Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Robin Hood - rekordní počet přihlášených

RobinHoodTelevize Prima a Divadlo Kalich představily v listopadu loňského roku nový společný projekt Robin Hood – Cesta ke slávě, který nese podtitul Jak se dělá muzikál. Robin Hood je nový původní český muzikál autorů Gabriely Osvaldové a Ondřeje Soukupa. Diváci budou mít možnost doslova v přímém přenosu sledovat, jak vzniká muzikál a jak probíhá obsazení do hlavních rolí. Vítězové skutečně v této novince budou hrát hlavní role – Robina a Marianu.

Zároveň byli vyzváni všichni ti, kteří si myslí, že mají takový talent a schopnosti, že uspějí, aby neváhali a přihlásili se. Zájem byl skutečně obrovský. Celkem se přihlásilo 1160 uchazečů. Posledním dnem pro podání přihlášky byl 5. leden 2010.

Přihlásit se mohli ti, kteří si myslí, že splňují vše, co musí muzikálový herec mít: musí umět zpívat, tančit a hrát. A to vše na opravdu špičkové úrovni. To je zásadní rozdíl oproti jiným talentovým show, kde stačilo předvést jen zlomek těchto schopností. Autoři společně s režisérem muzikálu Jánem Ďurovčíkem a producentem a ředitelem Divadla Kalich Michalem Kocourkem jsou zároveň i těmi, kteří budou jejich kvalitu posuzovat a hodnotit. Zájem komentuje skladatel Ondřej Soukup takto: „S Broadwayí se sice nemůžeme srovnávat, tam se hlásí třeba šest tisíc lidí na roli, ale s londýnským West Endem úplně klidně. Tam se to pohybuje kolem tisícovky. Je o nás tedy větší zájem,“ uzavírá se smíchem Ondřej.

Co se tedy bude nyní dít dál? Na konci ledna proběhne první kolo castingů, kam budou pozváni všichni přihlášení. Dostanou za úkol zazpívat vybrané písně, ale samozřejmě předvést se i pohybově a herecky. Svou jistou roli tu však hraje i vzhled. Ne každý se typově hodí na vše. A zde hledáme konkrétní postavy – Robina a Marianu, o kterých mají nejen samotní tvůrci, ale i diváci jistou představu. Do druhého kola pak již postoupí jen ti nejúspěšnější, ze kterých tvůrci vyberou 14 finalistů. S těmi se pak diváci setkají prostřednictvím obrazovky Televize Prima již v březnu tohoto roku.

Zdroj: Tisková zpráva Divadla Kalich a TV Prima

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.