Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Je třeba zabít Davida? To se dozvíte až za rok!

Michal David a 1. návrh grafiky muzikáluNa 30.4. byla do Divadla Broadway svolána tisková konference k novému projektu Je třeba zabít Davida. Bude se jednat o naprostou novinku na české, ale snad i světové muzikálové scéně. Producent Oldřich Lichtenberg, režisér Radek Balaš, scénárista Petr Markov a hudební skladatelé Michal David a Zdeněk Barták se rozhodli pro uvedení první muzikálové parodie. Bude pokusem o bláznivou komedii vycházejicí z inspirací komediálních filmů jako Žhavé výstřely nebo Scary movie.

Pro uvedení parodie v Divadle Broadway bylo rozhodnuto, kvůli neustálým urážkám a trefování se ze stran kritiků do tvorby divadla. Oldřich Lichtenberg přímo řekl: "Nemohli jsme jinak, než si udělat srandu sami ze sebe, tím už jim snad uděláme radost."

První návrh grafiky muzikáluJak již sám název napovídá, tak hlavní postavou bude Michal David. Zda-li však bude opravdu zabit jsme se nedozvěděli. To bude prozrazeno až na samotné premiéře muzikálu. Odtajněno ovšem bylo, opět z úst pana Lichtenberga, "že Michal David bude v muzikálu vylíčen opravdu jako uplný blbec". Michala Davida ztvární skvělý český muzikant Michal David. Bude to první možnost vidět Michala Davida jako Michala Davida na prknech divadla Broadway. Bude mít i alternaci, kdo z českých herců se tohoto úkolu ujme však autoři nezdělili. Nepůjde však o dvojníka, ale spíše o Alter Ego.

Dalšími velice zajímavými postavami budou například Hejsek, Machalická a pár dalších ne neznámých jmen. Jak nás producent Oldřich Lichtenberg ujistil, Oldřich Lichtenberg, Radek Balaš, Petr Markov a Michal David představují Davidatak jde samozřejmě jen o ryzí náhodu, že tyto postavy mají stejná jména jako nejmenovaní kritici.

Spekulovalo se i o uvedení některého ze známých operních pěvců. Nabízejí se jména jako Štefan Margita, Vladimír Doležal, Eduard Klezla či Leo Marián Vodička. Zda-li se nakonec v muzikálu některý z nich objeví, a nebo to bude někdo uplně jiný je prozatím tajemstvím.

A o co tedy v tomto muzikálu půjde?
Píše se rok 3100 a celý svět neposlouchá jiné písně než od Michala Davida. Uslyšíme tedy hudbu Michala Davida v různých žánrových obměnách, žertovných aranžmá nebo v nečekaných instrumentacích. Například v korejštině, sanskrtu, jazyce hua-hua afrických Zuluů, v hip-hopové verzi amerických raperů, jako operní árii a i v typické romštině z osady Chánov.

Radek Balaš, Petr Markov a Michal David představují DavidaSkupinka intelektuálů však chce tomuto udělat přítrž. Vyšle tedy dva vrahy, pány Suchánka a Genzera, do minulosti s jasným úkolem - "Je třeba zabít Davida". Tito vrazi se zjevují v různých etapách života Michala Davida, počínaje rokem 1980 a konče současnou tvorbou muzikálů pro Divadlo Broadway.

A jak celý muzikál dopadne? Podaří se splnit úkol a Davida zabít a nebo bude celý svět i nadále odsouzen k poslechu jeho písní? To se dozvíme až při samotném uvedení 28.4.2010. Malý taháček nám byl však dán v názvu závěrečné písně. Finálovka bude z muzikálu Mona Lisa a to skladba "Jdem, na Davida jdem".

 

Michal David: "Konečně jsme našli klíč"

Co jste říkal, na nápad uvést muzikálovou parodii, ve které stvárníte hlavní roli?
Rozhovor Petry Gregorové s Michalem DavidemKdyž s tím Olda přišel, tak se mi ten nápad strašně líbil. Konečně jsme našli klíč k tomu, jak prezentovat ty moje staré písničky a vůbec mojí  tvorbu. Ať muzikálovou, a nebo písničky, které jsem napsal pro jiné interprety, které by právě v tom muzikálu měli sehrát hlavní roli. Bude to legrace, bude to komedie, bude to satira plná humoru a to si myslím, že je ten správný klíč právě na tento muzikál.

Vybíral jste si písničky do muzikálu sám?
Skladby se teprve teď vybírají. Celé je to zatím úplně na začátku. Já jsem se to dozvěděl před 14 dny, to znamená, že je to úplně nové, úplně čerstvé. Celý tým jistě bude mít spoustu nápadů, takže si musíme počkat na nějaký scénosled, který bude doufám brzy hotov. Michal DavidMáme na to rok, a to se myslím dá stihnout.

Máte například nějakou oblíbenou písničku? Budete se ji tam snažit prosadit?
Určitě tam bude spousta písniček, které tam musí zaznít. Každopádně uslyšíme písně "Nonstop" Zdeňka Bartáka, "Ruská Máša", "Dlouhá noc", písničky z našich muzikálů  "Královnou jsem já" z Kleopatry, "Jediná" z Tří mušketýrů nějaké písničky z Angeliky, a jak jste již slyšela na tiskovce, tak určitě zazní píseň "Jdem, na Davida jdem", což napsal Bohouš Josef do muzikálu Mona Lisa. Ten konkrétní výběr teď budeme teprve ještě řešit a musíte si na to ještě chvíli počkat.

Podřezaný Michal DavidV GoJa Music Hall se měl uvádět muzikál Děti ráje. Jak to s tímto muzikálem vypadá?
To já vůbec netuším, protože 3 roky se nic neděje.  V roce 2005 Sagvan Tofi přišel s Dětma ráje a v roce 2006 se nějakým způsobem řešily konkurzy a už se to mělo spustit. Tehdy to František Janeček zastavil.  Pokud bude Děti ráje dělat, tak je samozřejmě dělat může, ale nejspíš beze mě, protože mi teď budeme dělat náš vlastní muzikál.

Text Libor Barok, rozhovor Petra Gregorová

Komentáře k článku

avatar Markéta Mirioris
0
 
 
Ahoj,chci se zeptat,jestli už máte všechny role obsazené nebo chystáte nějaký konkurz. Díky,Markéta
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
avatar Michal Škvor
0
 
 
Ahoj, přípravy nyní začínají, takže asi ne. Sleduj naše stránky, vždy tu najdeš potřebné informace.
* Jméno
* Mail
WWW
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Storno
* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.