Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Muzikál Maminy v Divadle Lucie Bílé finišuje před premiérou

Čtyři maminy se umí pěkně rozparáditV Divadle Lucie Bílé v Karlově ulici tvůrci muzikálu Maminy ve středu 14. září 2022 nechali novinářům v několika písních nahlédnout pod pokličku této nové inscenace. Přípravy uvedení nového komediálního muzikálu Maminy vrcholí. V divadle Lucie Bílé probíhají finální zkoušky a ladí se poslední detaily před slavnostní premiérou. Ta se za účasti autorky muzikálu Američanky Sue Fabisch uskuteční ve středu 21. září. Tiskové konference se zúčastnil i režisér Antonín Procházka, dvě ukázky písní jsme viděli v podání Lucie Bílé, Pavlíny Ďuriačové, Markéty Poulíčkové a Kateřiny Pechové. Nejprve nás rozesmála mateřská taneční show s nočníky, a poté neméně zábavná píseň pojednávající o povislém poprsí po kojení. Víc nám Lucie Bílá zatím odmítla prozradit s tím, ať se přjdeme podívat na premiéru, kde se dozvíme vše ostatní.

Na zkoušce jsme v roli prvorodičky Amy viděli Markétu PoulíčkovouMuzikál Maminy budou po dubnové premiéře muzikálu Láska je láska již druhým producentským počinem zpěvačky Lucie Bílé od rekonstrukce a znovuotevření pražské divadelní scény, která nese její jméno. „Od začátku jsem věděla, že jsme pro Maminy zvolili skvělý realizační i herecký tým a jsem ráda, že každodenní zkoušení moje přesvědčení do puntíku potvrdilo. Už se těším, až divákům ukážeme, na čem jsme tak dlouho pracovali a věřím, že každá dcera, maminka i babička si v muzikálu najde to, co je jí blízké. Vždyť co jiného spojuje ženy po celém světě, než mateřství v jeho různých podobách," říká principálka a producentka muzikálu Lucie Bílá, která v Maminách zároveň hraje roli svobodné matky Tiny, a to bez alternace.

Režiséru Antonínu Procházkovi nechybí smysl pro humorPrávě mateřství s jeho radostmi i strastmi je motivem muzikálu. Hrdinkami Mamin jsou čtyři kamarádky, které se setkávají na předporodním večírku – prvorodička Amy, ambiciózní právnička Brooke, sarkastická matka pěti dětí Barb a svobodná matka Tina. Během večírku naráží na různá témata jako je věčný úklid v domácnosti, boj s poporodními kily i s vlastní matkou, nastávající babičkou. Všechny situace ale čtveřice kamarádek bere s nadhledem a humorem, a tak Maminy slibují zábavu nejen maminkám ratolestí všech věkových kategorií. Protože podtitul komedie radí „mužům vstup jen na vlastní nebezpečí“, muzikál jistě nalezne pochopení i u nejednoho tatínka.

Principálka a producentka divadla Lucie Bílá hraje maminu Tínu bez alternacePremiéru komediálního muzikálu Maminy uvede divadlo Lucie Bílé 21. září 2022. Veškeré informace o dalších termínech představení včetně předprodeje vstupenek naleznete na webu Divadla Lucie Bílé -  https://www.divadloluciebile.cz/repertoar/maminy/

 

Obsazení
Tina Lucie Bílá
Brooke Iva Pazderková / Kateřina Pechová / Michaela Zemánková
Amy Markéta Poulíčková / Markéta Schimmerová Procházková
Barb Pavlína Ďuriačová / Tereza HálováKomentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.