého začátku do úplného konce. Překlepy beru, v pohodě. Jen mě to zaskočilo, že v tom článku bylo hodně jmen nedobrovolně pozměněných. S tím Zbyňkem je to zajímavé, možná je to fakt převzatá chyba a nebo se skutečne jeho doprovodná kapela jmenuje Band (hodně neobvyklé) a pak se musím omluvit já. Něco ze zákulisí nemám :-) Na vnitřní scéně byl během koncertu docela frmol a tak jsem se za mixpultem rozhodně nenudil a tudíž ani nestíhal sledovat nic jiného, než interprety a moderátory.
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Kuba
0
 
 
aaah, už píšu jako hotentot... :-)
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Michal Škvor
0
 
 
Ahoj Kubo, tak to chápu, žes neměl čas sledovat co se děje kolem :-) Kromě Vytáskovy kytary byl zvuk skvělý, všude bylo krásně slyšet. Dobře odvedená práce, díky za vše.
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Kuba
0
 
 
Ahoj Michale, jo Honzova kytara nás hodně potrápila. Ačkoliv na zvukovce fungovala bezproblémů. Dopadlo to ale jak se píše v článku - prakticky nic se nezměnilo a muzikantům od Pártlové vše fungovalo. Asi zasáhlo samo peklo z Housky... :-)
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Pavlina
0
 
 
Ahoj Michale. Tak koukam, ze se vidim na fotecce :-). Jeste ze si vybral takovou hezkou, to mas stesti
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Michal Škvor
0
 
 
Pavlínko, já snad hezké fotky vybírám vždycky, ne?!
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.